امروزه متقاضیان زیادی به دنبال تحصیل در اروپا در رشته‌های مورد نظر خود هستند؛ نام کشور پرآوازه ایتالیا را از زبان کسانی می‌شنویم که به دنبال زندگی بهتری برای خود می باشند. جوانانی که دنبال ‌رویای خود گشته، کشور به کشور را مورد بررسی قرار داده و به ایتالیا رسیده‌اند. کشوری امن، زیبا، آزاد، با فرهنگی غنی، سطح زندگی بالای مردم، سطح بسیار عالی آموزشی و مجموعه‌ای بسیار از بهترین‌ها که بر همه ما ثابت‌شده است. متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور می‌توانند در ابتدای ورود خود با شرکت در دوره‌های زبان به یادگیری زبان آن کشور و یا سایر زبان‌های خارجی بپردازند. امروزه بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشور‌های اروپایی پیش از ورود به  دانشگاه قصد تقویت زبان خود را دارند؛ شرکت در دوره‌های زبان کشور مقصد می‌تواند هزینه کمتری را در کنار تسریع یادگیری شما داشته باشد.

همانطور که گفته شد یکی از مواردی که هر متقاضی در هنگام سفر به آن می‌اندیشد یادگیری زبان است؛ بسته به نوع تدریسی که در دانشگاه مقصد انجام می‌شود شما باید به یک زبان مسلط باشید. تحصیل در ایتالیا نیز از این امر دور نیست. دانشگاه‌ پلی تکنیک ایتالیا نیز بسته به نیاز دانشجویان خود دوره‌های آموزش زبان را برای آن دسته از دانشجویان که نیازمند یادگیری زبان هستند در نظر گرفته است. پیشنهاد مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس به شما متقاضیان عزیز برای تحصیل در ایتالیا و سایر کشور‌های اروپایی یادگیری حداقل زبان انگلیسی و در کنار آن زبان رسمی کشوری که قصد سفر به آن را دارید می‌باشد.

دوره‌های زبان در دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا در سه دسته دوره زبان انگلیسی، دوره زبان ایتالیایی برای دانشجویان بین المللی و دوره‌ای مختص دیگر زبان‌های خارجی برگزار می‌گردد که متقاضیان می‌تواند با شرکت  در این دوره‌ها مهارت‌های زبانی خود را برای تحصیل در ایتالیا و در رشته مورد نظر خود بهبود بخشند.

تحصیل در ایتالیا

دوره زبان انگلیسی تحصیل در ایتالیا

دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا دوره های انگلیسی مبتدی یا پیشرفته را برای دانشجویان خود در تمام پردیس‌های خود برگزار می‌کند. در پردیس‌های دانشگاه پلی تکنیک واقع در شهر میلان دوره‌هایی انگلیسی تحت عنوان PLUS برگزار می‌شود که امکان ثبت نام در این دوره‌ها برای دانشجویان که ترم یک و دو هستند وجود دارد. برای ثبت نام در این دوره‌ها ابتدا یک آزمون تعیین سطح از شما گرفته خواهد شد تا میزان تسلط شما و همچنین سطحی که باید در آن مشغول به یادگیری زبان انگلیسی شوید گرفته خواهد شد. برای شرکت در این دوره‌ها و ثبت نام آزمون تعیین سطح می‌توانید از طریق وبسایت دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا اقدام کنید. یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند کمک شایانی به شما برای تحصیل در ایتالیا و یادگیری دروس باشد.

 دوره های زبان ایتالیایی برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه پلی تکنیک میلان ( Politecnico di Milano ) برای راحتی آن دسته از دانشجویان بین المللی که به زبان رسمی این کشور مسلط نیستند، دوره‌هایی را تحت عنوان یادگیری زبان ایتالیایی برگزار می‎کند؛ برای هر دوره شهریه ای مبلغ 100 یورو وجود دارد که توسط شرکت کنندگان باید پرداخت شود. 

این دوره ها در پردیس‌های LEONARDO و BOVISA در طول هر دو ترم تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا در سطوح مختلف برگزار می‌گردد که این سطوح عبارتند از beginners، elementary، pre-intermediate . کلاس‌های آموزش زبان ایتالیایی در جهت بهبود زبان متقاضیان بین المللی برای تحصیل در ایتالیا در این دو پردیس دو جلسه در هفته و معمولا در تایم بعد از ظهر برگزار می‌گردد و همچنین این دوره در کل 40 ساعته می‌باشد. برای حضور در دوره ها ، دانشجویان باید از طریق صفحه خصوصی خدمات آنلاین وب سایت دانشگاه پلی تکنیک ثبت نام کنند. ثبت نام معمولاً یک یا دو هفته قبل از شروع ترم باز می شود. پردیس‌های دیگر دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا از جمله پردیس LECCO  ،MANTOVA و PIACENZA نیز به برگزاری این دوره‌های برای بهبود زبان ایتالیایی دانشجویان بین المللی اقدام می‌کنند تا تحصیل در ایتالیا را به امری آسان تر برای آنها تبدیل کنند. 

یادگیری زبان ایتالیایی زمانی اهمیت خود را نشان می‌دهد که شما در برقراری ارتباط با مردم آن کشور حتی هم دوره‌ای‌ها و اساتید ایتالیایی خود با مشکل مواجه شوید؛ علاوه بر این برخی از دروس در این دانشگاه به زبان ایتالیایی تدریس می‌شود و عدم تسلط نسبی شما به این زبان شما را در فراگیری درس با مشکل مواجه خواهد کرد.

 دوره سایر زبان‌های خارجی دانشگاه پلی تکنیک

یکی دیگر از دوره‌های ارائه شده توسط دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا دوره زبان های خارجی به جز زبان انگلیسی می‌باشد؛ Politecnico di Milano دوره های خارج از برنامه درسی زبان خارجی را برای دانشجویان ، کارمندان تدریس و کارمندان فنی و اداری خود نیز ارائه می‌دهد. این دوره‌ها در هر دو ترم تحصیلی برگزار می‌شوند؛ در ترمهای فرد سال تحصیلی دوره آموزش زبان‌های چینی ها، روسی و آلمانی و در رم‌های زوج دوره فرانسوی، پرتغالی و اسپانیایی برگزار می‌شود. شهریه کلیه این دوره‌ها که در سطوح پایه و توسط دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا برگزار می‌گردد مبلغی حدود 100 یورو می‌باشد؛ این کلاس‌ها دو بار در هفته برگزار می‌گردد و مختص دانشجویانی استکه قصد تحصیل در ایتالیا و دانشگاه پلی تکنیک را دارند.

 موسسه مهاجرتی آتیس با بکارگیری مشاوران و وکلای مجرب خود در ایتالیا این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا بتوانید مهاجرت تحصیلی بدون دغدغه‌ای را به ایتالیا داشته باشید و با شرکت در این دوره‌ها هر چه سریع‌تر مهارت‌های زبانی خود را برای تحصیل در ایتالیا تقویت کنید.

درباره برنامه مهاجرت تحصیلی به ایتالیا بیشتر بخوانید