ویزای جستجوی کار

در کنار تمامی روش‌های پرمتقاضی مهاجرت، شیوه‌ای تحت عنوان مهاجرت به واسطه جستجوی کار نیز وجود دارد که یکی از شیوه‌های مهاجرت غیر تحصیلی به شمار می‌رود. این روزها افراد بسیاری به دنبال پیدا کردن کار و شاغل شدن در کشور‌های خارجی به خصوص کشور‌های اروپایی هستند تا به واسطه این امر علاوه بر پیدا کردن شغل مورد نظر خود و کسب درآمد بتوانند اقامت آن کشور را نیز بگیرند. همانطور که گفته شد هدف از این سفر، پیدا کردن کار می‌باشد. مهاجرت برای پیدا کردن کار نیز مستلزم اخذ ویزای مربوطه که به نوعی مجوز شما برای ورود به کشور مقصد است، می‌باشد. ویزای کاری در نوع ویزای کار و جستجوی کار موجود می‌باشد. در این بخش متخصصان موسسه مهاجرتی آتیس با استفاده از اطلاعات خود در زمینه انواع مهاجرت و شرایط آنها این مطلب را درباره ویزای جستجو کار گردآوری کرده‌اند.

اخذ ویزای جستجوی کار

ویزای جستجو کار نیز نوعی مجوز برای ورود به یک کشور و شروع به اشتغال در آن کشور می‌باشد، که متقاضی جستجوی کار در کشور‌های اروپایی می‌بایست نسبت به اخذ آن اقدامات لازم را انجام دهد. با توجه به مشکلات اقتصادی موجود امروزه افراد زیادی به فکر مهاجرت برای کار هستند. همانطور که می‌دانید برای مهاجرت کاری و اخذ ویزای کار شما می‌بایست علاوه بر شرایط و مدارک لازم یک دعوتنامه‌ی رسمی از موسسه یا یک شرکت در کشور مقصد داشته باشید.  بر خلاف این نوع ویزای، ویزای جستجوی کار نیازی به داشتن دعوتنامه ندارد. این روش، روشی است که فرصت شش ماهه ای را به فرد متقاضی اعطا می کند که جهت جستجوی کار در کشور مورد نظر وارد این کشور شود. (این فرصت بین کشور‌های مختلف متفاوت می‌باشد.)

 با توجه به این موارد متقاضی با مراجعه به سفارت کشور مقصد در ایران و ارائه مدارک مورد نظر درخواست ویزای جستجوی کار را داده و یک سفره ش ماهه جهت جستجوی کار را در کشور مقصد آغاز خواهد کرد. معمولا متقاضیان ویزای جستجو کار از آگاهی لازم و اطلاعات کافی در مورد کشوری که قصد عزیمت به آن را دارند، برخوردار هستند. آنها می‌بایست تا پایان این فرصت برای خود یک شغل مناسب پیدا کرده و نسبت به تبدیل ویزای جستجو کار خود به ویزا کار اقدام کنند؛ در صورت عدم موفقیت در پیدا کردن کار ویزای متقاضی باطل شده و او می‌بایت به کشور خود بازگردد.

هزینه زندگی در این شش ماه بر عهده متقاضی می‌باشد. توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای جستجو کار می‌بایست نسبت به اثبات تمکن مالی خود اقدام کنید. شما با این کار به کشور مقصد اعلام می‌کنید که توانایی مالی لازم برای شش ماه زندگی در این کشور را دارید و زیانی برای اقتصاد این کشور به شمار نخواهید آمد.

در صورت موفقیت در پیدا کردن شغل و پس از اخذ ویزای کار می‌توانید از مزایای شاغل بودن در این کشور استفاده کنید. یکی از این مزایا امکان تبدیل اقامت موقت خود به اقامت دائم به شرط شاغل بودن در مدت زمان معینی در کشور مقصد می‌باشد. این مدت زمان که از سوی مراکز قانونگذار در هر کشور تعیین می‌شود، برای هر کشوری متفاوت خواهد بود. امکان مهاجرت خانواده متقاضی با شاغل شدن شما نیز وجود دارد.

موسسه آتیس با به کارگیری وکلای مجرب و متبحر در این زمینه دریافت این نوع اقامت را در کوتاه ترین بازه زمانی تضمین می نماید و در تمامی مراحل کار از آماده سازی مدارک در ایران گرفته تا کارهای مربوط به اداره مهاجرت و حساب بانکی و در کشور مقصد شما عزیزان را همراهی می‌کند. در مرحله به مرحله پروسه کار حضور همکاران موسسه مهاجرتی آتیس در کنار خانواده ها جهت تسریع و تسهیل انجام کار آرامش خاطر و عدم نگرانی جهت به سرانجام رساندن کار را به متقاضیان گرامی ارائه می‌کند.

موسسه مهاجرتی