مشاغل مورد نیاز در اتریش

اگر شما یز قصد مهاجرت کاری به اتریش را به عنوان یکی از روش‌های مهاجرت غیر تحصیلی دارید با بررسی این مقاله و لیست مشاغل مورد نیاز اتریش ۲۰۱۹ ی‌توانید اطلاعاتی جامع و کافی را درباره شرایط بازار کار در اتریش و زمینه‌های مختلف فعالیتی که در این کشور وجود دارد بدست آورید. این مقاله که توسط مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس و با استناد به اطلاعات ارائّ شده از منابع رسمی کشور اتریش گردآوری شده است شامل حال متقاضیان تحصیل در اتریش نیز می‌شود؛ چرا که متقاضیان می‌توانند برای تحصیل رایگان در اتریش رشته خود را با توجه به نیاز‌های موجود کار در اتریش هماهنگ و انتخاب کنند تا در آینده زمینه و فرصت شغلی برای کار در این کشور فراهم باشد. آن دسته از متقاضیانی که قصد مهاجرت به اروپا برای کار در این قاره را دارند نیز می‌توانند با مهاجرت کاری به اتریش و اخذ اقامت این کشور در مرحله بعدی در تمامی کشور‌های عضو اتحادیه اروپا مشغول بکار شوند بنابراین این مقاله می‌تواند برای این دسته از دوستان نیز مفید باشد.

مشاغل مورد نیاز در اتریش | مهاجرت به اتریش از طریق کار

چرا مهاجرت کاری به اتریش؟

همانطور که در تمام مقالات به آن اشاره شد کشور اتریش کی از کشور‌هایی است که این روزها مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجر قرار گرفته است. کشور اتریش که یکی از کشور‌های ثروتمند در سطح جهان می‌باشد چند سالی است که خود را به عنوان کشوری ایمن با کیفیت بالای زندگی، کار و تحصیل در سطح جهان معرفی کرده است. در کنار این‌ها بازار کاری گسترده، نرخ پائین بیکاری دلایلی است که ما را به ارائه لیستی از مشاغل مورد نیاز در اتریش برای سال ۲۰۱۹ وا داشته است. دولت اتریش که همواره بیشترین تولیدات ناخالص داخلی را داشته است و به یک قطب اقتصادی در اروپا تبدیل شده است همواره برای رفع نیاز نیروی کاری به دنبال جذب متقاضیان غیر بومی برای کار در اتریش بوده است. برای کار در اتریش و مهاجرت غیر تحصیلی به این کشور می‌بایست نسبت به اخذ ویزای کار اتریش اقدام کنید که البته لازم به ذکر است امتیاز دهی این کشور برای اخذ ویزا از سال ۲۰۱۲  با تغییراتی مواجه بوده است؛ در ادامه این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس این تغییرات و روش اخذ ویزای کار در اتریش را برای شما شرح داده‌اند.

اخذ ویزای کار اتریش

با مطالعه و بررسی مشاغل مورد نیاز اتریش ۲۰۱۹ که در این مقاله به آن اشاره شده است می‌توانید بسته به شرایط خود نسبت به درخواست اخذ ویزای کار در اتریش از طریق سفارت اتریش در ایران اقدام کنید و با کسب امتیازات لازم ویزای این کشور را برای کار بگیرید. در صورتی که پس از کار در اتریش در مدتی معین برای اقامت این کشور درخواست داده و موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شوید  با توجه به قوانین می‌توانید در سایر کشور‌های اروپایی نیز مشغول به کار شوید.

مشاغل مورد نیاز در اتریش

ما مشاغل مورد نیاز برای کار در اتریش را در چند گروه مختلف فنی و مهندسی، ساخت و ساز، پزشکی، پرستاری، کشاورزی، فناوری ارتباطات و مخابرات ، تفریحی و گردشگری و تجارت مورد بررسی قرار داده‌ایم و آن دسته از تخصص‌هایی که فرصت مهاجرت به اتریش از طریق کار را برای متقاضی فراهم می‌کند ارائه کرده‌ایم. لازم به ذکر است تمام این تخصص‌ها در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ برای متقاضیانی فرصت شغلی ارائه می‌کند.

  • مشاغل مورد نیاز در گروه مهندسی در اتریش

تخصص‌ها و فرصت‌های شغلی مورد نیاز در اتریش که کار در اتریش را برای متقاضیان این تخصص‌ها فراهم کرده است تراشکاری ماشین، تکنسین و مهندس مکانیک، مهندس سازه، مهندس سیستم تهویه، مهندس قطعات و ابزار، مهندس مکاترونیک، مهندس خدمات ساختمان (گرمایش/ تهویه/ بهداشتی)، مهندس برنامه ریزی، مهندس IT، مهندس وب، مهندس تکنولوژی تصویر برداری، مهندس مدیریت کالا، مهندس نرم افزار، متخصص سرپرست اینترنت، مهندس برنامه نویس سیستم، مهندس برنامه نویس، تکنسین و مهندس برق، مهندس تکنولوژی انرژی، مهندس معدن، مهندس کسب و کار، مهندس اتوماسیون، مهندس سیستم، مهندس ساخت و ساز و مهندس طراحی می‌باشد.

  • مشاغل مورد نیاز در زمینه ساخت و ساز در اتریش

تخصص‌ها و فرصت‌های شغلی مورد نیاز در اتریش که در زمینه ساخت و ساز کار در اتریش را برای متقاضیان این تخصص‌ها فراهم کرده است بازرس ساختمان، نقشه بردار ساختمان، مدیر پروژه ساختمانی (جاده سازی و زیر ساختار)، نقشه برداری و یا تکنسین علوم فضایی (متخصص مدل سازی اطلاعات ساختمانی)، نقشه بردار (کارشناس علوم فضایی / کارشناس هیدروگرافی)کارشناس نقشه برداری (کارشناس علوم فضایی / کارشناس نقشه برداری زمینی)، آموزش دوره تحقیقاتی فوق دکترا (طبقه بندی تحت مدرس دانشگاه) و آموزش مدرس دانشگاه

  • مشاغل مورد نیاز در زمینه پزشکی در اتریش

فرصت‌ها و مشاغل مورد نیاز اتریش ۲۰۱۹ در زمینه گروه پزشکی نیز بسیار زیاد می‌باشد که بخشی از این فرصت‌ها عبارتند از  دندان پزشک، تکنسین بیهوشی، کارشناس آزمایشگاه پزشکی (کارشناس خون گیری و بافت شناسی)، پرستار مراقبت های سالمندان، افسر رزیدنت پزشکی (به جز افسران رزیدنت پزشکی سال اول و دوم)، پزشک متخصص: پزشک عمومی/ متخصص قلب/ متخصص اطفال، پزشکان متخصص nec، متخصص طب اورژانس، چشم پزشک، کارشناس پزشکی nec (تکنسین دیالیز) و کارشناس داروخانه.

  • مشاغل مورد نیاز در زمینه پرستاری در اتریش

گروه دیگری که فرصت‌های شغلی خوبی را برای کار در اتریش و مهاجرت به اتریش از طریق کار فراهم کرده است، گروه مشاغل مربوط به پرستاری می‎باشد. فرصت‌های شغلی مربوط به این گروه شامل پرستاری، روانپزشکی، کارشناس مراقبت های بهداشتی، پرستار کودک، کارشناس بهداشت حرفه ایی می‌شود. 

  • مشاغل مورد نیاز رشته کشاورزی در اتریش

رشته کشاورزی یکی از رشته‌هایی است که از فرصت‌های شغلی متعددی در اتریش برخوردار است؛ آن دسته از متقاضیانی که در زمینه کشاورزی تخصص دارند می‌توانند برای مهاجرت کاری به اتریش و شروع به کار در زمینه ‌های مختلف کشاورزی و جنگل داری گرایش پرورش دهنده زنبور عسل، کشاورزی و جنگل داری گرایش درخت شناس، کشاورزی و جنگل داری گرایش پرورش گاو گوشتی (مدیریت مزرعه)، کشاورزی و جنگل داری گرایش پرورش گاو شیرده، کشاورزی و جنگل داری گرایش پرورش دهنده ماکیان، کشاورزی و جنگل داری گرایش باغبانی بازاری، کشاورزی و جنگل داری گرایش پرورش خوک (مدیر مزرعه یا دستیار مدیر مزرعه) و کشاورزی و جنگل داری گرایش تولید کننده شراب (شراب ساز) اقدام کنند.

  • مشاغل مورد نیاز برای گروه فناوری اطلاعات 

دو زمینه و فرصت شغلی در این گروه وجود دارد که این دو رده شغلی متخصص داده ها و ارتباطات از راه دور کارشناس مخابرات را شامل می‌شود. 

بهتر است قبل از اخذ ویزای کاری شغلی که می‌خواهید برای کار در اتریش به آن بپردازید را از طریق این لیست مشخص کنید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب شغل مورد نظر برای کار در اتریش می‌توانید از سایت‌ها و بنگاه‌های کاریابی کشور اتریش نیز استفاده کنید. یقینا حضور در یک جلسه مشاوره مهاجرت موسسه مهاجرتی آتیس و کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره های لازم در این زمینه کار در اتریش را برای شما با سهولت بیشتری پیش خواهد برد.