رشته مدیریت اقتصاد در روسیه 

تحصیل مدیریت اقتصاد در روسیه فرصتی مناسب برای آن دسته از افراد و متقاضیانی است که قصد مهاجرت تحصیلی و تحصیل در اروپا در رشته‌های مدیریتی را دارند، می‌باشد. این روز‌ها موضوع تحصیل در اروپا و داشتن یک مهاجرت تحصیلی خوب به کشور‌های سطح اول جهان به بحثی داغ در میان دانشجویان و افراد جامعه تبدیل شده است مهاجرت به اروپا و تحصیل در یکی از دانشگاه‌های برتر این قاره می‌تواند شرایط خوبی را برای زندگی و آینده شغلی شما فراهم کند. از آنجایی که کشور‌های اروپایی از جمله روسیه از شرایط ایده آلی برای زندگی و تحصیل برخوردار هستند روز به روز به میزان تقاضا برای مهاجرت به این کشور‌ها افزوده می‌شود. تحصیل در روسیه با داشتن شرایط ایده‌آل زندگی، چندین دانشگاه مطرح در سطح جهانی از جمله دانشگاه نووسیبیرسک، سن پترزر بورگ و همچنین برخورداری از نظام آموزشی به روز و پیشرفته یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای متقاضیان تحصیل در اروپا می‌باشد. دانشگاه‌های روسیه هر ساله نسبت به اراُه رشته‌های مختلف در زمینه علوم تجربی، مهندسی و انسانی اقدام می‌کنند؛ رشته‌های علوم مدیریتی نیز در این کشور برای تحصیل متقاضیان بومی و غیر بومی نیز اراُه می‌شود یکی از رشته‌هایی که از جمله رشته‌های محبوب در زمینه مدیریت می‌باشد و در روسیه اراُه می‌شود، رشته مدیریت اقتصاد است. دانشگاه نووسیبیرسک روسیه که یکی از چند دانشگاه برتر این کشور می‌باشد هر ساله نسبت به ارائه رشته مدیریت اقتصاد در روسیه اقدام می‌کند تا متقاضیان علاقمند به تحصیل در اروپا بتواند در این رشته به تحصیل بپردازند. 

وجود بازار کار مدیریتی مناسب در این کشور می‌تواند دلیلی بر افزایش تقاضا برای تحصیل در روسیه در رشته‌هایی چون مدیریت بازرگانی باشد. تحصیل در روسیه رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه نووسیبیرسک این کشور با توجه به فرصت‌های شغلی مناسب برای دانشجویان پس از فارغ التحصیلی و همچنین برخوردار دانشگاه از زیر ساخت‌های مدرن آموزشی می‌تواند فرصتی عالی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی و تحصیل در اروپا بشمار بیاید. 

مدیریت اقتصاد در روسیه

در میان چندین دانشگاه برتر روسیه دانشگاه نووسیبیرسک این کشور این امکان را فراهم کرده است تا آن دسته از متقاضیان بومی و بین المللی که به رشته مدیریت اقتصاد علاقمند هستند و قصد تحصیل در روسیه را در این رشته دارند با تقاضای پذیرش تحصیلی رشته مدیریت اقتصاد دانشگاه نووسیبیرسک نسبت به تحصیل در روسیه اقدام کنند. به همین دلیل و با توجه به این موضوع که تحصیل رشته مدیریت اقتصاد در روسیه در دانشگاه نووسیبیرسک این کشور در سال گذشته افزایش داشته است، مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس با گردآوری مطالبی در مورد این رشته سعی بر این داشته‌اند تا اطلاعاتی را برای شما متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اروپا ارائه دهند. بنابراین در ابتدای این مقاله به معرفی اجمالی رشته مدیریت بازرگانی خواهیم پرداخت و در ادامه شرایط تحصیل در روسیه در رشته مدیریت اقتصاد دانشگاه نووسیبیرسک را برای شما شرح خواهیم داد. 

معرفی رشته مدیریت اقتصاد

به هنگام تصمیم برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در هر کشوری در کنار کسب اطلاعات درباره دانشگاه‌ها، شرایط زندگی و سایر عوامل، می‌بایست اطلاعاتی را درباره رشته مدنظر خود برای تحصیل در آن کشور نیز داشته باشید. شما می‌بایست در گام اول اهمیت و کاربرد‌های کلی رشته را در نظر گرفته و در گام بعد این رشته را در شور مقصد که قصد تحصیل در آن را دارید بسنجید. ( این سنجش شامل شرایط تحصیلی، بازار کار رشته مورد نظر در کشور مقصد و … می‌شود. )

این روزها توسعه و رشد اقتصادی در ارگان‌های هر کشور وابسته به علم اقتصاد و مدیریت اقتصاد می‌باشد؛ بنابراین به جرات می‌توان گفت علوم اقتصادی از جمله مهم‌ترین شته‌های علوم مدیریتی و انسانی در ده گذشته بوده است. این اهمیت به قدری بالاست که عدم توجه به رشته‌های همچون اقتصاد و رشته مدیریت اقتصاد می‌تواند زیان‌های زیادی را به اقتصاد یک سازمان و یا حتی کشور وارد کند. رشته مدیریت اقتصاد این روز‌ها در سطوح مختلف اقتصادی فعالیت می‌کند؛ این سطوح شامل رابطه دولت و بازار و همچنین روابط بین شرکت‌ها و اشخاص می‌باشد. 

مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس تا به اینجای این مقاله سعی بر این داشته تا اطلاعات اجمالی را درباره علم اقتصاد و رشته مدیریت اقتصاد در اختیار شما قرار دهند. شما در ادامه این مبحث درباره شرایط تحصیل مدیریت اقتصاد در روسیه در دانشگاه نووسیبیرسک، طول دوره تحصیلی و مواردی از این دست اطلاعاتی را کسب خواهید کرد. 

مدیریت اقتصاد در روسیه دانشگاه نووسیبیرسک

تحصیل در روسیه در دانشگاه نووسیبیرسک این کشور هر سال برای متقاضیان تحصیل در رشته مدیریت اقتصاد برای مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر می‌باشد. دانشگاه نووسیبیرسک روسیه که یکی از چند دانشگاه برتر در سطح روسیه و اروپا می‌باشد در زمینه‌های علوم پزشکی در روسیه، علوم مهندسی و همچنین علوم مدیریتی فعالیت می‌کند. 

هر ساله برنامه تحصیل در رشته مدیریت اقتصاد دانشگاه نووسیبیرسک روسیه برای مقطع کارشناسی ارشد توسط وزارت کارشناسی ارشد اقتصاد این کشور در دانشکده اقتصاد نووسیبیرسک برای متقاضیان بومی و غیر بومی ارائه می‌شود. این برنامه برای آن دسته از دانشجویانی طراحی شده است که می‌خواهند تحصیلات تکمیلی خود را در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت  اقتصاد در یکی از بهترین مراکز تحقیقاتی جهان تکمیل کنند. این برنامه بر مبنای اصول ثابت تمام رشته‌های دیگر در مقطع کارشناسی برنامه ریزی شده است؛ به عبارت دیگر این برنامه دو ساله شامل یک سال تحصیل و فراگرفتن آموزش‌های دوره اصلی و یک سال شامل مطالعه تخصصی می‌باشد.

تحصیل مدیریت اقتصاد در روسیه دانشگاه نووسیبیرسک

آن دسته از متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته مدیریت اقتصاد دانشگاه نووسیبیرسک روسیه در مقطع کارشناسی ارشد را دارند می‌بایست در طول دو سال 78 واحد درسی را با موفقیت پشت سر بگذارند. تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد رشته اقتصاد دانشگاه نووسیبیرسک به زبان انگلیسی می‌باشد و هدف از این دوره تحصیلی آموزش تحلیلگران و محققان مجربی می‌باشد که قادر به استفاده از ابزارهای پیشرفته برای تحقیقات و تحلیل های نظری و کاربردی و تحلیل در تجارت ، سیاست های عمومی و علوم اقتصادی باشند. 

برنامه تحصیلی سال اول این رشته در این مقطع شالم تحصیل دروس اصلی می‌باشد؛ شما در این سال می‌بایست 60 واحد درسی که 30 واحد آن مربوط به ترم اول تحصیلی شما ( ترم زمستان سال اول ) و 30 واحد دیگر مربوط به ترم دوم تحصیل شما در روسیه ( ترم تابستان سال دوم ) می‌شود. به هنگام تحصیل در رشته مدیریت اقتصاد دانشگاه نووسیبیرسک روسیه در مقطع ارشد شما می‌بایست سال دوم را به مطالعه اختصاصی بپردازید که این سال شامل 18 واحد درسی می‌شود. در ترم اول سال دوم این مقطع می‌بایست 12 واحد درسی تخصصی شامل دروس و 6 واحد درسی شامل دروس مطالعه شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دروس ارائه شده در این دوره می‌توانید به وب‌سایت رسمی دانشگاه نووسیبیرسک مراجعه کنید. 

در پایان این دوره می‌بایست برای تکمیل تحصیلات خود یک پانا‌نامه با موضوع مرتبط با رشته خود ارائه دهید. این پروژه می‌بایست زیر نظر یک عضو هیئت علمی دانشگاه صورت بگیرد. این پروژه‌ها که به عنوان پایان نامه متقاضی می‌باشد می‌تواند با موضوعاتی در زمینه‌های تجزیه و تحلیل و مدل سازی خرد و کلان ، سرمایه گذاری ها ، امور مالی و سایر موضوعات در زمینه اقتصاد انجام گیرد. موضوعی که متقاضی انتخاب می‌کند باید مورد تصویب کمیته دانشکده قرار بگیرد. پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت اقتصاد این دانشگاه باید حاوی یک مرور کلی باشد، که نشان دهنده حوزه تحقیق و همچنین نتایج تحقیق خود دانشجو باشد.

هزینه تحصیل در رشته مدیریت اقتصاد دانشگاه نووسیبیرسک

هزینه تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی رشته مدیریت اقتصاد دانشگاه نووسیبیرسک برای هر سال مبلغی بالغ بر 4200 دلار آمریکا می‌باشد. لازم به ذکر است که دانشجویان و متقاضیان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه در رشته اقتصاد هر ساله فرصتی برای درخواست برنامه بورسیه تحصیلی دولت روسیه را نیز دارند. برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره بورسیه تحصیلی روسیه می‌توانید به وب‌سایت رسمی دانشگاه و بخش بورسیه آن مراجعه کرده و یا با تکمیل فرم مشاوره آنلاین و یا           تلفن‎های تماس با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید. 

فرصت های شغلی رشته مدیریت اقتصاد در روسیه 

بسیاری از فارغ التحصیلان این بخش به بخشی از نخبگان علمی روسی تبدیل شده اند که افتخار نمایندگی علوم ملی در خارج از کشور را دارند. فارغ التحصیلان این بخش همچنین در صنعت تجارت و بانکداری موفق هستند. به عنوان یک قاعده، آنها مدیر و یا مدیرعامل شرکت‌های بزرگ و متوسط می شوند، چرا که نه تنها مهارت‌های کافی  در جنبه‌های اقتصادی بلکه در جنبه‌های روانی و اجتماعی کسب و کار را نیز دارند.

موارد مورد نیاز برای تحصیل در رشته مدیریت اقتصاد در روسیه 

برای تحصیل در روسیه در رشته مدیریت اقتصاد دانشگاه نووسیبیرسک ارائه یک سری از مدارک به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی مورد نیاز می‌باشد که این مدارک عبارتند از کپی صفحه اول گذرنامه مسافرتی و شناسنامه و کارت ملی، گواهی آموزشی قانونی، رونوشت های دانشگاهی قانونی شامل نسخه سوابق ، مدرک دانشگاهی ، مدرک دیپلم)، دو قطعه عکس، گواهینامه تافل یا سایر گواهینامه های بین المللی، رزومه تحصیلی، گواهی سلامت پزشکی. مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس همواره آماده خدمت رسانی به شما متقاضیان عزیز می‌باشند و شما می‌توانید برای تکمیل اطلاعات خود و یا مشاوره مهاجرت با بخش تحصیلی موسسه تماس حاصل فرمائید.