تحصیل پزشکی در اتریش

بخش عمده‌ای از متقاضیان مهاجرت تحصیلی، به دنبال ادامه‌ی تحصیل خود در رشته‌های پزشکی در دانشگاه‌های اروپایی هستند. برای تحصیل در دوره پزشکی در اتریش می‌بایست شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش را در نظر بگیرید، در گام اول باید در آزمون ورودی دانشگاه‌ها شرکت کنید سپس بعد از قبولی در این آزمون گام‌های بعدی را باید بردارید تا بتوانید دانشجوی رشته پزشکی در اتریش شوید. اما برای اینکه شما مجاز به شرکت در آزمون پزشکی اتریش شوید یک شرط اساسی وجود دارد و آن این است که شما میبایست حتما در یکی از دانشگاه های دولتی ایران دانشجوی رشته‌ی پزشکی بوده باشید تا مجوز شرکت در این آزمون برای شما صادر شود؛ در غیر این صورت این امر امکان پذیر نخواهد بود. همچنین دانشجویان باید شش ماه قبل از شروع سال تحصیلی درخواست خود را به دانشگاه ارسال کنند.

تحصیل در اتریش

امتحان ورودی در دانشگاه‌های پزشکی اتریش

جهت ثبت‌نام در این امتحان نهایتاً تا 31 مارس مهلت‌ دارید. امتحان در ماه جولای برگزار می‌شود و نتایج آن در هفته اول ماه اوت اعلام خواهد شد؛ بعد از قبولی در آزمون ورودی تنها تا پنج سپتامبر فرصت دارید که در دانشگاه مربوطه ثبت نام کنید. امتحان ورودی در دانشگاه‌های پزشکی یک‌ بار در سال و هم‌ زمان در همه دانشگاه‌های اتریش برگزار می‌شود مدت‌ زمان نیاین امتحان هشت ساعت است. متقاضیان تنها می‌توانند یک دانشگاه را انتخاب کنند. این آزمون، دانش‌پایه دانشجویان را در زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی مورد ارزیابی قرار می‌دهد. مواردی که در این آزمون حائز اهمیت هست به شرح زیر بوده:

 • مبانی پزشکی
 • درک واژگان پزشکی و متون
 • تست بخش اجتماعی-عاطفی
 • شناخت عواطف
 • تصمیم‌گیری‌های اجتماعی مناسب
 • تست توانایی‌های شناختی
 • مهارت‌های شناختی بصری
 • مهارت‌های شناختی، بصری
 • شناسایی رابطه بین سری عددی و ایجاد رابطه منطقی بین آن‌ها
 • نتیجه‌گیری منطقی و پیش‌بینی اثرات
 • واژگان

دانشگاه‌های پزشکی در اتریش

دانشگاه‌هایی که در اتریش دروس پزشکی را ارائه می‌دهند به شرح زیر است.

 • VIENNA MEDICAL UNIVERSITY

در سال 2018 دانشگاه‌های پزشکی وین درمجموع 740 کرسی دانشجویی داشته است و در پایان نتایج آن، 430 نفر به دانشجویان دختر و 310 نفر به دانشجویان مرد (به ترتیب 58.1٪ و 41.9٪) رسید. تعداد دانشجویان پزشکی 660 نفر، دانشجویان دندانپزشکی 80 نفر هستند؛ 25 درصد این افراد از کشورهای اروپایی و 5 درصد این افراد از کشورهای غیراروپایی مانند ایران هستند.

 • MEDICAL UNIVERSITY IN GRAZ

دانشگاه پزشکی گراتس دارای 360 کرسی است. که تعداد صندلی‌هایی که به دانشجویان دختر رسیده است، 215 کرسی می‌باشد و همین تعداد برای دانشجویان پسر 145 بوده است. تعداد دانشجویان پزشکی 336 نفر، تعداد دانشجویان دندانپزشکی 24 نفرهستند؛ 25 درصد این افراد از کشورهای اروپایی و 5 درصد این افراد از کشورهای غیراروپایی مانند ایران هستند.

 • MEDICAL UNIVERSITY IN INNSBRUCK

در دانشگاه پزشکی اینسبروک 400 صندلی برای دانشجویان پزشکی اختصاص داده شد که به ترتیب 220 نفر به دانشجویان دختر و 180 نفر به دانشجویان پسر (45/55٪) اختصاص داده‌ شده است. تعداد دانشجویان پزشکی 360 نفر، تعداد دانشجویان دندانپزشکی 40 نفر هستند؛ 25 درصد این افراد از کشورهای اروپایی 5 درصد این افراد از کشورهای غیراروپایی مانند ایران هستند.

 • MEDICAL UNIVERSITY IN LINZ

برای اولین بار، دانشکده پزشکی JKU Linz تعداد 180 نفر پذیرش داشت که از این تعداد، 96 صندلی‌ به دانشجویان دختر و 84 صندلی به دانشجویان مرد (53.3٪ / 46.7٪) اختصاص یافت. تعداد دانشجویان پزشکی 180 نفر، دانشجویان دندانپزشکی 0 نفر می‌باشد؛ 25 درصد این افراد از کشورهای اروپایی هستند و 5 درصد این افراد از کشورهای غیراروپایی مانند ایران هستند.

پزشکی در اتریش

پزشکی در اتریش در میان چند رشته محبوب برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور می‌باشد؛ به طور کلی پزشکی در اروپا یکی از محبوب ترین رشته‌ها و پر تقاضاترین آن‌ها در میان سایر رشته‌های موجود است. تقاضا برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در اروپا با توجه به شرایط و امکانات خدماتی، رفاهی و همچنین وجود زیر ساخت‌های آموزشی رفته رفته رو به افزایش است. تحصیل در اروپا می‌تواند یک سکوی پرتاب برای آینده شغلی شما باشد. مزایای تحصیل پزشکی در اتریش به عنوان یک کشور اروپایی در دو مورد کلی خلاصه می‌شود. می‌توان به جرات گفت اهمیت این دو مزیت برای تحصیل پزشکی در اتریش یکسان می‌باشد. اولین مزیت این است که کشور اتریش که در مرکز قاره سرسبز اروپا واقع شده است یکی از کشور‌های مدرن و با کیفیت این قاره است و اصولا کشور‌هایی که در اروپا قرار گرفته اند از سطح بالای علمی برخوردار هستند و کیفیت و شرایط ایده‌آلی در جهت تحصیل و زندگی دارند. علت دوم مربوط به رشته پزشکی می‌باشد که این روزها جزو پردرآمد ترین رشته‌هاست تحصیل در یکی از رشته‌های علوم پزشکی آینده‌ی شغلی شما را تامین خواهد کرد و یکی از معدود شغل‌هایی است که در سطح جهان پرستیژ شخصیتی را با خود به ارمغان می‌آورد.

بنابراین تحصیل پزشکی در اتریش به عنوان یک کشور اروپایی که از کیفیت زندگی و خدمات رفاهی، تحصیلی مطلوبی برخوردار است و با توجه به مزیت‌های خو رشته پزشکی انتخابی مناسب برای تمام علاقمندان و متقاضیان تحصیل پزشکی در اروپا می‌باشد. رشته‌های مربوط به علوم پزشکی در اتریش برای تحصیل پزشکی متقاضیان توسط چند دانشکده مطرح در اتریش امکان پذیر شده است.  علوم پزشکی در اتریش در دانشگاه‌های معتبر این کشور از جمله دانشگاه وین اتریش، علوم پزشکی گراتس ( MEDICAL UNIVERSITY IN GRAZ )، دانشگاه علوم پزشکی لینز ( MEDICAL UNIVERSITY IN LINZ ) و چند دانشگاه معتبر دیگر ارائه می‌گردد. برای اطلاع درباره دانشگاه‌های اتریش به مقاله معرفی دانشگاه‌های اتریش مراجعه کنید. در میان این دانشگاه‌ها دانشگاه وین اتریش که از رتبه و شرایط ایده‌آلی در زمینه‌های علوم پزشکی در اروپا برخوردار است نیز چندین رشته پزشکی را برای علاقمندان داخلی و خارجی تحصیل پزشکی در اتریش ارائه می‌کند.

ما در این مقاله که توسط مشاوران بخش تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس و با استناد به وب سایت رسمی دانشگاه وین گردآوری شده است سعی بر این داشته ایم شما را با شرایط تحصیل پزشکی در اتریش و بخصوص پزشکی در دانشگاه وین این کشور آشنا کنیم؛ برای این منظور در ادامه‌ی این مقاله ابتدا به معرفی اجمالی دانشگاه وین اتریش پرداخته و پس از آن از شرایط تحصیل پزشکی در اتریش در دانشگاه وین این کشور صحبت خواهیم کرد. شما می‌توانید با مطالعه این مقاله کوتاه برای آگاهی از اطلاعات کامل‌تر درباره تحصیل پزشکی در اروپا و اتریش نسبت به تکمیل فرم مشاوره آنلاین اقدام کنید و یا با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید.

درباره دانشگاه وین اتریش

دانشگاه علوم پزشکی وین یا همان (  Medical University of Wien ) در ابتدا بخشی از دانشگاه وین اتریش وده است اما از سال 2004 به صورت مستقل نسبت به پذیرش تحصیلی دانشجویان بومی و غیر بومی در زمینه علوم پزشکی آغاز به کار کرده است. دانشگاه وین اتریش در بخش علوم پزشکی خود در حال حاضر  3500 عضو هیات علمی و 7500 دانشجو را در مقاطع مختلف تحصیلی در زمینه علوم پزشکی پذیرش تحصیلی کرده است. از میان این تعداد دانشجو حدود 27 درصد را دانشجویان غیر بومی و متقاضیان غیر بومی تحصیل پزشکی در اتریش تشکیل داده اند.

پزشکی در اتریش دانشگاه وین

شما می‌توانید با برقراری  تماس با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه وین و دانشگاه علوم پزشکی وین اتریش و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی این دانشگاه جهت تحصیل پزشکی اقدام کنید.

علوم پزشکی در دانشگاه وین اتریش

تحصیل پزشکی در اروپا یک فرصت طلایی برای تمام متقاضیان و علاقمندان به رشته‌های علوم پزشکی است؛ همانطور که گفته شد یکی از کشور‌های پیشرو در زمینه علوم پزشکی در اروپا کشور اتریش می‌باشد. دانشگاه علوم پزشکی وین از سال 2004 میلادی به صورت مستقل نسبت به ارائه رشته‌های پزشکی در زمینه علوم پزشکی اقدام کرده است. تحصیل در اتریش در دانشگاه وین این کشور در رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی اعم از رشته پزشکی عمومی، دندان پزشکی، پرستاری و چندین رشته دیگر برای متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند امکان پذیر می‌باشد.

پزشکی در اتریش ( دانشگاه وین اتریش ) 

تحصیل پزشکی در آلمان و در دانشگاه وین این کشور که به عنوان یکی از رشته‌های علوم پزشکی ارائه شده برای متقاضیان بوی و غیر بومی علاقمند به مهاجرت تحصیلی به این کشور امکان پذیر است؛ دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در اتریش در رشته پزشکی دانشگاه وین را دارن می‌بایست 360 واحد درس را در مدت شش سال و  در طول 12 ترم تحصیلی با موفقیت پشت سر بگذارند.

هر ساله دانشگاه علوم پزشکی وین اتریش حدود 660 نفر را برای پذیرش تحصیلی این رشته مجاز می‌کند. تحصیل پزشکی در اتریش و در دانشگاه علوم پزشکی وین به زبان رسمی کشور اتریش یعنی آلمانی می‌باشد.

 • هدف از تحصیل پزشکی در دانشگاه وین اتریش؟‌

هدف از ارائه و تحصیل در این برنامه تعلیم و پرورش پزشکانی اهر در زمینه‌های مختلف تخصصی می‌باشد. انتقال دانش گسترده از سوی اساتید این دانشگاه، برخورد زودهنگام با سؤالات دقیق پزشکی دانشجویان مهارت‌های خوبی را در زمینه پزشکی کسب خواهند کرد. بنابراین تحصیلات در MedUni Vienna بهترین شرایط ممکن را برای ورود به این حرفه ایجاد می کند و پایه ای بهینه برای آموزش کارشناسی ارشد در تمام تخصص های پزشکی است.

 • برنامه درسی این دوره چگونه است؟

همانطور که گفته شد رشته پزشکی دانشگاه وین شامل 360 واحد درسی استِ از این تعداد واحد درسی که در طول دوازده ترم تحصیلی پشت سر گذاشته خواهند شد 18 واحد مربوط به دروس کار آموزی و 48 واحد درسی مربوط به کار آموزی بالینی خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه درسی به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید.

لیست دانشگاه مورد تائید وزارت بهداشت ایران در اتریش

 • University of Vienna
 • Johannes Kepler University of Linz
 • Med University Vienna
 • Med University Graz
 • Med University Innsbruk
 • Karl-Franzens University Graz