تحصیل پزشکی در روسیه

برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در دوره پزشکی در روسیه می‌بایست شرایط مهاجرت تحصیلی به روسیه را در نظر بگیرید. پزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در بین مردم شناخته‌شده و از آنجایی که روسیه کشوری بسیار عالی برای تحصیل در دوره پزشکی می‌باشد؛ از این جهت ‌که روسیه بهترین کشور در اروپا برای آموزش پزشکی شناخته ‌شده است بخش تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس مقاله‌ای تخصصی برای شما عزیزان آماده کرده تا بتواند سوال های شما را پاسخگو باشد.

قبل از هر چیز باید بدانیم که رشته پزشکی بیشترین متقاضی را برای افراد خارجی در روسیه دارد جالب اینکه روسیه آموزش پزشکی را از اویل قرن 17 میلادی در دانشگاه‌های خود آغاز کرده است؛ که در حال حاضر بیش از 70 دانشگاه رشته‌های پزشکی ارائه می‌کند که نسبت استاد به دانشجو 1 به 7 می‌باشد. موسسه مهاجرتی آتیس با بهره‌گیری از دانش و قوانین بروز مهاجرت و داشتن وکلای متخصص در این زمینه آماده همکاری و ارائه مشاوره درزمینه مهاجرت تحصیلی مخصوصاً در رشته پزشکی می‌باشد. همچنین شما می‌توانید جهت انتخاب رشته تحصیلی و درنهایت تخصص موردنظر با وکلای موسسه مهاجرتی آتیس مشورت کرده و از ماشوره مهاجرتی این مجموعه برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن استفاده  نمایید.  همان‌طور که می‌دانید طول تحصیل به نوع تخصص بستگی دارد. برای مثال پرستاری 4 سال و پزشک جراح به 8 تا 9 سال تحصیل جهت دریافت مدرک و کار کردن نیاز دارد. تحصیل در دانشگاه‌های روسیه به زبان انگلیسی و روسی و فرانسوی ارائه می‌شود و همچنین دانشجویان می‌توانند در پیش‌دانشگاهی زبان روسی را یاد بگیرند.

ویزای تحصیلی

مزایای تحصیل در دوره پزشکی در روسیه

 1. دوره‌های آموزشی بسیار باکیفیت و حرفه‌ای با استانداردهای جدید جهانی
 2. هزینه تحصیل بسیار عالی نسبت به دیگر کشورها
 3. بعد از دریافت مدرک پزشکی متقاضی می‌تواند در هر جای جهان که بخواهد مشغول به کار شود.
 4. مهر تائید سازمان‌های مهم نظیر یونسکو، WHO و MCI بر روی درجه پزشکی دانشگاه‌های روسیه
 5. عدم نیاز به آزمون زبان IELTS / TOEFL
 6. عدم نیاز به آزمون‌های ورودی در برخی دانشگاه‌ها
 7. آموزش‌های عملی در کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها
 8. روند آسان و سریع صدور ویزا

شرایط و مدارک تحصیل در دوره پزشکی  در روسیه

شما می‌بایست در دوره دبیرستان و در سه درس زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک حداقل 50 درصد نمره را به دست آورده باشید  . متقاضیان تحصیل پزشکی در روسیه می‌بایست حداقل دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در ایران بوده و معدل قابل قبولی کسب کرده باشند. این افراد برای ورود به دوره اصلی پزشکی باید یک دوره یک ساله‌ی پادفک را سپری کنند تا قادر به شرکت در دوره‌های اصلی باشند. در حال حاضر پزشکی به زبان روسی مورد تایید وزارت بهداشت ایران می‌باشد و دانشجویان باید دوره پادفک را به زبان روسی سپری کرده و پس از آن  وارد دوره اصلی پزشکی به زبان روسی شوند.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دوره ی پزشکی روسیه به شرح زیر میباشد:

 1. به همراه داشتن تمامی مدارک تحصیلی
 2. نامه پشتیبانی دانشگاه از ویزا
 3. پاسپورت معتبر شخص متقاضی
 4. دریافت گواهی سلامت که شرایط بهداشت عمومی، نتایج اشعه ایکس و اچ آی وی را نشان دهد  .
 5. فرم درخواست
 6. ترجمه تمامی مدارک به زبان روسی

دوره پیش‌دانشگاهی( پادفک) در روسیه

این دوره برای آموزش دانشجویان بین‌المللی طراحی ‌شده است. شامل دوره‌های روسی و آموزش در رشته‌های پایه مانند ریاضیات، زیست‌شناسی، شیمی و غیره می‌شود. این آموزش‌ها در چهار دوره مختلف بنا بر نیاز متقاضی ارائه می‌گردد: علوم پایه، علوم انسانی، علوم مهندسی و علوم پزشکی.

دانشجویان می‌توانند در دوره پیش‌دانشگاهی(پادفک ) ثبت‌ نام کنند تا مدارک تحصیلی قبلی خود را برای واجد شرایط شدن ورود به موسسه عالی آموزش روسیه، ثبت کنند؛ یعنی کسانی که قصد تحصیل  در یک دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری دارند باید گواهینامه‌های مدارس متوسطه یا معادل های شناخته ‌شده (دوره پادفک ) خود را برابر سازی کنند که در صورت موفقیت‌آمیز بودن دوره، فرد متقاضی می‌تواند در دانشگاه‌های عالی روسیه تحصیل کند.

طول دوره‌های پزشکی در روسیه به همراه هزینه شهریه

دوره پزشکی عمومی

 • M .B .B .S 6 سال به‌علاوه 1 سال آموزش زبان روسی
 • هزینه تحصیل در این دوره بین 3500 تا 6000 دلار سالانه
 • اجاره سالانه 400 دلار + بیمه درمانی سالانه 100 دلار + غذا ماهانه 100 تا 150 دلار

دوره دندانپزشکی

 • B .D .S دندانپزشکی 5 سال به‌علاوه 1 سال آموزش زبان روسی

دوره داروسازی

 • 5 سال به‌علاوه 1 سال آموزش زبان روسی
 • هزینه تحصیل در این دو دوره بین 2800 تا 6000 دلار سالانه
 • اجاره سالانه 400 دلار + بیمه درمانی سالانه 100 دلار + غذا ماهانه 100 تا 150 دلار

پزشکی در روسیه 

تحصیل پزشکی در اروپا و کشور‌های سطح اول این قاره از جمله روسیه با توجه به زیر ساخت‌های رفاهی و آموزشی که این کشورها دارند می‌تواند آینده‌ی شغلی شما را در حرفه پزشکی و زیر شاخه‌های آن تضمین کند. همانطور که می‌دانید این روزها تحصیل پزشکی در اروپا و یا حتی در کشور خودمان ایران با توجه به بازار کاری و پرستیژ شغلی این حرفه با تقاضای بسیاری روبرو است. بسیاری از علاقمندان به علوم پزشکی در زمینه‌های مختلف آن به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های سطح بالا در سراسر جهان هستن تا با گذراندن دوره‌های خود و با در دست داشتن مدرک معتبر در سطح جهانی خود را برای ورود به حرفه‌ی پزشکی و درآمد زایی از این حرفه آماده کنند. بنابراین تحصیل در روسیه  در زمینه علوم پزشکی در دانشگاه‌های معتبر این کشور می‌تواند شما را به این امر نزدیک و نزدیکتر کند. تحصیل پزشکی در روسیه به عنوان یک کشور اروپایی با توجه به مزایای خدماتی، رفاهی و علمی که در سطح این کشور برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی ارائه می‌گردد، می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در این رشته محبوب در زمینه علوم پزشکی باشد. روسیه دارای چندین دانشگاه با رنکینگ بالای علمی در سطح جهان می‌باشد که در این دانشگاه‌ها رشته‌های مختلفی در زمینه علوم پزشکی در مقاطع مختلف برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور و آن دسته از داوطلبان علاقمند به تحصیل پزشکی در روسیه ارائه می‌شود.

دانشگاه‌های روسی‌ که نسبت به ارائه رشته‌های علوم پزشکی اقدام کرده‌اند و در این رشته‌ها پذیرش تحصیلی می‌گیرند عبارتند از دانشگاه سماشکو روسیه، دانشگاه سن پترزبورگ، علوم پزشکی مسکو، نووسیبرسک ( Novosibirsk State University )، Pavlov First Saint Petersburg State Medical University و دانشگاه سچنوا ( Sechenov First Moscow State Medical University ) متقاضیان و علاقمندان به تحصیل پزشکی در اروپا می‌توانند با مهاجرت تحصیلی به روسیه و در دست داشتن پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های پزشکی روسیه که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم نسبت به تکمیل و یا آغاز تحصیل پزشکی خود در روسیه اقدام کنید.

درباره دانشگاه سچنوا

اولین گام برای تحصیل پزشکی در روسیه در دانشگاه سچنوا این کشور به مانند تمامی رشته‌های دیگر این دانشگاه داشتن پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه است. هنگامی که قصد مهاجرت تحصیلی به روسیه و یا هر کشور دیگر اروپایی را دارید علی رغم داشتن اطلاعات درباره کشور می‌بایست با داشتن اطمینان درباره رشته تحصیلی خود، درباره دانشگاه مقصد نیز اطلاعاتی کسب کنید. ما در این مقاله آماده شده توسط مشاوران بخش تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس سعی بر این داشته ایم تا درباره دانشگاه سچنوا روسیه و همچنین تحصیل پزشکی در روسیه در این دانشگاه را برای شما ارائه دهیم.  تحصیل پزشکی در روسیه و دانشگاه سچنوا که یکی از دانشگاه‌های برگزیده جهانی در زمینه علوم پزشکی است برای دانشجویان و متقاضیان بومی و غیر بومی امکان پذیر است. دانشگاه سچنوا روسیه که قدمتی 272 ساله دارد، با هدف آموزش و تعلیم پزشکان ماهر برای خدمت به جامعه بشری به عنوان اولین دانشگاه علوم پزشکی و پرچمدار این کشور در این زمینه شروع به فعالیت و پذیرش تحصیلی متقاضیان علاقمند به تحصیل پزشکی در روسیه کرده است.

دانشگاه سچنوا روسیه با قدیم نمودن پزشکان، جراحان و پرستارانی با تجربه به جامعه در طول تاریخ خود درخشان، شکوه مند و گنجینه ای ارزنده از تولید علم پزشکی را به دوش می‌کشد. فارغ التحصیلان دانشگاه سچنوا روسیه در بیش از هفتاد کشور جهان در زمینه‌های مختلف علوم پزشکی در حال خدمت رسانی هستند. دانشگاه سچنوا روسیه به عنوان دانشگاه اول در زمینه پزشکی در روسیه با داشتن  مراکز متعدد علمی و تحقیقاتی در جهت استفاده داروسازان و پزشکان در حال تدریس و همچنین برخورداری از مجموعه ای عظیم شامل بیش از ۲۰ دپارتمان بزرگ آموزشی و مراکز تحقیقاتی به همراه بیش از ده کلینیک تخصصی تحت نظارت دانشگاه، هر ساله نسبت به پذیرش تحصیلی علاقمندان به تحصیل در روسیه در رشته پزشکی این کشور اقدام می‌کند. دانشگاه سچنوا روسیه در حال حاضر دارای ۵۰۰ استاد برجسته در زمینه علوم پزشکی، ۲۰۰۰ متخصص و بیش از ۹۰۰۰ دانشجو می‌باشد.

تحصیل پزشکی در اروپا - پزشکی در روسیه

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه سچنوا و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی این دانشگاه برای تحصیل پزشکی در روسیه با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید و یا از طریق فرم مشاوره آنلاین اقدام کنید.

علوم پزشکی در دانشگاه سچنوا

دانشگاه سچنوا روسیه با ارائه سه رشته از رشته‌های علوم پزشکی امکان تحصیل در روسیه در این زمینه را برای متقاضیان و علاقمندان به این رشته‌ها فراهم کرده است. تحصیل پزشکی در روسیه در دانشگاه سچنوا این کشور در رشته‌های پزشکی عمومی، دندانپزشکی و دارو سازی امکان پذیر خواهد بود. بنابراین اگر شما نیز علاقمند به تحصیل پزشکی در روسیه و در رشته‌های نامبرده هستید می‌توانید در رشته‌ها و کورس‌های تحصیلی که در زمینه علوم پزشکی در دانشگاه سچنوا روسیه تحصیل کنید.

پزشکی در روسیه ( دانشگاه سچنوا )

تحصیل پزشکی در روسیه در دانشگاه سچنوا این کشور که به عنوان یکی از رشته‌های علوم پزشکی ارائه شده است، برای متقاضیان بوی و غیر بومی علاقمند به تحصیل پزشکی امکان پذیر می‌باشد؛ تحصیل در روسیه در رشته پزشکی عمومی دانشگاه سچنوا به مدت شش سال و در 12 ترم تحصیلی صورت می‌گیرد. به طور کلی متقاضیان مهاجرت تحصیلی به روسیه جهت تحصیل پزشکی در دانشگاه سچنوا این کشور می‌بایست 360 واحد درسی را در طول این شش سال با موفقیت پشت سر بگذارند. متقاضیان تحصیل پزشکی در روسیه در دانشگاه سچنوا می‌بایست در هر ترم تحصیلی خود 30 واحد از این 360 واحد درسی را پشت سر بگذارند. برا اطلاع دقیق از برنامه درسی ارائه شده از سوی دانشگاه سچنوا که مختص دانشجویان ورودی سال‌ها 2018 تا 2024 می‌باشد می‌توانید از طریق دانلود فایل مربوطه اقدام کنید و یا از طریق شماره تماس‌های درج شده با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس گرفته و از راهنمایی‌های لازم بهره مند شوید.

 • هدف از تحصیل پزشکی در دانشگاه والنسیا؟‌

تحصیل پزشکی در روسیه در دانشگاه سچنوا این کشور با هدف تعلیم پزشکان واجد شرایط و بهره مند از مهارت های حرفه‌ای جهانی ، قادر و آماده برای حل مشکلات بیماران می‌باشد. برنامه‌های اراه شده این دانشگاه برای تحصیل پزشکی در روسیه براساس استاندارد آموزش عالی دولتی ایالتی فدرال کشور روسیه هدف گذاری شده است. همچنین این برنامه تحصیلی در دانشگاه سچنوا روسیه با توجه به نتایج تحقیقات پزشکی بین المللی و روندهای فعلی در مراقبت های بهداشتی جهانی توسعه یافته است.

 • هزینه شرکت در این دوره چه مقدار است؟

همانطور که می‌دانید مهاجرت تحصیلی به هر کشوری هزینه‌هایی را در بر دارد که این هزینه‌ها شامل هزینه‌های تحصیل، زندگی و هزینه محل سکونت می‌شود. برای آگاهی از هزینه‌های زندگی با مراجعه به مقاله مهاجرت تحصیلی به روسیه نسبت به این موضوع اقدام کنید. اما در آخرین لیست هزینه‌های حصیل که از سوی دانشگاه سچنوا ارائه شده است، تحصیل پزشکی در روسیه در این دانشگاه به ترتیب زیر می‌باشد. هزینه تحصیل در روسیه در دانشگاه سچنوای این کشور برای سال اول رشته پزشکی عمومی 552 هزار روبل روسیه ( 8500 دلار )، هزینه سال دوم و سوم این دوره 552 هزار روبل ( 8535 دلار )، هزینه سال چهارم 521 هزار و 500 روبل ( 8063 دلار )، هزینه سال پنجم 403 هزار روبل ( 6231 دلار ) و در نهایت هزینه سال ششم پزشکی در دانشگاه سچنوا روسیه 372 هزار روبل  و معادل 5751 دلار آمریکا می‌باشد.

به عنوان آرین کلام پیشنهاد ما به شما برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا این است که قبل از هرگونه تصمیم گیری کسب اطلاعات کافی درباره کشور اسپانیا و دانشگاه‌های معتبر این کشور استِ؛ برای این منظور می‌توانید با مراجعه به مقاله‌های مهاجرت تحصیلی به روسیه و یا تماس با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید و از مشاوره رایگان تلفنی نیز بهره‌مند شوید.