مهاجرت غیر تحصیلی به اتریش

مهاجرت غیر تحصیلی در کنار دیگر روش‌های پرطرفدار  مهاجرت از محبوبیت بالایی برخوردار است . همانطور که از نام این روش مشخص است، دلایل و یا هدف‌هایی به غیر از تحصیل باعث تصمیم شخص به مهاجرت می‌شوند. شرایط مهاجرت غیر تحصیلی برای هر کشور متناسب با آن کشور می‌باشد؛ اتریش نیز از این امر مستثنی نبوده و شرایط خاص خود را برای مهاجرت غیر تحصیلی دارد. متخصصان و مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس می‌کوشند تا راهنمایی‌های لازم برای مهاجرت غیر تحصیلی را به شما عزیزان ارائه دهند.

اقامت دائم اتریش از طریق تمکن مالی

اتریش، یکی از ثروتمندترین، جذاب‌ترین و پیشرفته‎ترین کشورهای جهان برای زندگی کردن می‌باشد. به دلیل داشتن یک محیط سالم، سیستم مالی قابل اعتماد، زیرساخت‌های توسعه یافته و آمار پایین جرم و جنایت، اتریش یکی از جذاب‌ترین کشورها برای بسیاری از افراد خارجی می‌باشد.

در این مقاله که توسط گروه مشاوره موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است، می‌خواهیم در مورد چگونگی دریافت اقامت در اتریش بدون اجازه کار صحبت کنیم. این نوع اقامت، دریافت اقامت از طریق تمکن مالی نامیده می شود. دولت اتریش در ژانویه هر سال تعداد محدودی سهمیه برای کسانی که می‌توانند مستنداتی ارائه دهند که به لحاظ مالی از وضعیت خوبی برخوردار هستند، در نظر می‌گیرد.

قبل از مهاجرت و دریافت اقامت از طریق تمکن مالی، برنامه‌ریزی مالی قوی‌ای مورد نیاز می‌باشد. این اقامت از طریق تمکن مالی مناسب خانواده های نسبتا ثروتمند می‌باشد. در این مورد، متقاضی باید ثابت کند که بدون نیاز به کار یا انجام هرگونه فعالیت اقتصادی در کشور اتریش، منابع مالی کافی و درآمد ماهانه قابل قبول برای پوشش هزینه‌ها و هزینه‌های زندگی در این کشور را دارا می‌باشد. با ارائه اسناد لازم، متقاضی و وابستگان (همسر و فرزندان زیر 18 ساله) مجوز اقامت اتریش را دریافت خواهند کرد.

متقاضیان باید اسنادی ارائه دهند که به صورت مداوم درآمد ماهانه خواهند داشت؛ حداقل درآمد برای متقاضیان مجرد 1800 یورو در هر ماه، 2،700 یورو برای متقاضی متاهل، 400 یورو برای همسر و 300 یورو برای هر فرزند زیر 18 سال می‌باشد. برای دریافت اقامت تمکن مالی کشور اتریش نیاز است که متقاضی  برای هر نفر بزرگسال 40000 یورو در سال و برای هر نفر زیر 18 سال حداقل 10000 یورو پول و سرمایه داشته باشد. همچنین یکی دیگر از الزامات اصلی داشتن بیمه درمانی و داشتن محلی برای اقامت در اتریش ( یا به صورت اجاره یا خرید) می‌باشد. اسناد حمایتی که تمکن مالی متقاضی را نشان می‌دهد عبارتند از اجاره ملک، پس انداز، سهام و اوراق قرضه، صورت حساب‌های بانکی، حقوق بازنشستگی.

در ابتدا اقامت برای یک سال با امکان تمدید آن صادر می‌شود. پس از 10 سال (در برخی موارد 7 سال ) اقامت دائم، راهی برای به دست آوردن شهروندی اتریش وجود دارد. اجازه اقامت از طریق تمکن مالی بر اساس سهمیه بندی‌ای که هرساله دولت اتریش در نظر می‌گیرد صادر می‌شود. لازم به ذکر است دریافت این نوع اقامت گاهی اوقات ممکن است که 1 سال یا حتی بیشتر طول بکشد.

مزایای دریافت اقامت تمکن مالی اتریش

 • سفر به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
 • بدون نیاز به زندگی دائمی در اتریش
 • امکان دریافت شهروندی
 • استانداردهای بالا زندگی و محیط سالم

مدارک مورد نیاز اقامت در اتریش از طریق تمکن مالی

 1. اسناد معتبر مسافرتی
 2. گواهی تولد یا سند مشابه
 3. اثبات تمکن مالی مناسب؛ اثبات برخورداری متقاضی از درآمد ثابت و معین
 4. بیمه درمانی؛ این بیمه می‌بایست مورد تایید در کشور اتریش باشد.
 5. عکس جدید متقاضی
 6. گواهی ازدواج
 7. گواهی طلاق
 8. مدارک فرزند خواندگی
 9. شواهد یا گواهی مربوط به رابطه خانوادگی
 10. گواهی فوت
 11. مسکن مناسب در اتریش
موسسه مهاجرتی