کار در اسپانیا

کار در اسپانیا  متقاضیان خاص خود را در طول سال‌های گذشته داشته است. آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت برای کار در اسپانیا را دارند به شیوه‌های مختلفی می‌توانند اقدام کنند. برای کار در اسپانیا متقاضیان در راه حل کلی را در پیش رو خود خواهند داشت. شیوه اول اقدام برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در اسپانیا در یک رشته مشخص؛ با این شیوه متقاضی می‌تواند پس از تکمیل تحصیلات خود در اسپانیا و با مهارت‌های کسب شده و مدرک تحصیلی معتبری که از دانشگاه‌های اسپانیا کسب می‌کند در حرفه تحصیلی خود مشغول به کار شده و برای کار در اسپانیا اقدام کند. برای اطلاع از نحوه اخذ ویزای کاری به مقاله ویزا کار مراجعه کنید و یا با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید. 

روش دیگر که علاقمندان به کار در اسپانیا می‌توانند از این طریق به اسپانیا مهاجرت کرده، روش مستقیم مهاجرت غیر تحصیلی برای کار می‌باشد. در این شیوه شما برای کار در اسپانیا می‌بایست از سوی کارفرما و یا یک ارگان و یا شرکت در اسپانیا دعوتنامه کاری داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دعوتنامه کاری با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و از مشاوره مهاجرت تلفنی بهره‌مند شوید. 

کار در اسپانیا | محبوب‌ترین مشاغل در اسپانیا

به هنگام تصمیمی برای مهاجرت به اسپانیا و اقدام برای کار در اسپانیا می‌بایست اطلاعت کافی را درباره شرایط مهاجرت به این کشور، فرهنگ مردم، هزینه‌های زندگی و از همه مهمتر بازار کاری و وضعیت اقتصادی این کشور داشته باشید. در کنار این عوامل اطلاع داشتن از شغل‌هایی که مورد محبوبیت شهروندان بین المللی در اسپانیا بوده است می‌تواند دید کلی از بازار کاری اسپانیا به شما بدهد. ما در این مقاله که توسط مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است قصد داریم که محبوب ترین مشاغل در اسپانیا برای شهروندان بین المللی را برای شما عزیزان معرفی کنیم.

محبوب‌ترین مشاغل در اسپانیا برای شهروندان بین المللی

 

پیدا کردن کار در اسپانیا که بازار کاری مناسبی را در دهه گذشته نداشت است سخت می‌باشد. نرخ بیکاری در اسپانیا 14 درصد بوده که این میزان بالاترین نرخ در میان کشور‌های اروپایی است؛ با این وجود در سال گذشته این نرخ همواره رو به کاهش بوده است و همین دلیل باعث بالا رفتن تقاضا برای کار در اسپانیا شده است. با توجه به این توضیحات ممکن است این سوال مطرح شود که آیا ممکن است برای شهروندان بین المللی کار در اسپانیا پیدا شود؟ 

با توجه به پائین آمدن نرخ بیکاری در سال های گذشته می‌توان گفت امکان پیدا شدن کار در اسپانیا برای شهروندان بین المللی امکان پذیر خواهد بود. کار در اسپانیا در صنایع و بخش های خاصی از این کشور که در جستجوی کارگران ماهر هستند.، امکان پذیر می‌باشد. اگر فردی مهاجری هستید که به دنبال جابجایی و یافتن کار در اسپانیا هستید ، حتما مهارت لازم را برای انجام کارهایی که خالی از سکنه هستند ، داشته باشید. چنانچه قصد مهاجرت به اسپانیا برای کار در این کشور را دارید در ادامه لیستی از محبوب ترین مشاغل درخواستی برای مهاجران را در اینجا آورده‌ایم.

  • مشاغل مهندسی مکانیک و صنعتی

شاغل شدن به عنوان یک مهندس مکانیک و مهندس صنعتی مستلزم داشتن مهارت و مدرک معتبر از دانشگ‌های معتبر در سراسر جهان می‌باشد. تا زمانی که شما مهارت لازم و مدرک داشته باشید فرصت شغلی در این زمینه برای شما موجود است. فقط مطمئن شوید که می توانید به زبان اسپانیایی صحبت کنید تا بتوانید با همکاران ارتباط برقرار کنید.

  • پزشکی در اسپانیا

اسپانیا دارای سیستم مراقبت های بهداشتی جهانی است و به عنوان یکی از بهترین های جهان شناخته می شود. دستیاران بهداشتی ، متخصصان مراقبت از کودک و متخصصان مراقبت از سالمندان بیشترین تقاضا را برای کار در اسپانیا دارند.

  • مشاغل آموزش انگلیسی در اسپانیا برای شهروندان بین المللی

یکی از مشاغلی که می‌توانید برای کار در اسپانیا برای آن اقدام کنید، کار به عنوان مدرس زبان است؛ شما می توانید به عنوان مدرس خصوصی و معلمان انگلیسی در سطح دانشگاه شغل پیدا کنید. از آنجا که مانع ورود نسبتاً کم است ، تدریس یکی از محبوب ترین مشاغل در اسپانیا برای شهروندان بین المللی می‌باشد.  لازم به ذکر است که همه مشاغل تدریس نیاز به مجوز ندارند ، اما برخی از آنها به مجوز مانند TEFL ، CELTA یا TESOL نیاز دارند. 

  • مشاغل تجاری در اسپانیا

اگر به دنبال کار در اسپانیا هستید ، به خاطر داشته باشید که بیشتر فرصت های شغلی در مادرید و بارسلونا وجود دارد. اکثر شغل ها شما را به صحبت اسپانیایی ایجاب می کنند ، بنابراین قبل از انجام حرکت مطمئن باشید که می توانید به زبان صحبت کنید. در حالی که بسیاری از افراد می خواهند کار را قبل از حرکت تضمین کنند ، معمولاً پیدا کردن کار از داخل کشور آسان تر از خارج است.