مهاجرت غیر تحصیلی

مهاجرت غیر تحصیلی در کنار دیگر روش‌های پرطرفدار  مهاجرت قرار دارد. این روش مهاجرتی نیز یکی از متداول ترین نوع از مهاجرت‌هایی است که علاقه مندان به مهاجرت به دنبال آن هستند. همانطور که از نام این روش مشخص است، دلایل و یا هدف‌هایی به غیر از تحصیل باعث تصمیم شخص به مهاجرت می‌شوند. این موضوع که شخص چه هدفی را برای مهاجرت دنبال می‌کند اصلی ترین سوالی است که باید برای تعیین روش‌هایی مهاجرتی پرسید؛ در روش مهاجرت غیر تحصیلی عمده ترین  دلایل و هدف‌های متقاضیان کار، سرمایه گذاری و … هستند که می‌توان به آنها اشاره کرد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم مهاجرت غیر تحصیلی می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که هر شخص و خانواده متناسب با شرایط و امکانات خود می‌تواند یکی از این روش ها را برگزیند؛ این روش‌ها عبارتند از مهاجرت غیر تحصیلی به واسطه کار، سرمایه گذاری، ثبت یک شرکت، مهاجرت از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی و … . آگاهی کامل از شرایط و ضوابط این روش ها کمک شایانی در جهت انتخاب بهترین مسیر خواهد نمود.

مهاجرت از طریق ویزای کاری

اگر شما به فکر مهاجرت غیر تحصیلی  به واسطه کار هستید مستلزم به داشتن و اخذ ویزای کاری کشور مقصد هستید و یا می‌توانید به درخواست ویزای جستجوی کار اقدام کنید؛ توجه داشته باشید که ویزای کاری به افرادی تعلق خواهد گرفت که حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی،  سابقه کاری با بیمه تامین اجتماعی حداقل ۳ سال،  مدرک زبان محلی یا انگلیسی و دعوتنامه کاری معتبر داشته باشند. چنانچه شما تمامی شرایط فوق را دارا باشید و تنها دعوتنامه معتبری در دست ندارید، امکان درخواست ویزای جستجوی کار را خواهید داشت. این روش معمولا در کشورهای آلمان، اتریش و سوئد انجام می شود.

تمکن مالی یا خود حمایتی  

 در مهاجرت غیر تحصیلی روشی دیگر تحت عنوان تمکن مالی  یا خود حمایتی وجود دارد؛ اقامت از طریق  تمکن مالی اقامتی است که فرد با نشان دادن حساب بانکی و حقوق ماهیانه قابل قبول، به میزانی که کفاف زندگی فرد و خانواده اش در کشور مقصد را بدهد میتواند برای خود و خانواده اش درخواست اقامت دهد. در روش خود حمایتی فرد نمی‌تواند در این کشور کار کند ولی حقوق شهروندی شامل حال او و خانواده وی خواهد شد.

مهاجرت به واسطه سرمایه گذاری 

در این روش متقاضی می‌بایست به سرمایه گذاری در کشور مقصد بپردازد، این سرمایه گذاری از طریق خرید املاک، خرید سهام و سپرده بانکی امکان پذیر است. لازم به ذکر است که در این روش متقاضی از پرداخت مالیات معاف خواهد بود.

از روش‌های دیگر مهاجرت غیر تحصیلی به واسطه سرمایه گذاری که از طریق  انجام آن از ابتدا به شما و خانوادتان اقامت موقت خواهند داد ثبت شرکت است. این روش از کم هزینه ترین روش‌های مهاجرتی است و درصد موفقیت بالایی دارد. در این روش برای شما در کشور مقصد شرکتی ثبت می‌شود که شما به وسیله آن شرکت اجازه فعالیت‌های تجاری را خواهید داشت. شما در این روش می‌توانید به اخذ اقامت و گرفتن حقوق شهروندی اقدام کنید.

مشاوران و وکلای حقوقی موسسه مهاجرتی آتیس با داشتن آشنایی کامل نسبت به امور مهاجرتی و آگاهی کامل از فرصت‌ها و روش‌های مهاجرت غیر تحصیلی شما را در این امر راهنمایی خواهند کرد. تصمیم گیری برای انتخاب بهترین روش مهاجرت بسته به شرایط هر فرد مستلزم داشتن اطلاعات کامل در تمامی زمینه ها است که مشاوران متخصص آتیس بهترین روش ممکن را پیش روی شما قرار خواهند داد.

موسسه مهاجرتی
ویزای کاری
خود حمایتی

کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید…

کشور اتریش
کشور اتریش
کشور اسپانیا
کشور اسپانیا
کشور قبرس
کشور قبرس
کشور اسلواکی
کشور اسلواکی