تحصیل پرستاری در اسپانیا ( دانشگاه بارسلونا )

تحصیل پرستاری در اسپانیا همواره با افزایش تقاضا روبرو شده است؛ امروزه متقاضیان زیادی قصد تحصیل در اروپا و مهاجرت تحصیلی به کشور‌های سطح اول جهان را دارند؛  در میان بازار کاری رشته‌های مهندسی رشته‌های مربوط به علوم پزشکی نیز بازار کار فوق العاده‌ای دارند که همین بازار کار و درآمد شغلی بالا متقاضیان بسیار را به سمت رشته‌های علوم پزشکی کشانده است؛ حال اینکه تحصیل در اروپا و دانشگاه‌های برتر جهان سکوی پرتابی است برای آینده شغلی شما در زمینه‌های علوم پزشکی و سلامت. یکی از رشته‌های پر متقاضی این روزها که تقاضا برای تحصیل در داخل و تحصیل در اروپا زیادی دارد، رشته پرستاری است.

تحصیل در اسپانیا با موسسه مهاجرتی آتیس

در میان کشور‌های سطح اول اروپایی تحصیل در اسپانیا در رشته پرستاری دانشگاه بارسلونا یکی از پرتقاضا ترین موارد در میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی است؛ تحصیل پرستاری در اسپانیا به دلیل بالا بودن سطح کیفی، علمی و رفاهی دانشگاه‌های این کشور می‌تواند فرصتی رویایی برای علاقمندان به تحصیل در اسپانیا و در رشته پزشکی باشد. یکی از سه دانشگاه برتر اسپانیا، دانشگاه بارسلونا هر ساله در مقطع کارشناسی اقدام به ارائه رشته پرستاری برای تحصیل متقاضیان بومی و بین المللی می‌کند. همچنین تحصیل در اسپانیا در رشته پرستاری دانشگاه بارسلونا برای مقطع کارشناسی نیز میسر است ( لازم به ذکر است در این مقطه این رشته تحت عنوان پرستاری بالینی ارائه می‌شود ). مشاوران و وکلای تحصیلی ما ئر موسسه مهاجرتی آتیس با استناد به بروز ترین اطلاعات ارائه شده توسط دانشگاه بارسلونا اسپانیا سعی بر این داشته اند تا اطلاعات تکمیلی را درباره رشته پرستاری ارائه شده توسط این دانشگاه به شما متقاضیان عزیزی که قصد تحصیل در اسپانیا را دارید ارائه دهند 

رشته پرستاری دوره کارشناسی ( دانشگاه بارسلونا )

هنگام تصمیم برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در اروپا می‌بایست در کنار کسب اطلاعات درباره کشور و دانشگاه محل تحصیل می‎بایست اطلاعات کافی را در ارتباط با ماهیت رشته مورد علاقه خود و همچنین اطلاعاتی راجع به رشته مورد نظر در دانشگاه مقصد داشته باشید تا در ادامه تحصیل در اسپانیا با مشکل روبرو نشوید.

  • در دوره کارشناسی پرستاری چه چیزهایی یاد خواهید گرفت؟

مدرک لیسانس پرستاری دانشگاه اسپانیا یک مدرک عمومی بوده که شامل آموزش‌های علمی و شخصی در طول دوره تحصیل در اسپانیا در رشته پرستاری دانشگاه بارسلونا می‌باشد. این آموزش‌ها دانشجویان را قادر می‌سازد تا یک رویکرد انتقادی، تأمل برانگیز و انسان گرایانه نسبت به حرفه و رشته پرستاری پیدا کنند. دانشجویان با تحصیل پرستاری در اسپانیا و در مقطع کارشناسی دانشگاه بارسلونا مهارت هایی را برای شناسایی و ارزیابی نیازهای بهداشتی بیماران، خانواده ها و اعضای جامعه محلی و تجربه عملی برای حضور در این مکان‌ها کسب می‌کنند. در کنار این موارد و در راستای توسعه پتانسیل های شخصی ، ارتقاء سلامتی ، پیشگیری از بیماری و ارائه معالجه ، متخصصان پرستاری باید در برنامه ریزی ، سازماندهی ، مدیریت و ارزیابی انواع حوزه های حرفه ای در کنار سایر پرسنل بهداشتی همکاری کنند.

با توجه به مهارت‌های دو جانبه که در بالا به آن اشاره شد ( مهارت‌های فردی و علمی )، در طول دوره تحصیل در اسپانیا در رشته پرستاری دانشگاه بارسلونا دانشجویان مهارت‌هایی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم را کسب خواهند کرد. مهارت‌هایی در زمینه دانش علوم پرستاری و علوم بهداشتی ، انسانی و اجتماعی به منظور حضور مؤثر در نیازهای بیماران و نیازهای خانواده ها ، گروه های اجتماعی و جامعه به طور کلی. مهارت های حرفه ای در استفاده از پروتکل ها و روش های درمانی. مهارتهای بین فردی در ایجاد روابط مثبت با بیماران، خانواده‌ها و سایر پرسنل مراقبتی. مهارت‌هایی در زمینه اقدامات خوب و توانایی ایجاد فعالیتهای حرفه ای در اصول اخلاقی با احترام به افراد،ارزش ها ، حقوق و کرامت شخصی. و در آخر مهارت های تحلیلی و توانایی تأمل و برون یابی ، استفاده از روش علمی و یافته ها برای تصمیم گیری در درمان و مراقبت.

این دوره شامل هشت ترم تحصیلی می‎باشد که دانشجو برای فارغ التحصیلی در رشته پرستاری در اسپانیا می‌بایست 240 واحد درسی را در دوره کارشناسی با موفقیت پشت سر بگذارد. دروس مربوط به رشته پرستاری دانشگاه بارسلونا اسپانیا در دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی تدریس می‌شوند. 

  • چه مواردی جهت تحصیل پرستاری در اسپانیا لازم است؟

متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به اسپانیا برای تحصیل در رشته پرستاری دانشگاه بارسلونا این کشور را دارند بسته به شرایط خود می‌بایست موفق به تکمیل تحصیلات در دانشکده خود در زمینه‌های دانش پایه زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و ریاضیات.

مهارت های IT شوند. برای تحصیل در اسپانیا در رشته پرستاری می‌بایست پتانسیل فراگیری مهارت‌های زیر را داشته باشید. این مهارت‌ها شامل توانایی های کار گروهی، مهارت های تجزیه و تحلیل و خلاصه، توانایی رهبری، مهارت های بازیابی اطلاعات، مهارت های مدیریت زمان، توانایی در خواندن ادبیات تخصصی، توانایی سازگاری با محیط های کار متغیر و … می‌شوند. 

  • برنامه درسی هر ترم تحصیل پرستاری در اسپانیا چگونه است؟ 

همانطور که گفته شد شما می‌بایست در طول دوره تحصیل در اسپانیا در رشته پرستاری دانشگاه بارسلونا 240 واحد درسی را در طول هشت ترم با موفقیت پشت سر بگذارید که شما می‌بایست در هر ترم تحصیلی 5 درس را بردارید؛ البته دو ترم آخر داستانی متفاوت در انتخاب واحد دارد که طبق چارت تحصیلی که تصویر آن را در زیر مشاهده می‌کنید تعداد درس‌ها متفاوت است. از این 240 واحد درسی ارائه شده توسط دانشگاه بارسلونا برای رشته پرستاری 60 واحد مربوط به دروس پایه، 84 واحد مربوط به دروس تخصصی، 6 واحد دروس اختیاری و انتخابی دانشجویان، 84 واحد دروس میدانی و 6 واحد مربوط به پروژه‌ی دوره تحصیل رشته پرستاری در اسپانیا می‌باشد. برای این منظور تصویر برنامه درسی پیشنهادی از سوی دانشگاه بارسلونا اسپانیا برای رشته پرستاری را مشاهده می‌کنید. 

تحصیل پرستاری در اسپانیا دانشگاه بارسلونا

  • زمینه‌های شغلی تحصیل رشته پرستاری در اسپانیا چیست؟

یکی از مواردی که در شناخت رشته باید نسبت به آن توجه کرد بازار کار رشته مورد نظر می‌باشد. متقاضیان تحصیل رشته پزشکی در اسپانیا پس از فارغ التحصیلی در این دانشگاه می‌توانند با درخواست ویزای کاری و تمدید ویزای خود در یکی از بیمارستان‌های دولتی اسپانیا به عنوان پرستاری مشغول به کار شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر تحصیل در اسپانیا کلیک کنید و یا با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید. 

پرستاری بالینی کارشناسی ارشد ( دانشگاه بارسلونا )

هدف از تحصیل در اروپا در رشته پرستاری بالینی دانشگاه بارسلونا و در مقطع کارشناسی ارشد ارائه آموزش های تخصصی و به روز کردن دانش است تا دانشجویان مهارت های بالینی و پژوهشی پیشرفته ای کسب کنند. پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد ، متخصصان پرستاری مهارتهایی را برای بهبود روشهای فعلی مراقبت پرستاری بر اساس شواهد علمی و ایجاد دانش جدید و تخصصی در پرستاری از بیماران مبتلا به سرطان و بیماریهای مزمن آموخته اند. به طور کلی اهداف این دوره عبارتند از: 

  • به دست آوردن آموزش های تخصصی و به روز کردن دانش برای کار در عمل بالینی پرستار پیشرفته در زمینه های بیماری های مزمن و سرطان.
  • به دست آوردن دانش جامد و گسترده ای که دانشجویان را قادر می سازد به برنامه های دکترا در زمینه تحقیقات پرستاری در مناطق فوق الذکر مراجعه کنند و دانش و مهارت های لازم برای انجام تحقیقات در حوزه بهداشت را بدست آورند.

به طور کلی مهارت‌هایی که تحصیل در اسپانیا در دوره پرستاری بالینی کسب می‌شوند به دو دسته مهارت‌های عمومی، مهارت‌های خاص تقسیم می‌شوند که مشاوران ما در موسسه آتیس به صورت تخصصی به این دو دسته را برای شما شرح خواهند داد. 

  • مهارت‌های عمومی

توانایی پاسخگویی به مطالبات افراد ، متناسب با نیاز و وضعیت سلامتی آنها، امکان سازماندهی و برنامه ریزی مراقبت ، از طریق رهبری و هماهنگی کارگزاران و ارائه دهندگان مختلف مراقبت های بهداشتی، دانشی که امکان زمینه سازی مشکلات بهداشتی را از منظر سیستم بهداشت ، مراقبت های بهداشتی و درمان های تخصصی فراهم می کند، توانایی ارزیابی مفاهیم ، تئوری ها و مدل های مراقبت به صورت انتقادی ، به منظور ایجاد رویکردهای نوآورانه در مورد مراقبت بر اساس شواهد علمی موجود، امکان انتخاب و استفاده از مناسب ترین روش کمی یا کیفی تحقیق ، بسته به سؤال تحقیق پیشنهادی، مهارت ها و دانش لازم برای تحقیق در مورد جنبه های مراقبت های پیشرفته پرستاری، توانایی تفسیر ، تحلیل و استفاده از ادبیات علمی و گزارش های مربوط به نتایج تحقیق تنها گوشه‌ای از مهارت‌هایی است که در این دوره کسب خواهد شد. 

  • مهارت‌های خاص 

این مهارت‌ها خود شامل تخصص‌های متفاوتی می‌شوند؛ یکی از این تخصص‌ها در حوزه بیماری‌های سرطانی است؛ مهارت‌هایی که در این حوزه کسب می‌شوند عبارتند از: مهارت ظرفیت استفاده از ابزارهای مورد نیاز برای پیشگیری اولیه و ثانویه از سرطان، توانایی اعمال مراحل برای سرطان ارثی و ارائه مشاوره ژنتیکی، توانایی استفاده از ابزار برای ارزیابی بیماران مبتلا به سرطان و خانواده های آنها، توانایی طراحی درمان های تخصصی و پیچیده برای افرادی که مبتلا به سرطان هستند، توانایی انجام آموزش بهداشت در کلیه مراحل پروسه سرطان و توانایی مدیریت مراحل و فرآیندهای درگیر در یک کارآزمایی بالینی. 

دیگر حوزه تخصصی که می‌انوبه آن اشاره کرد مربوط به بیماری‌های مزمن می‌باشد؛ مهارت‌های فراگیری شده در این حوزه عبارتند از: توانایی استفاده از ابزارهایی برای مدیریت و مراقبت از بیماران مبتلا به بیماریهای مزمن، توانایی استفاده از تمام ابزارها برای ارزیابی بیماران و خانواده های آنها، توانایی نشان دادن آموزش دانشگاهی برای اجرای مراقبت های ویژه در شرایط آسیب پذیری بالا ، مربوط به بیماری های مزمن و پیری، توانایی انجام آموزش بهداشت در مراحل مختلف بیماری مزمن. 

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتری درباره رشته‌های ارائه شده در دانشگاه بارسلونا با مشاورین بخش مهاجرت تحصیلی ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و با آگاهی کاملی نسبت به انتخاب رشته و مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.