تحصیل عمران در آلمان ( دانشگاه مونیخ )

امروزه متقاضیان زیادی قصد تحصیل در اروپا و مهاجرت تحصیلی به کشور‌های سطح اول جهان را دارند؛ یکی از رشته‌های مورد علاقه و پر تقاضا متقاضیان مهاجرت تحصیلی، رشته مهندسی عمران است که در آلمان و در دانشگاه مونیخ برای متقاضیان و علاقمندان به این رشته ارائه می‌شود. تحصیل در آلمان در رشته مهندسی عمران هر ساله با تقاضای زیادی روبرو است. دانشگاه مونیخ آلمان برای تعدادی از رشته‌های مهندسی در سه مقطع کارشناسیُ کارشناسی ارشد و دکتر برنامه اراپه می‌دهد اما تحصیل در آلمان در رشته عمران دانشگاه مونیخ تنها در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان پذیر است و به عبارت دیگر دانشگاه مونیخ آلمان تنها به ارائه رشته مهندسی عمران در این مقاطع اقدام کرده است. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس سعی بر این دارند تا با استناد به منابع دقیق و وب سایت رسمی دانشگاه مونیخ اطلاعاتی جامع را در ارتباط با رشته مهندسی عمران در هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس در اختیار شما علاقمندان قرار دهند. در این مقاله به بررسی اجمالی رشته عمران دانشگاه مونیخ در مقطع کارشناسی و ارشد خواهیم پرداخت. برای تحصیل در آلمان و در رشته عمران در هر یک از مقاطع کارشناسی و ارشد دانشگاه مونیخ می‌بایست اطلاعات کافی در مورد شرایط، هزینه‌ها و دوره تحصیلی این رشته داشته باشید.

رشته مهندسی عمران دوره کارشناسی ( دانشگاه مونیخ )

هنگام تصمیم برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در اروپا می‌بایست در کنار کسب اطلاعات درباره کشور و دانشگاه محل تحصیل، اطلاعات کافی را در ارتباط با ماهیت رشته مورد علاقه خود و همچنین اطلاعاتی راجع به رشته مورد نظر در دانشگاه مقصد داشته باشید تا در ادامه تحصیل در آلمان با مشکل روبرو نشوید. تحصیل در آلمان در رشته مهندسی عمران دانشگاه مونیخ برای مقطع کارشناسی به صورت تمام وقت بوده و زبان مورد نیاز برای تحصیل در آلمان در رشته مهندسی عمران دانشگاه مونیخ زبان آلمانی می‌باشد. ( برای اطلاع از جزئیات مدرک مورد نیاز می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید ) دانشکده عمران واقع در شهر مونیخ بوده و تحصیل در رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی در این شهر و در همین دانشکده صورت می‌گیرد. این دوره شامل شش ترم تحصیلی می‎باشد که دانشجو برای فارغ التحصیلی در رشته مهندسی عمران در دانشگاه مونیخ آلمان می‌بایست 180 واحد درسی را در دوره کارشناسی با موفقیت پشت سر بگذارد. شروع ترم تحصیلی رشته مهندسی عمران دانشگاه مونیخ آلمان در ماه اکتبر بود که هزینه تحصیل برای هر ترم آن مبلغی بالغ بر 129 یورو تخمین زده شده است.

 • در این دوره چه چیزهایی یاد خواهید گرفت؟

با تحصیل در آلمان در رشته مهندسی عمران به طور کلی نحوه طراحی و برنامه ریزی ساخت و ساز ساختمان ها، جاده ها، سدها، شبکه های ریلی و چاله های ساختمان را در بر فرا خواهید گرفت. همه اینگونه اقدامات بطور چشمگیری محیط را تغییر می دهند. از این نظر، رشته مهندسی عمران قاطعانه خود را از معماری متمایز می کند. برای مهندس عمران در درجه اول نکات ایمنی و کارایی ساختار مهم بوده که بر اساس آن ابتدا برنامه ریزی و طراحی سازه ها امکان پذیر می شود. در مقطع لیسانس رشته مهندسی عمران دانشگاه مونیخ آلمان آموزه‌های اساسی و نوین مورد نیاز کارهای ساختمانی به دانشجویان و محصل‌های این رشته انتقال داده خواهد شد. همچنین از هدف‌های این برنامه تحصیلی آموزش مهارت‌ها لازم برای درک ، برنامه ریزی ، تولید و بهره برداری از اماکن ساختمانی و زیرساخت های مرتبط می‌باشد. این مهارت ها به صورت کامل و تحت عنوان دروس نظری و همچنین دروس عملی در دانشگاه مونیخ برای آن دسته از متقاضیانی که قصد تحصیل در آلمان در رشته مهندسی عمران را دارن ارائه می‌شود. دروس نظری که در این رشته توسط دانشگاه مونیخ آلمان ارائه می‌شود شامل ریاضیات پیشرفته ، مکانیک کاربردی ، علم مواد ، فرآیندهای ساخت و ساز ، انفورماتیک مهندسی عمران ، آمار و فیزیک سازه می‌باشد. علاوه بر اصول مهندسی و علوم طبیعی، دانشجویانی که قصد تحصیل در آلمان در این رشته را دارند این فرصت را دارند که با اصول مهندسی هیدرولیک ، موضوعات خاص مواد و فناوری های حمل و نقل آشنا شوند. همچنین تحصیل در آلمان و در رشته مهندسی عمران دانشگاه مونیخ همواره با توجه ویژه‌ای نسبت به موضوعات ایمنی ، اقتصاد و محیط زیست همراه بوده است.

تحصیل عمران در آلمان - موسسه مهاجرتی

دانشجویان در ترم اول و دوم با اصول ریاضیات و علوم طبیعی و دروس ریاضیات، مکانیک کاربردی، علم مواد، هندسه توصیفی، علوم کامپیوتر، نقشه برداری آشنا می شوند؛ با تکیه بر این مبانی، هدف تحصیل در آلمان در چهار ترم بعدی معرفی دانشجویان با موضوعات متنوع مهندسی عمران خواهد بود. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان و تحصیل در دانشگاه مونیخ در رشته مهندسی عمران این فرصت را دارند تا با وسعت کامل مهندسی عمران آشنا شوند و علایق و استعدادهای خود را با پروفایل های مختلف حرفه ای تطبیق دهند. دانشجویان پایان نامه لیسانس را در موضوع انتخابی خود در طول ترم ششم به پایان می رسانند. این امر ورود به برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه فنی مونیخ یا ورود به برنامه کارشناسی ارشد در رشته دیگر مرتبط را تسهیل می کند.

 • مهارت‌های زبانی لازم برای شرکت در این دوره چیست؟

اگر می خواهید برای این مهاجرت تحصیلی به آلمان و تحصیل در آلمان در رشته مهندسی معماری دانشگاه مونیخ اقدام کنید، به مهارت کافی در زمینه زبان آلمانی نیاز دارید. مدارک مربوط به مهارت زبان شما باید قبل از پایان مهلت درخواست ارائه شود. درباره گواهینامه های شناخته شده و روش های دیگر اثبات مهارت های زبان آلمانی خود بیشتر بیاموزید. این شواهد از مهارت زبان شما تأیید می کند که شما با حداقل شرایط زبان برای پذیرش در برنامه مطابقت دارید. بسته به برنامه و سوابق فردی شما ، ممکن است لازم باشد که شما در حین تحصیل روی مهارتهای زبانی خود کار کنید. برای اطلاع از مدارک لازم می‌توانید به وب سایت رسمی دانشگاه مونیخ آلمان مراجعه کرده و یا با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید و از راهنمایی‌های لازم بهره‌مند شوید.

 • با شرکت در این دوره کدام مهارت‌ها کسب خواهد شد؟

فارغ التحصیلان رشته مهندسی عمران دانشگاه مونیخ مهارت های بنیادی صوتی و دانش مهندسی و علوم طبیعی را کسب خواهد کرد. شما مهمترین پدیده های ساختاری-فیزیکی را درک می کنید، می توانید محاسبات مرتبط را انجام داده و چگونگی تعامل این پدیده ها با فرآیندهای ساختمانی را درک کرده باشید. مهارت های شما به شما امکان می دهد تا انواع اصلی ساخت و ساز را برنامه ریزی کرده و گواهینامه های مناسب برای مصالح ساختمانی مختلف را ارائه دهید. علاوه بر این، شما می توانید محاسبات ساختاری اساسی را انجام دهید. شما می توانید برای پشتیبانی از کار خود از برنامه های فعلی یا برنامه هایی که خودتان در نظر دارید، استفاده کنید و کارهای خود را با کمک نقشه های CAD تجسم کنید.  در کنار موارد فوق شما با تحصیل در آلمان در رشته مهندسی عمران دانشگاه مونیخ دانش عمیقی در مورد رشته های فردی کسب خواهید کرد؛ به عنوان مثال ، مهندسی هیدرولیک ، مدیریت آب شهری ، فناوری های حمل و نقل و مهندسی و ژئوتکنیک. همچنین در این رشته می‌توانید از دروس بین رشته‌ای نیز استفاده کنید و مهارت‌های لازم در زمینه شرایط اساسی اقتصادی در حوزه خود را کسب کنید.

 • چگونه می‌توان برای این دوره پذیرش گرفت؟

شرایط ورود به این دوره و تحصیل در آلمان در رشته مهندسی عمران دانشگاه مونیخ و روش درخواست بسته به نوع مدرک تحصیلی آموزش عالی که شما دارید متفاوت است. برای ورود به دوره تحصیلی رشته مهندسی عمران دانشگاه مونیخ در سال 2020 باید از طریق درگاه برنامه TUMonline اقدام کنید و اسناد و مدارک تحصیلی خود را بارگذاری کنید. در صورت پذیرفته شدن درخواست شما دانشگاه برای شما پذیرش صادر می‌کند که می‌بایست پس از آن اسناد جداگانه و مورد نیاز را برای دانشگاه ارسال کنید. ( برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید )

 • گزینه های من بعد از کسب این مدرک چیست؟

پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه لیسانس ، می توانید وارد یک حرفه شوید. تیم مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس در می‌تواند در مورد سؤالات مربوط به گرایش حرفه ای، جستجوی شغل در آلمان و همچنین درخواست شغلی به شما کمک کنند. پس از کسب مدرک لیسانس، بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مونیخ برای این رشته اقدام ‌کنند. این برنامه ها به شما امکان می دهند دانش انضباطی خود را عمیق تر کنید.

رشته مهندسی عمران دوره کارشناسی ارشد ( دانشگاه مونیخ )

تحصیل در آلمان در رشته مهندسی عمران دانشگاه مونیخ برای مقطع کارشناسی ارشد نیز همچون دوره کارشناسی به صورت تمام وقت بوده و زبان مورد نیاز برای تحصیل در آلمان در رشته مهندسی عمران دانشگاه مونیخ زبان آلمانی و انگلیسی می‌باشد. ( برای اطلاع از جزئیات مدرک مورد نیاز می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید ). دانشکده عمران واقع در شهر مونیخ بوده و تحصیل در رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی ارشد نیز در کنار دوره کارشناسی این رشته در همین شهر و در همین دانشکده صورت می‌گیرد. این دوره شامل چهار ترم تحصیلی می‎باشد که دانشجو برای فارغ التحصیلی در رشته مهندسی عمران در دانشگاه مونیخ آلمان می‌بایست 120 واحد درسی را در دوره کارشناسی ارشد با موفقیت پشت سر بگذارد. شروع ترم تحصیلی رشته مهندسی عمران دانشگاه مونیخ آلمان برای هر دو ترم زمستان و تابستان امکان پذیر بوده که هزینه تحصیل برای هر ترم آن نیز مبلغی بالغ بر 129 یورو تخمین زده شده است.

 • در این دوره چه چیزهایی یاد خواهید گرفت؟

با تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی رشته مهندسی عمران دانشگاه مونیخ این امکان فراهم خواهد بود تا با شرکت در دوره ارشد نیز در یک فیلد اختصاصی تر رشته عمران تحصیلات خود را تکمیل کنید. گرایش‌هایی که شما می‌توانید برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی رشته مهندسی عمران دانشگاه مونیخ نسبت به آن اقدام کنید عبارتند از:

 • ساخت و ساز
 • مکانیک سازه
 • فیزیک ساختاری
 • مدیریت فرآیند ساخت و ساز
 • تعمیر و نگهداری ساخت و ساز
 • محاسبه در مهندسی
 • برنامه ریزی و ساخت و ساز با صرفه اقتصادی و پایدار
 • مهندسی بنیاد ، مکانیک خاک ، مکانیک سنگ و ساخت تونل
 • سازه های چوبی
 • توسعه املاک و مستغلات
 • سازه های بتنی
 • سازه های فلزی
 • هیدرومکانیک
 • مدیریت شهری و زباله شهری
 • آمار
 • فناوری های حمل و نقل و برنامه ریزی حمل و نقل
 • مهندسی حمل و نقل
 • مهندسی هیدرولیک و مدیریت آب
 • مواد
 • با شرکت در این دوره کدام مهارت‌ها کسب خواهد شد؟

شما به عنوان یک فارغ التحصیل مهارت ها و مهارت های پیشرفته ای را در زمینه های بین رشته ای مهندسی عمران دارید. شما می توانید به طور مستقل با کارهای پیچیده مربوط به تخصص خود سر و کار داشته باشید. در فعالیت های خود جنبه های اجتماعی ، اقتصادی و زیست محیطی و همچنین جنبه های مربوط به رشته را در نظر می گیرید. علاوه بر این ، شما دانش خود را در زمینه های موضوعی انتخاب کرده اید و مجموعه ای از شایستگی ها را توسعه داده اید. رویکرد بین رشته ای شما به شما امکان می دهد دانش تخصصی خود را فراتر از مرزهای رشته خود بکار بگیرید.

اگر می خواهید در این برنامه درخواست دهید ، به مهارت کافی در زمینه زبان آلمانی یا انگلیسی نیاز دارید. مدارک مربوط به مهارت زبان شما باید قبل از پایان مهلت درخواست ارائه شود. درباره گواهینامه های شناخته شده و روش های دیگر اثبات مهارت های زبانی خود بیشتر بدانید. این شواهد از مهارت زبان شما تأیید می کند که شما با حداقل شرایط زبان برای پذیرش در برنامه مطابقت دارید. بسته به برنامه و سوابق فردی شما ، ممکن است لازم باشد که شما در حین تحصیل روی مهارتهای زبانی خود کار کنید؛ برای این منظور با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید. توجه داشته باشید که زبان آموزش این برنامه آلمانی یا انگلیسی است. بسته به منطقه تمرکز شما انتخاب می کنید ، می توانید به زبان آلمانی ، انگلیسی یا هر دو زبان تحصیل کنید.