مهندسی در روسیه

تحصیل مهندسی کامپیوتر در روسیه به عنوان یکی از کشور‌های پیشرفته و توسعه یافته جهان هموار محبوبیت فراوانی میان دانشجویان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور داشته است . تحصیل مهندسی در اروپا با توجه به پیشرفته بودن کشورهای این قاره در زمینه علوم مهندسی هر سال با تقاضای بسیاری رپرو می‌شد. یکی از دلایل مهاجرت تحصیلی برای تحصیل مهندسی در اروپا، بازار کار مناسب و در آمد مطلوب این رشته‌ها می‌باشد؛ متقاضی می‌تواند با تحصیل در روسیه در یکی از رشته‌های مهندسی این کشور پس از فارغ التحصیلی از شرایط ایده‌آل و درآمد مناسبی بهره‌مند شود. این شرایط مطلوب زمانی برای شما واضح خواهد شد که بدانید در سال‌های اخیر مهندسان بسیاری برای کار در کشور‌های اروپایی به واسطه ویزا کار مهاجرت کرده‌اند. وجود بازار کار مناسب در کنار علت‌ها و مزیت‌های دیگری همچون خدمات رفاهی، دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی، امکان استفاده از بورسیه تحصیلی و کمک هزینه‌های مالی برای ادامه تحصیل در روسیه از سوی دانشگاه و یا دولت کشور مقصد و بسیاری از عوامل دیگر دست به دست هم داده‌اند تا تقاضا برای تحصیل در اروپا و روسیه در رشته‌های مهندسی هر ساله رو به افزایش باشد.

شما با تحصیل مهندسی در اروپا و روسیه و اخذ پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه‌های این کشور نسبت به متقاضیانی که از طریق کار برای مهاجرت به اروپا و روسیه و استخدام شدن به عنوان یک مهندس اقدام می‌کننند، راه مناسب تری را برای دستیابی به آینده‌ای درخشان انتخاب می‌کنید؛ چرا که شما تحصیلات خود را در یکی از بهترین دانشگاه‌های اروپا خواهید گذراند و علاوه بر آن امکان استخدام شدن شما با تحصیل در روسیه و اروپا راحت تر خواهد بود. در انتخاب یک کشور و دانشگاه برای تحصیل مهندسی در اروپا می‌بایست فاکتورها و موارد بسیاری را مورد بررسی قرار دهید. از شرایطی که به هنگام تصمیم برای تحصیل مهندسی در اروپا می‌بایست نسبت به آن توجه لازم را داشت انتخاب کشور مناسب برای رشته مورد علاقه شما می‌باشد. اینکه کشور مقصد چه بسترهایی برای تحصیل رشته مهندسی مدنظر شما را دارد و از آن مهم‌تر میزان اعتبار مدرک رشته مورد نظر که از دانشگاه‌های این کشور دریافت می‌کنید از دیگر مواردی است که می‌بایست نسبت به آن اهمیت داده شود. بازار کاری رشته تحصیلی شما در کشور مقصد نیز می‌تواند خود به تنهایی فاکتور و عاملی موثر در تصمیم گیری شما برای مهاجرت تحصیلی و درخواست برای پذیرش تحصیلی در کشور مقصد باشد. 

مهندسی کامپیوتر در روسیه

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اروپا برای تحصیل مهندسی در این قاره می‌توانند کشور روسیه را یکی از گزینه‌های خود در نظر بگیرند؛ کشور روسیه به دلیل داشتن بسترهای مناسب برای تحصیل علوم مهندسی و همچنین فرصت‌های شغلی مناسب در این زمینه انتخابی مناسب برای شما خواهد بود. تحصیل در روسیه در رشته‌های مهندسی این کشور مزایای بسیاری را برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی برای شرکت در علوم مهندسی دارد. روسیه را می‌توان یکی از چند کشور برتر در زمینه تکنولوژی و فناوری و همچنین علوم مهندسی مرتبط با این زمینه‌ها دانست که با داشتن زیر ساخت‌های رفاهی،خدماتی و مهم‌تر از آن خدمات آموزشی و همچنین چندین دانشگاه برتر در زمینه علوم مهندسی و تکنولوژی بهترین گزینه برای دوستداران این زمینه‌ها از علوم مهندسی است. این مزایا تحصیل در روسیه را برای رشته‌هایی همچون رشته نرم افزار و مهندسی کامپیوتر به فرصتی مناسب برای علاقمندان به مهندسی در اروپا تبدیل کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه‌های روسیه می‌توانید به مقاله معرفی دانشگاه‌های روسیه مراجعه کنید.

تحصیل نرم افزار در روسیه 

رشته نرم افزار در روسیه که یکی از گرایش‌های رشته مهندسی کامپیوتر می‌باشد در سال‌های گذشته از پرتقاضاترین رشته‌ها برای تحصیل در روسیه بوده است. رشته کامپیوتر در روسیه که یکی از مدرن ترینرشته‌های حال حاضر دنیا می‌باشد در گرایش‌های مختلفی چون نرم افزار، سخت افزار، سیستم‌های مدیریت اطلاعات و غیره رائه می‌شود. دانشجویانی که قصد تحصیل در روسیه در رشته نرم افزار این کشور را دارند می‌توانند یکی از دانشگاه‌های سن پترزبورگ، دانشگاه مسکو و یا دانشگاه صنعتی روسیه را بسته به شرایط خود انتخاب کرده و نسبت به رائه درخواست پذیرش تحصیلی خود اقدام کنند. 

رشد فناوری و تکنولوژی در روسیه در سال‌های اخیر با سرعت زیادی پیش رفته است و همین موضوع باعث شده است تا دانشگاه‌های مطرح روسیه نسبت به اهدا پذیرش تحصیلی به دانشجویان بومی وغیر بومی برای شرکت در رشته کامپیوتر در روسیه اقدام کنند. یکی از این دانشگاه‌ها، دانشگاه سن پترزبورگ روسیه می‌باشد که رشته نرم افزار در روسیه را ارائه کرده است. 

 با توجه به اهمیت تحصیل در روسیه در رشته نرم افزار دانشگاه سن پترزبورگ این کشور در این مقاله که توسط مشاوران بخش تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس و با استناد به وب سایت رسمی دانشگاه سن پترزبورگ گردآوری شده است سعی بر این داشته ایم شما را با شرایط تحصیل مهندسی در روسیه و بخصوص مهندسی کامپیوتر در دانشگاه سن پترزبورگ این کشور آشنا کنیم؛ برای این منظور در ادامه‌ی این مقاله ابتدا به معرفی اجمالی دانشگاه سن پترزبورگ روسیه پرداخته و پس از آن از شرایط تحصیل مهندسی کامپیوتر در روسیه در دانشگاه سن پترزبورگ این کشور صحبت خواهیم کرد. شما می‌توانید با مطالعه این مقاله کوتاه برای آگاهی از اطلاعات کامل‌تر درباره تحصیل مهندسی در اروپا و روسیه نسبت به تکمیل فرم مشاوره آنلاین اقدام کنید و یا با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید. 

درباره دانشگاه سن پترزبورگ روسیه

در قلب سومین شهر بزرگ اروپا که یکی از دو مرکز بزرگ دانشگاهی روسیه محسوب می‌شود، دانشگاه سن پترزبورگ روسیه با قدمتی 209 ساله از سراسر جهان نسبت به پذیرش تحصیلی متقاضیان تحصیل مهندسی در اروپا اقدام می‌کند. از افتخارات دانشگاه سن پترزبورگ می‌توان به نه جایزه نوبل کسب شده اساتید این دانشگاه اشاره کرد. این دانشگاه بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجو دارد که این دانشجو‌ها می‌توانند در یکی از ۱۰۶ برنامه کارشناسی، ۱۶۵ برنامه ارشد و ۲۶۳ برنامه دکترا بسته به شرایط تحصیلی شرکت کنند. همچنین دانشگاه سن پترزبورگ حدود ۱۳۰۰۰ کارمند و تقریبا ۶۰۰۰ مدرس دارد که ۴۵۰۰ نفر از آنان مدرک دکترا دارند. 

دانشگاه سن پترزبورگ روسیه با داشتن 24 دانشکده یکی از برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در روسیه است که هر ساله نسبت به ارائه رشته مهندسی کامپیوتر در روسیه اقدام می‌کند. شما می‌توانید با برقراری تماس با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه سن پترزبورگ و رشته کامپیوتر در روسیه و همچنین شرایط اخذ پذیرش تحصیلی این دانشگاه جهت تحصیل مهندسی اقدام کنید.

علوم مهندسی در دانشگاه سن پترزبورگ 

تحصیل مهندسی در اروپا می‌تواند همچون سکوی پرتابی برای آینده شغلی شما باشد. تحصیل در رشته‌های مهندسی همچون رشته نرم افزار و دیگر گرایش‌های رشته کامپیوتر در کشور‌های سطح اول اروپایی پیشرفت شما را به ارمغان خواهد آورد. همانطور که گفته شد یکی از کشور‌های پیشرفته در زمینه علوم مهندسی در اروپا کشور روسیه می‌باشد. تحصیل در روسیه در دانشگاه سن پترزبورگ که یکی از دانشگاه‌های برتر روسیه در زمینه علوم مهندسی است برای متقاضیان بومی و غیر بومی مکان پذیر می‌باشد. رشته‌هایی که توسط دانشگاه سن پترزبورگ روسیه برای پذیرش تحصیلی دانشجویان در زمینه علوم مهندسی ارائه می‌گردد عبارتند از رشته نرم افزار  از گرایش‌های رشته کامپیوتر، رشته مهندسی مکانیک، مهندسی، برق و … . 

مهندسی کامپیوتر در روسیه ( دانشگاه سن پترزبورگ )

تحصیل مهندسی کامپیوتر در روسیه و در دانشگاه سن پترزبورگ این کشور که به عنوان یکی از رشته‌های علوم مهندسی ارائه شده برای متقاضیان بوی و غیر بومی علاقمند به مهاجرت تحصیلی به این کشور امکان پذیر می‌باشد؛ پذیرش تحصیلی در رشته نرم افزار در روسیه و در دانشگاه سن پترزبورگ برای دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای متقاضیان و دانشجویان بومی و بین المللی در دسترس می‌باشد. مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در ادامه این مطلب به بررسی شرایط پذیرش تحصیلی و ارائه اطلاعاتی درباره رشته کامپیوتر دانشگاه سن پترزبورگ ( گرایش نرم افزار ) برای دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداخته اند. 

  • مهندسی نرم افزار دانشگاه سن پترزبورگ در مقطع کارشناسی

دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در روسیه در رشته نرم افزار دانشگاه سن پترزبورگ این کشور را دارند می‌بایست 140 واحد درسی را در مدت هشت ترم تحصیلی به مدت چهار سال با موفقیت پشت سر بگذارند. این دوره به صورت تمام وقت بوده و به زبان روسی و انگلیسی نیز ارائه می‌گردد. 

دوره‌های آموزشی رشته نرم افزار در روسیه برای مقطع کارشناسی در دانشگاه سن پترزبورگ شامل مباحث الگوریتم ها و ساختار داده ها، برنامه نویسی عملی مهندسی نرم افزار و معماری و طراحی آن، گرافیک کامپیوتری، مدیریت پروژه نرم افزار، تئوری زبان های رسمی و خودکار، بانک اطلاعاتی و DBMS، معماری کامپیوتر، نظریه احتمال، ریاضی محاسباتی، تحلیل الگوریتم و منطق ریاضی می‌شود. پس از فارغ التحصیلی در این رشته و در مقطع کارشناسی در صورت عدم تصمیم برای تکمیل تحصیلات عالی در مقطع کارشناسی ارشد همین رشته متقاضی می‌تواند به عنوان یک برنامه نویس، معمار نرم افزار، مدیر پایگاه داده، متخصص سیستم های اطلاعاتی، مدیر پروژه IT، مهندس QA، مدیر توسعه نرم افزار، نویسنده فنی (متخصص مستندات فنی IT)۷ تحلیلگر سیستم، تکنسین پشتیبانی از سیستم های اطلاعاتی و ارتباطی و یا برنامه نویس سیستم در شرکت‌های آلمانی مشغول به کار شود. برای کسب اطلاعات درباره استخدام در آلمان به مقاله کار در آلمان مراجعه کنید.

  • مهندسی نرم افزار دانشگاه سن پترزبورگ در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در روسیه در رشته نرم افزار و مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سن پترزبورگ این کشور را دارند می‌بایست  واحدهای درسی را در مدت چهار ترم تحصیلی به مدت دو سال با موفقیت پشت سر بگذارند. این دوره به صورت تمام وقت بوده و تنها به زبان روسی ارائه می‌گردد. 

دوره‌های آموزشی رشته نرم افزار در روسیه برای مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه سن پترزبورگ شامل مباحث الگوریتم های پردازش تصویر، روشهای ریاضی پردازش سیگنال دیجیتال، روشهای پردازش اطلاعات آماری، برنامه نویسی موازی، طراحی سیستم دیجیتال، سیستم های مدیریت پایگاه داده مدرن، مبانی اقتصادی و حقوقی بازار نرم افزار، روش ها و فن آوری های محاسبات با کارایی بالا، تئوری حل مسئله ابداعات در فناوری اطلاعات و مدیریت پروژه ها می‌شود. با گذراندن این آموزش دانشجویان که حال متخصصانی بسیار ماهر هستند می‌توانند در زمینه شغلی مربوط به توسعه و پشتیبانی نرم افزار و سخت افزار در عصر دیجیتال این روزها فعالیت کنند. وظایف مربوط به متقاضیان برای اشتغال پس از فارغ التحصیلی تنظیم نیازها به سیستم در حال توسعه، نمونه سازی سیستم، تست سیستم، ادغام سیستم، مستند سازی سیستم، تشکیل تیم توسعه و هدایت تیم توسعه می‌باشد.