هزینه‌های تحصیل در اسپانیا ( دانشگاه ناوارا )

مهاجرت با اهداف مختلف به هر کشوری هزینه‌هایی را به همراه خواهد داشت؛ تحصیل در اسپانیا نیز برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اسپانیا هزینه‌هایی را دارد که باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید. یا وجود اینکه اسپانیا یکی از مقرون به صرفه ترین کشور‌های اروپایی جهت تحصیل کم هزینه و یا حتی تحصیل رایگان دانشجویان بین المللی می‌باشد، ممکن است پرداخت هزینه‌های دانشگاه برای برخی از افراد مقدور نبوده و نمیتوانند شهریه‌های دانشگاه را پرداخت کنند. برای این منظور دانشگاه ناوارا اسپانیا کمک هزینه‌ها و بورسیه‌ای را برای دانشجویان با شرایط خاص در نظر گرفته است که متقاضیان مشمول این شرایط می‌توانند از این خدمات استفاده کنند و به تحصیل در اسپانیا بپردازند. تیم مشاوره موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله ابتدا هزینه‌های جاری اسپانیا را برای شما عزیزان شرح داده است و سعی بر این داشته است تا شما را با انواع بورسیه اسپانیا آشنا کند؛ با داشتن اطلاعات کافی و مشمول شدن متقاضی امکان بورسیه اسپانیا برای تحصیل در اسپانیا در دانشگاه ناوارا فراهم خواهد شد.

هزینه‌ها در اسپانیا

خوشبختانه هزینه تحصیل در اسپانیا به نسبت دیگر کشور‌های اروپایی و آمریکایی بسیار مقرون به صرفه بوده برای مثال هزینه تحصیل در دوره کارشناسی در یک دانشگاه دولتی حدود 750 تا 2100 یورو در سال و هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی به نسبت دانشگاه‌های دولتی بسیار بیشتر می‌باشد. در دوره کارشناسی در یک دانشگاه خصوصی هزینه تحصیل شما در طی یک سال تقریبا چیزی بین 5500 تا 18000 یورو هزینه بر می دارد.

مهاجرت تحصیلی به همراه بورسیه اسپانیا

هزینه‌های زندگی در اسپانیا برای همه یکسان نیست؛ بلکه با توجه به مکان زندگی شما و شیوه زندگی که می‌خواهید داشته باشید، هزینه‌های متفاوتی را برای شما در پی خواهد داشت. زندگی در اسپانیا می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد، یا این که می تواند بسیار گران باشد و تنها شما عامل تعیین کننده‌ای هستید که نتیجه این موضوع را تعیین کنید. شما با خواندن این قسمت از مقاله می‌توانید با انجام اقدامات لازم هزینه زندگی خود و تحصیل در اسپانیا را کاهش دهید.

  • زندگی در مادرید و بارسلونا به نسبت دیگر شهرهای اسپانیا گران قیمت‌تر هستند؛ به طوری که این دو شهر در میان 50 شهر گران قیمت جهان قرار دارند پس می‌توانید با انتخاب شهری ارزان تر هزینه‌های خود را کاهش دهید.
  •  با تحصیل در دانشگاه‌های دولتی هزینه‌های تحصیلی شما به صورت چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.
  • انتخاب یک هم خانه می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد؛ چرا که این امر هزینه مسکن و قبوض را برای شما نصف خواهد کرد.
  • حتی اگر دانشگاه شما در یکی از شهرهای مادرید و یا بارسلونا باشد میتوانید محل اقامت خود را نزدیک‌ترین شهر به بارسلونا و یا مادرید انتخاب کنید تا از هزینه ها صرفه جویی کنید.

به طور کلی هزینه زندگی در اسپانیا برای یک نفر با در نظر گرفتن هزینه اجاره مسکن و قبوض در یک ماه 500 تا 600 یورو هزینه دارد.

همان طور که گفته شد هزینه زندگی در اسپانیا به نسبت دیگر کشور های اروپایی مقرون به صرفه تر است. برای مثال هزینه زندگی در اسپانیا به نسبت هزینه زندگی در انگلستان %18.2 ارزان تر است، دلیل این موضوع این است که میزان اجاره بها در اسپانیا به نسبت انگلستان 33.19% کمتر است؛ حتی این تفاوت قیمت در شهر هایی مانند بارسلونا و مادرید، که جزو گرانترین شهر های اسپانیا به شمار می‌روند، باز هم به نسبت گرانترین شهر  انگلستان بسیار ارزانتر هستند برای مثال هزینه زندگی در مادرید به نسبت هزینه زندگی در لندن 24.31% ارازن‌تر می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه‌های زندگی در اسپانیا و شهر‌های مختلف این کشور اینجا کلیک کنید.

کمک مالی و بورسیه اسپانیا ( دانشگاه ناوارا )

دانشگاه ناورا اسپانیا به ارائه بورسیه تحصیلی و کمک‌های مالی دانشجویی در دو مقطع اقدام کرده است. این دو دوره عبارتند از: بورسیه مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ناوارا و مقطع کارشناسی. برای هریک از این دوره‌ها برنامه و کمک هزینه‌های متفاوتی در نظر گرفته شده است که در ادامه به شرح هر یک از این برنامه‌ها برای مقاطع مختلف خواهیم پرداخت.

بورسیه دانشگاه ناوارا اسپانیا ( مقطع کارشناسی )

تحصیل در اسپانیا در دوره کارشناسی با تقاضای بسیاری مواجه است؛ در میان دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه ناوارا اسپانیا در این مقطع افرادی هستند که با مشکل پرداخت هزینه‌های تحصیل و شهریه مواجه هستند و به دنبال تحصیل رایگان یا نزدیک به رایگان در این کشور هستند؛ به همین منظور دانشگاه ناوارا اسپانیا برای این مقطع تحصیلی برنامه‌‌های کمک مالی و بورسیه تحصیلی متفاوتی را اندیشیده است که عبارتند از:

  • وام‌های آکادمیک دانشگاه ناوارا

این بورسیه تحصیلی اسپانیا به دانشجویانی که اقامت اسپانیا دارند تعلق می‌گیرد. هدف از ارائه این برنامه تحت پوشش مالی قرار دادن دانشجویانی است که سابقه تحصیلی خوبی را ر رزومه خود دارند. این وام و بورسیه تحصیلی اسپانیا به صورت بلند مدت به متقاضی واگذار می‌شود؛ بلند مدت بودن این وام به این معنا است که دانشجو در طول دوران تحصیلی خود هیچ تعهدی نسبت به بازپرداخت اقساط نخواهد داشت و بازپرداخت ها به بعد از فارغ التحصیلی وی موکول خواهد شد. اگر دانشجو در طول دوره صلاحیت های تعیین شده در آیین نامه را بدست آورد ، می تواند برای کاهش وام درخواست بدهد. توجه داشته باشید که در صورت واجد و شرایط بودن تنها از سال اول امکان درخواست این برنامه وجود خواهد داشت.

  • برنامه بورسیه تحصیلی فارغ التحصیلان

این برنامه نیز در مقطع کارشناسی برای دانشجویانی که در سطح علمی بالایی قرار دارند و نیاز به حمایت الی دارند ارائه می‌شود. امکان استفاده از این بورسیه تحصیلی اسپانیا در دانشگاه ناوارا برای تمام دانشجویان بومی و بین المللی امکان پذیر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این بورسیه اسپانیا در مقطع کارشناسی دانشگاه ناورا اینجا کلیک کنید.

  • برنامه بورسیه و وام‌های تشویقی

برنامه تشویقی برای برنامه‌های درجه یک سیستم هزینه های ویژه در دسترس دانشجویان است که معیارهای خاصی را رعایت می کنند و در پرداخت هزینه برای برنامه های مدرک دانشگاه ناوار اسپانیا مشکل دارند. از جمله شرایط و مقررات این برنامه می‌توان به موارد زیر زیر اشاره کرد.

دانشجویان باید برای پذیرش سال اول یکی از برنامه های رسمی رسمی که در سال تحصیلی 2019-2020 در دانشگاه ناوارا تدریس می شود، اقدام کنند. هنگامی که شرکت در برنامه تشویقی تأیید شد، دانشجویان از هزینه ثبت نام برای سال تحصیلی 2019-2020 مطلع می شوند. ثبت نام برای این بورسیه تحصیلی اسپانیا در دانشگاه ناوارا باید حداقل برای تعداد اعتبارات ECTS تعیین شده برای سال تحصیلی در برنامه درسی باشد که دانشجو در آن ثبت نام کرده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

بورسیه دانشگاه ناوارا اسپانیا ( مقطع کارشناسی ارشد )

بورسیه هایی که دانشجویان برنامه های کارشناسی ارشد برای تحصیل در اسپانیا و دانشگاه ناوار می توانند درخواست کنند شامل بورسیه های دانشگاه ناوارا – گروپو سانتاندر است که می تواند تا 35٪ هزینه ثبت نام را پوشش دهد. هر ساله ، گروه سانتاندر و دانشگاه ناوارا بورس های تحصیلی را به دانشجویانی که در دوره های کارشناسی ارشد رسمی که در دانشگاه های ناوارا ، پمپلونا ، سن سباستین و مادرید تدریس می شوند ، اهدا می کنند. بورس های تحصیلی در نظر گرفته شده برای جبران 25٪ از کل هزینه ثبت نام برای برنامه کارشناسی ارشد می‌باشد.

توجه داشته باشید که این بورسیه تنها برای دانشجویان اسپانیایی ، اروپایی و آمریکای لاتین در نظر گرفته شده است.