رشته مدیریت بازرگانی در قبرس 

تحصیل مدیریت بازرگانی در قبرس یکی از گزینه‌هایی است که متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌توانند نسب به به آن اقدام کنند. به طور کلی مهاجرت تحصیلی و تحصیل در قبرس به عنوان یکی از کشور‌های رو به رشد در زمینه آموزشی می‌تواند شما را به داشتن آینده‌ای روشن نزدیک کند. تحصیل در قبرس که یک کشور جزیره‌ای در میان آب‌ها مدیترانه می‌باشد می‌تواند مزایای زیادی برای دانشجویان بین المللی مخصوصا ایرانی‌ها داشته باشد. برنامه‌های مشترک دانشگاه‌های این کشور با دانشگاه علوم پزشکی ایران، مسافت کم این کشور با ایران و همچنین شرایط ایده آل زندگی و برخورداری از خدمات رفاهی و تفریحی مناسب ، این کشور را به مقصدی مناسب برای تحصیل متقاضیان مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. 

تحصیل در قبرس در دانشگاه‌های این کشور در دو بخش قبرس شمالی و جنوبی امکان پذیر است؛ لازم به ذکر است که قبرس شمالی بخشی از قاره آسیا بوده این در حالی است که قبرس جنوبی بخشی از قاره اروپا می‌باشد. متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در قبرس را دارند باید به این موضوع توجه داشته باشند که تحصیل در قبرس در دانشگاه‌های هر دو بخش شمالی و جنوبی این کشور امکان پذیر می‌باشد، اما تمام دانشگاه‌های این کشور مورد تائید وزارت علوم ایران نمی‌باشد. مورد تائید نبودن دانشگاه‌ها به این معنی است که شما با مدرک دانشگاهی خود امکان فعالیت در زمینه تحصیلی خود در ایران را نخواهید داشت. با این وجود تنها یکی از دانشگاه‌های قبرس، دانشگاه مدیترانه شرقی ( EMU )، مورد تائید وزارت علوم ایران می‌باشد که شما امکان تحصیل در این دانشگاه را خواهید داشت. دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس ( EMU ) که یکی از برترین دانشگاه‌ها در سطح جهانی نیز محسوب می‌شود در بخش شمالی کشور قبرس ( بخش آسیایی ) واقع شده است. 

مدیریت بازرگانی در قبرس

دانشگاه قبرس هر ساله در زمینه علوم تجربی، فنی و مهندسی و همچنینی علوم مدیریتی از جمله رشته مدیریت بازرگانی نسبت به پذیرش تحصیلی دانشجویان بومی و غیربومی اقدام می‌کند. مدیریت بازرگانی در قبرس در دانشگاه مدیترانه شرقی ( EMU ) این کشور هر ساله متقاضیان خاص خود را داشته؛ ما در این مقاله گردآوری شده توسط تیم مهاجرتی موسسه مهاجرتی آتیس قصد داریم درباره رشته مدیریت بازرگانی در قبرس در دانشگاه مدیترانه شرقی ( EMU ) برای شما صحبت کنیم. به همین منظور در ابتدا به بررسی رشته مدیریت بازرگانی و ماهیت این رشته خواهیم پرداخت و در ادامه شرایط تحصیل در قبرس در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه مدیترانه شرقی ( EMU ) این کشور برای مقاطع مختلف را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

معرفی رشته مدیریت بازرگانی 

همانطور که می‌دانید مهمترین موضوع در مهاجرت تحصیلی به کشور‌های سطح اول جهانی و همچنین کشور‌هایی چون قبرس، داشتن اطلاعت کامل درباره شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور‌ها، شرایط تحصیلی دانشگاه‌ها، شرایط زندگی و خیلی از موضوعات دیگر می‌باشد. اما به جرات می‌توان گفت داشتن آگاهی کامل از ماهیت رشته‌ای که قصد تحصیل در آن را دارید می‌تواند مقدمه‌ای بر تمام این اطلاعات باشد. این موضوع که رشته تحصیلی شما در آینده چه کاربردها و بازار کاری دارد امری بسیار حائز اهمیت می‌باشد. رشته مدیریت بازرگانی نیز از این امر مستثنی نبوده و در این قسمت مقاله توسط مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس مورد بررسی قرار گرفته است. 

مدیریت بازرگانی را می‌توان به عنوان قلب یک شرکت و یا ارگان دولتی دانشت؛ داشتن یک تیم بازرگانی قوی باعث می‌شود تا سازمان یا شرکت مربوطه بهترین ارتباط تجاری را با مشتریان خود در سراسر جهان داشته باشد. سود و زیان یک شرکت به طور مستقیم از مدیر بازرگانی آن شرکت تاثیر می‌گیرد و این فرد باید به عنوان مدیریت بازرگانی آن شرکت یا سازمان، در جذب مشتریان و عرضه و معرفی صحیح و اصولی محصول یا خدمات شرکت کوشا باشد. آموزش و تعلیم چنین مدیرانی با تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی امکان پذیر خواهد بود. آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمانهای بازرگانی، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی به مدیریت، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به هر یک از این مسائل، ارزیابی راه حلهای مختلف در مورد هر مسئله و تصمیم گیری و اجرای تصمیمات از جمله اهدافی است که شما با تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی به دنبال آن خواهید بود. 

مدیریت بازرگانی در قبرس

متقاضیان تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی می‌بایست در طول دوره تحصیلی خود به یادگیری تئوری‌های مدیریت در کنار شناخت مسائل لازم درباره سازمان‌های مختلف بپردازند تا مهارت لازم برای حل مشکلات مختلف را داشته باشند. فارغ التحصیلان این رشته به طور کلی می‌توانند برای کار در مؤسسات بازرگانی، امور دفتری اعم از تدارکات، اداره امور کارگزینی، امور مالی، بازاریابی اقدام کنند.

تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس ( EMU ) هرساله در زمینه‌های مختلفی از جمله علوم مهندسی، پزشکی در قبرس، انسانی و مدیریتی ظرفیت‌هایی را برای تحصیل متقاضیان بومی و غیر بومی اختصاص می‌دهد. تحصیل در قبرس در دانشگاه مدیترانه شرقی این کشور هر سال برای متقاضیان تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی برای دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان پذیر می‌باشد. سایر رشته‌های مدیریتی که در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس ارائه می‌شود عبارتند از تجارت بین المللی و تجارت ، سیستم های اطلاعات مدیریتی ، مدیریت عمومی ، بازاریابی و مدیریت منابع انسانی. این رشته‌ها همواره به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارائه می‌شود؛ همچنین دانشگاه مدیترانه قبرس رشته مدیریت تجارت و تجارت و تجارت بین المللی در مقطع کارشناسی را به زبان ترکی نیز ارائه می‌دهد. 

  • مقطع کارشناسی

تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه مدیترانه در طول چهار و در هشت ترم تحصیلی به زبان انگلیسی انجام می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تعداد واحد و دروس ارائه شده در هر ترم می‌توانید به وب‌سایت رسمی دانشگاه مدیترانه شرقی مراجعه کرده و یا از طریق تلفن‌های تماس با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید.

دانشگاه مدیترانه شرقی در حال حاضر حدود 1500 دانشجو در دانشکده مدیریت و تجارت خود دارد. بیش از دو سوم دانشجویانی که در زمینه مدیریت در این مقطع در حال تحصیل در قبرس هستند از کشورهای همسایه ، کشورهای در حال توسعه آفریقا ، خاورمیانه ، روسیه و ایران می‌باشد. متقاضیان با تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی این دانشگاه با توجه به وجود دانشجویان از سراسر جهان در این کشور این فرصت را پیدا می‌کنند تا چشم انداز بین المللی و درک عمیق تری از فرصت های شغلی جهانی را کسب کنند.

هزینه تحصیل در قبرس برای مقطع کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه مدیترانه شرقی این کشور بدون احتساب بورسیه تحصیلی که از سوی این دانشگاه با درصد‌های متفاوت ارائه می‌شود برای هر ترم مبلغی بالغ بر 4205 دلار می‌باشد. 

فارغ التحصیلان مدیریت بازرگانی در قبرس در این مقطع از نظر دامنه شغلی که می توانند اعمال کنند ، از حسابداری ، تجارت بین المللی ، بازاریابی و منابع انسانی ، گرفته تا موقعیت های مختلف دیگر در بخش های خصوصی و دولتی موجود است می‌توانند استفاده کنند. 

  • مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه مدیترانه در طول دو سال و در چهار ترم تحصیلی به زبان انگلیسی انجام می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تعداد واحد و دروس ارائه شده در هر ترم می‌توانید به وب‌سایت رسمی دانشگاه مدیترانه شرقی مراجعه کرده و یا از طریق تلفن‌های تماس با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید.

برنامه کارشناسی ارشد ما در مدیریت بازرگانی (MBA) برای فارغ التحصیلان رشته های دانشگاهی باز است. برنامه MBA به طور سنتی سه ترم ادامه می یابد (معمولاً کمی بیشتر با گزینه پایان نامه) و کارشناسی ارشد بازاریابی دو ترم طول می کشد (معمولاً کمی بیشتر با گزینه پایان نامه). با این وجود بسته به سوابق شما ، یک ترم دروس پایه ممکن است لازم باشد قبل یا همراه با دوره های منظم شما باشد.

هزینه تحصیل در قبرس برای مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه مدیترانه شرقی این کشور بدون احتساب بورسیه تحصیلی که از سوی این دانشگاه با درصد‌های متفاوت ارائه می‌شود برای هر چهار ترم تحصیلی مبلغی بالغ بر 6290 دلار می‌باشد.