مهندسی در اسپانیا 

تحصیل مهندسی پزشکی در اسپانیا امروزه یکی از پرتقاضاترین رشته‌ها در زمینه تحصیل مهندسی در اروپا می‌باشد. تحصیل مهندسی در اروپا می‌تواند فرصت مناسبی برای دانشجویان و متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند باشد؛ تحصیل مهندسی در اروپا بسته به کشوری که انتخاب می‌کنید می‌تواند شما را به سوی آینده‌ای روشن سوق دهد. این روزها تحصیل مهندسی در اروپا و کشور‌هایی همچون اسپانیا با تقاضای بسیاری روبرو بوده است. اما علت افزایش تقاضا برای تحصیل مهندسی در اروپا چیست؟ علت این رشد تقاضا را می‌توان از دو جنبه مورد بررسی قرار داد؛ جنبه اول مربوط به ماهیت رشته‌های مهندسی و بازار کار گسترده آن در داخل و خارج کشور دانست. درآمد مطلوب مهندسان در کشور‌هایی همچون اسپانیا و سایر کشور‌های اروپایی، برخورداری از امنیت شغلی و چندین مزایای دیگر تقاضا برای تحصیل در علوم مهندسی را روز به روز با افزایش روبرو کرده است.

جنبه دیگری که می‌توان آن را دلیلی بر افزایش تقاضا برای تحصیل مهندسی در اروپا دانشت شرایط رفاهی، خدماتی و آموزشی کشور‌های این قاره است. با دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های اروپایی از خدمات آموزشی عالی این دانشگاه‌ها بهره مند خواهید شد؛این دانشگاه‌ها به دلیل اصولی بودن زیر سات‌های آموزشی و خدمات گوناگونی از قبیل بورسیه تحصیلی و وام‌های دانشجویی، خدمات رفاهی و … که ارائه می‌کنند فرصت مناسبی را برای تحصیل در اروپا فراهم می‌کنند. همچنین خدمات رفاهی موجود در خار از دانشگاه می‌تواند دلیلی برای تحصیل در کشور‌های جهان اول این قاره باشد. بنابراین وجود این دلایل در کنار مزیت‌های کوچک و بزرگ دیگر تقاضا را برای پذیرش تحصیلی و تحصیل مهندسی در اروپا در سال‌های اخیر افزایش داده است. 

رشته مهندسی پزشکی در اسپانیا

به هنگام تصمیم برای تحصیل مهندسی در اروپا و در یکی از کشور‌های این قاره می‌بایست اطلاعات اولیه‌ای را داشته باشید. این اطلاعات شمال بستر‌های تحصیل مهندسی در کشور مقصد، بازار کاری برای علوم مهندسی، دانشگاه‌هایی که رشته‌های علوم مهندسی را ارائه می‌دهند و غیره می‌شود. توجه به خدمات تحصیلی ارائه شده برای تحصیل در اسپانیا و یا سایر کشور‌های اروپایی در زمینه علوم مهندسی همواره از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. 

تحصیل در اسپانیا در رشته‌های مهندسی یکی از گزینه‌هایی است که این روزها برای استفاده متقاضیان مهاجرت تحصیلی مطرح می‌شود؛ اسپانیا  با داشتن چندین دانشگاه مطرح با رنک بالا در سطح جهانی هر ساله نسبت به ارائه چندین رشته مهندسی از جمله رشته مهندسی پزشکی اقدام می‌کند. علاوه بر مزایای تحصیلی و آموزشی این رشته‌ها در اسپانیا مزیت بزرگ ارائه بهترین بورسیه‌های تحصیلی به هنگام اخذ پذیرش نیز برای متقاضیان بین المللی وجود خواهد داشت. وجود چنین مزیت‌هایی در کنار دانشگاه‌هایی همچون دانشگاه بارسلونا اسپانیا، تحصیل در اسپانیا را به فرصتی مناسب برای علاقمندان به تحصیل مهندسی در اروپا تبدیل کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه‌های اسپانیا می‌توانید به مقاله معرفی دانشگاه‌های اسپانیا مراجعه کنید.

تحصیل مهندسی پزشکی در اسپانیا

در سال گذشته و بنابر آمار‌های موجود یکی از محبوب ترین رشته‌ها برای تحصیل مهندسی در اروپا و بخصوص اسپانیا رشته مهندسی پزشکی در این کشور بوده است. تحصیل رشته مهندسی پزشکی در اسپانیا به دلایل متعددی همچون بالا بودن رتبه دانشگاه‌های این کشور در زمینه علوم مهندسی و خدماتی که برای رفاه متقاضیان ارائه می‌کنند فرصتی مناسب برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌ود. همچنین توجه به این موضوع که کشور اسپانیا یکی از پیشگامان علوم پزشکی بوده است باعث افزایش تقاضا برای تحصیل رشته مهندسی پزشکی در اسپانیا شده است. 

با دریافت پذیرش تحصیلی رشته مهندسی پزشکی از یکی از دانشگاه‌های مطرح اسپانیایی همچون دانشگاه بارسلونا در اسپانیا و پس از اتمام دوره تحصیلی خود در این کشور می‌توانید برای کار در اسپانیا در زمینه تخصصی خود اقدام کنید. دانشگاه بارسلونا اسپانیا یکی از برترین دانشگاه‌های اسپانیا بوده که تحصیل در آن را می‌توان به عنوان یک فرصت طلایی دانست. ما در موسسه مهاجرتی آتیس با توجه به اهمیت تحصیل مهندسی در اروپا و اسپانیا با استناد به منابع معتبر و وب سایت‌ رسمی دانشگاه بارسلونا بر آن شدیم تا  در این مقاله شما را با تحصیل مهندسی در اسپانیا و بخصوص مهندسی پزشکی دانشگاه بارسلونا اسپانیا آشنا کنیم؛ برای این منظور در ادامه‌ی این مقاله ابتدا به معرفی اجمالی دانشگاه بارسلونا اسپانیا پرداخته و پس از آن از شرایط تحصیل مهندسی پزشکی در اسپانیا در دانشگاه بارسلونا این کشور صحبت خواهیم کرد. شما می‌توانید با مطالعه این مقاله کوتاه برای آگاهی از اطلاعات کامل‌تر درباره تحصیل مهندسی در اروپا و اسپانیا نسبت به تکمیل فرم مشاوره آنلاین اقدام کنید و یا با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید. 

درباره دانشگاه بارسلونا اسپانیا

دانشگاه بارسلونا اسپانیا که یکی از پنج دانشگاه قدیمی این کشور می‌باشد، در حال حاضر 75 رشته کارشناسی، 353 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 96 رشته در مقطع دکترا برای پذیرش تحصیلی دانشجویان بومی و بین المللی ارائه کرده است. دانشگاه بارسلونا که دارای حدود 63 هزار دانشجو می‌باشد، با شش پردیس مجزا در سال 2011 میلادی از طرف QS به عنوان بهترین دانشگاه اسپانیا معرفی و جایگاه 148 را در میان برترین دانشگاه‌های جهان کسب کرد. رتبه دانشگاه بارسلونا اسپانیا در آخرین آمار اعلام شده برای دانشگاه‌هایی که رشته‌های علوم مهندسی را ارائه می‌دهند، 175 جهان می‌باشد. 

دانشگاه بارسلونا اسپانیا که به UB نیز معروف است با ارائه متنوع ترین رشته‌های تحصیلی به یکی از مهم ترین دانشگاه‌های اروپایی تبدیل شده است. علاوه بر مزیت برخورداری از امکانات و تجهیزات مناسب و پیشرفته، این دانشگاه هزینه‌های پائینی را برای تحصیل و پذیرش تحصیلی دانشجویان بومی و غیر بومی در نظر گرفته است. به طور کلی هر ساله دانشگاه بارسلونا اسپانیا در زمینه‌های علوم مهندسی، پزشکی، انسانی و هنر نسبت به پذیرش تحصیلی متقاضیان اقدام می‌کند. 

علوم مهندسی در دانشگاه بارسلونا اسپانیا 

تحصیل مهندسی در اروپا یک فرصت طلایی برای تمام متقاضیان و علاقمندان به رشته‌های علوم مهندسی است؛ همانطور که گفته شد یکی از کشور‌های پیشرفته در زمینه علوم مهندسی در اروپا کشور اسپانیا می‌باشد. درخواست پذیرش تحصیلی برای تحصیل در اسپانیا در رشته‌های مهندسی دانشگاه بارسلونا اسن کشور هر ساله برای متقاضیان تحصیل مهندسی در اروپا امکان پذیر می‌باشد. این دانشگاه هر ساله با ارائه چندین رشته در زمینه علوم مهندسی در اسپانیا نسبت به پذیرش تحصیلی متقاضیان از سراسر جهان اقدام می‌کند. تحصیل در اسپانیا در دانشگاه بارسلونا این کشور در رشته‌های مرتبط با علوم مهندسی اعم از رشته مهندسی پزشکی، مهندسی شیمی، مهندسی الکترونیک و چندین رشته دیگر برای متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند امکان پذیر می‌باشد.

مهندسی پزشکی در اسپانیا ( دانشگاه بارسلونا )

شما می‌توانید هر ساله برای درخواست پذیرش تحصیلی دانشگاه بارسلونا اسپانیا و تحصیل رشته مهندسی پزشکی این کشور اقدام کنید. به همین منظور مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در ادامه این مطلب به بررسی شرایط پذیرش تحصیلی و ارائه اطلاعاتی درباره رشته مهندسی پزشکی دانشگاه بارسلونا اسپانیا برای دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداخته اند.

  • مهندسی پزشکی دانشگاه بارسلونا در مقطع کارشناسی

تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در اسپانیا در دانشگاه بارسلونا این کشور برای مقطع کارشناسی به مدت چهار سال و در هشت ترم تحصیلی صورت می‌گیرد. دانشجویان و متقاضیان تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه بارسلونا می‌بایست در طول دوره تحصیلی خود در این مقطع 240 واحد درسی را با موفقیت پشت سر بگذارند. زبان تدریس این دوره در دو سال اول اسپانیای بوده اما برای سهولت دانشجویان بین المللی امکان ادامه تدریس به زبان انگلیسی در سال‌های سوم و چهارم تحصیل مهندسی پزشکی امکان پذیر می‌باشد. 

رشته مهندسی زیست پزشکی ایده ها و روشهای مهندسی را برای بررسی مشکلات زیست شناسی و پزشکی به کار می گیرد و متخصصان آن در استراتژی های به کار رفته در موضوعات اجتماعی و اقتصادی امروزی و شیوه پرداختن به حوزه پزشکی مدرن به مهره‌های مهمی تبدیل خواهند شد. برای اخذ پذیرش تحصیلی رشته مهندسی پزشکی در اسپانیا در دانشگاه بارسلونا که به صورت مشترک توسط دانشکده‌های پزشکی و مهندسی برگزار می‌شود می‌بایست در آن واحد به مهندسی، فیزیک و علم پزشکی علاقه داشته باشید؛ همچنین داشتن مهارت در زمینه علوم ریاضی، فیزیک و علوم رایانه ضروری است. 

از 240 واحدی که گذراندن این دوره ارائه شده است 78 واحد مربوط به دروس پایه، 132 واحد دروس اختصاصی و 18 واحد به دروس اختیاری اختصاص داده شده است. شما با تحصیل رشته مهندسی پزشکی در اسپانیا در دانشگاه بارسلونا پس از فارغ التحصیلی فرصت‌های شغلی از قبیل تشخیص پزشکی ، کنترل و درمان فناوری زیست پزشکی تأمین کنندگان خدمات فناوری اطلاعات صنعت داروسازی بیوتکنولوژی مهندسی بالینی در خدمات درمانی خدمات بالینی در مراقبت های بهداشتی دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی انتقال فناوری مراقبت های بهداشتی را داشته باشند.

  • مهندسی پزشکی دانشگاه بارسلونا در مقطع کارشناسی ارشد 

دوره کارشناسی ارشد مهندسی زیست پزشکی آموزش های پیشرفته ای را در جنبه های مختلف این رشته ارائه می دهد. این مبانی را برای تخصص علمی یا حرفه ای و مقدمه ای برای تحقیقات کاربردی فراهم می کند. در اصل ، این دوره به منظور تکمیل و تقویت آموزش دانش آموختگان مهندسی زیست پزشکی طراحی شده است. مهندسی زیست پزشکی به طور کلی به عنوان رشته ای مورد استفاده قرار می گیرد که به کارگیری اصول برقی ، مکانیکی ، شیمیایی یا سایر اصول در فهم ، اصلاح و کنترل سیستم های بیولوژیکی و طراحی و ساخت محصولات برای نظارت بر عملکردهای بیولوژیکی در برنامه های تشخیصی و درمانی است. این جنبه های اساسی فن آوری های بهداشتی و محصولات پزشکی در دستورالعمل های مربوطه اروپا و قوانین همه کشورهای توسعه یافته تشریح شده است.

تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در اسپانیا در دانشگاه بارسلونا این کشور برای مقطع کارشناسی ارشد به مدت دو سال و در چهار ترم تحصیلی صورت می‌گیرد. دانشجویان و متقاضیان تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی پزشکی دانشگاه بارسلونا می‌بایست در طول دوره تحصیلی خود در این مقطع 60 واحد درسی را با موفقیت پشت سر بگذارند. زبان تدریس این دوره انگلیسی می‌باشد. 

دوره کارشناسی ارشد مهندسی زیست پزشکی به منظور ارائه آموزش کارشناسی ارشد در چندین زمینه طراحی شده، که این زمینه‌ها عبارتند از طراحی ، ساخت ، ارزیابی ، بازاریابی ، نصب و نگهداری در رابطه با خدمات و محصولات بهداشتی و بهره برداری از تجهیزات پزشکی. آمادگی برای تحقیق در یک زمینه خاص از مهندسی زیست پزشکی. 

کارشناسان مهندسی پزشکی باید بتوانند به مشکلات مهندسی که در زمینه های زیست شناسی و پزشکی بوجود می آیند پاسخ دهند. به همین دلیل ، این برنامه علاوه بر آموزش عمومی در رشته های اصلی پزشکی، یک دوره عملی را نیز شامل می شود.