پاسپورت روسیه و مقدمه‌ای بر آن

پاسپورت روسیه به عنوان یک کشور که مقصد بسیاری از مهاجران ایرانی و خارجی است در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مواردی اعم از شرایط اخذ اقامت و پاسپورت روسیه و شرایط مهاجرت به روسیه در این مقاله توسط تیم مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس مورد بررسی قرار گرفته است. هنگامی که متقاضی قصد اخذ اقامت دائم کشور روسیه به واسطه مهاجرت غیر تحصیلی و با تحصیلی را دارد با سوالاتی روبرو خواهد شد. اینکه شرایط مهاجرت و اخذ پاسپورت روسیه چگونه است؟ آیا اقامت موقت در روسیه به واسطه مهاجرت غیر تحصیلی و یا تحصیلی منجر به اخذ پاسپورت روسیه منجرب می‌شود یا خبر؟ این دست سوالات نه تنها برای کشور روسیه بلکه برای سایر کشورهایی که مقصد متقاضیان مهاجرت غیر تحصیلی و تحصیلی هستند در میان متقاضیان وجود دارد. شیوه‌های مختلفی برای اخذ پاسپورت روسیه وجود دارد. با اخذ پاسپورت روسیه که یکی از معتبر ترین پاسپورت‌های جهان می‌باشد این امکان برای شما فراهم می‌شود تا بتوانید به تمام کشور‌های اروپایی سفر کرده و در هر کشور اروپایی که خواستید به کار و زندگی مشغول شوید.

ما در این مقاله که توسط تیم مشاوره مهاجرت موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است نکات لازم و جامع برای مهاجرت غیر تحصیلی و تحصیلی به روسیه و اخذ پاسپورت روسیه را برای شما شرح خواهیم داد. به همین منظور به شما پیشنهاد می‌شود که پس از خواندن این مقاله با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و از مشاوره مهاجرت ارائه شده توسط این تیم ‌بهره‌مند شوید.

پاسپورت روسیه

در ادامه به بررسی موضوعات مهاجرتی روسیه اعم از شرایط عمومی پاسپورت روسیه، اعتبار و ارزش پاسپورت روسیه، شیوه‌های اخذ اقامت روسیه و پاسپورت روسیه، کار و پاسپورت روسیه، تحصیل و پاسپورت روسیه، سرمایه گذاری و پاسپورت روسیه و مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت  روسیه خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی پاسپورت روسیه

اطلاع داشتن از شرایط عمومی یک کشور اولین گام در مسیر مهاجرت غیر تحصیلی و یا تحصیلی به کشور مقصد برای اخذ اقامت موقت و به دنبال آن اقامت دائم و پاسپورت کشور مقصد است. روسیه، با گسترده شدن از دشت‌های شرقی اروپا به شرق آسیا، کشوری است که 17،075،400 کیلومترمربع را پوشش می‌دهد و بزرگ‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود. زبان رسمی مردم این کشور روسی می‌باشد؛ با وجود این، 100 زبان مختلف در میان 160 قومی که در مرزهای روسیه زندگی می‌کنند نیز رواج دارد. همین امر باعث می‌شود که روسیه یک کشور فوق‌العاده متنوع باشد. به دنبال رشد پائین جمعیت در روسیه، اخذ پاسپورت روسیه به نسبت پروسه‌ای آسان را دارد.

کشور روسیه به دلیل نزدیکی به قطب شمال از آب و هوای سردی برخوردار می‌باشد و این موضوع ا آن دسته مواردی است که متقاضیان اخذ پاسپورت روسیه باید نسبت به آن توجه داشته باشند. در یک دید کلی می‌توان گفت روسیه از گذشته‌های دور یکی از بار قدرت‌های جهانی بوده است ؛ با وجود اینکه در سال 1998 به دلیل فروپاشی جماهیر شوروی دچار اختلالاتی در زمینه‌های اقتصادی شد اما در سال‌های بعد تا کنون سعی بر این داشته است تا جایگاه ود را در میان قدرت‌های جهانی حفظ کند.

شیوه‌های اخذ اقامت قبرس و پاسپورت روسیه

مهاجرت به روسیه به شیوه‌های متفاوتی امکان پذیر است. علاقه مندان به مهاجرت به روسیه می‌بایست با توجه به شرایط خود روش مناسب مهاجرتی را انتخاب کنند تا بتوانند اقامتی راحت را داشته باشند. توجه داشته باشید که اخذ پاسپورت زمانی امکان پذیر است که متقاضی اقامت روسیه داشته باشد. به طور کلی و همانطور که گفته شد اخذ پاسپورت روسیه به شیوه‌های متفاوتی اعم از اخذ پاسپورت روسیه از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و … امکان پذیر است. لازم به ذکر است که برای اخذ تبعیت و پاسپورت روسیه به هر یک از شیوه‌های فوق فرد می‌بایست یک سری از شرایط را رعایت کند که این شرایط عبارتند از:

  • تبعیت از قانون اساسی این کشور
  • اثبات توانایی مالی در پرداخت هزینه های زندگی خود و خانواده خود
  • ابطال تابعیت اولیه خود (غیر از اتباع کشورهای مذکور که با دولت روسیه دارای توافق دوجانبه برای اعطای تابعیت مضاعف هستند)
  • ارائه مدرک زبان روسیه

کار و پاسپورت روسیه

یکی از روش‌های اخذ اقامت و به دنبال آن تبعیت و پاسپورت روسیه مهاجرت برای کار به روسیه است. اخذ پاسپورت روسیه از طریق کار برای اتباع غیر روسی بسیار دشوار و سخت خواهد بود. پروسه‌ی اخذ تبعیت کشور روسیه از طریق کار به این صورت است که در گام اول شما باید از سوی یک کارفرما در روسیه یک دعوتنامه کاری داشته باشید و یا به دنبال فرصتی شغلی بگردید و در صورت استخدام شدن در روسیه و اخذ اقامت کاری روسیه به مدت پنج سال در این کشور بمانید؛ پس از گذراندن پنج سال کاری در این کشور قادر خواهید بود برای درخواست اسپورت روسیه و تابعیت این کشور اقدام کنید.

تحصیل و پاسپورت روسیه

یکی دیگر از شیوه‌های مهاجرت به روسیه، مهاجرت به واسطه تحصیل در روسیه است. به طور کلی به صورت مستقیم نمیتوان با تحصیل در روسیه نسبت به اخذ تبعیت و پاسپورت روسیه اقدام کرد بلکه باید پس از دوره تحصیلی خود و با پایان ویزای تحصیلی در روسیه نسبت به پیدا کردن کار در این کشور اقدام کنید و ویزای کاری خود را در روسیه اخذ نمائید. با شاغل شدن در روسیه این امکان برای شما فراهم می‌شود تا با گذشت پنج سال نسبت به اخذ تبعیت و پاسپورت این کشور اقدام کنید.

اعتبار و ارزش پاسپورت روسیه

پاسپورت روسیه طبق آخرین آمار سال 2018 دارای رتبه 43 در سطح جهان است و افرادی که پاسپورت این کشور را دارند می توانند به 106  کشور و مناطق جهان بدون اخذ ویزا سفر داشته باشند.