تحصیل در اسپانیا 

تحصیل در اسپانیا این روزها یکی از بیشترین انتخاب‌های متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌باشد. کشور اسپانیا که یکی از پر جاذبه ترین کشور‌های قاره اروپا می‌باشد، شرایط مناسبی را برای تحصیل و زندگی دارد. پائین بودن هزینه۲های زندگی و تحصیل در اسپانیا این کشور را به یکی از ارزانترین کشور‌های قاره اروپا تبدیل کرده است. در کنار این مزیت برخورداری از چندین دانشگاه با رنک بالا همچون دانشگاه بارسلونا از دیگر مزیت‌های تحصیل و مهاجرت تحصیلی به این کشور می‌باشد. 

به هنگام مهاجرت تحصیلی یکی از مهم‌ترین مواردی که همواره از دغدغه‌های متقاضیان می‌باشد هزینه‌های موجود برای سفر، اخذ ویزای تحصیلی، زندگی و امرار معاش و هزینه و شهریه دانشگاه می‌باشد؛ با وجود اینکه تحصیل در اسپانیا یکی از ارزانترین گزینه‌های موجود می‌باشد و  هزینه‌های مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا بسیار پائین تر از کشور‌های آمریکایی و اروپایی همچون انگلیس می‌باشد،برخی از متقاضیان در پرداخت این هزینه‌ها با مشکلاتی مواجه هستند و این مشکلات ممکن است گاها باعث لغو درخواست مهاجرت تحصیلی آنها به اسپانیا شود.

برای این منظور ما در این مقاله که توسط مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است سعی بر این داشته‌ایم تا با ارائه راه حل مناسب دغدغه پرداخت هزینه‌ها را برای شما برطرف کنیم. به طور کلی شما می‌توانید با دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا که از سوی دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شود نسبت به کاهش هزینه تحصیل در اسپانیا اقدام کنید. اما روش دیگری نیز تحت عنوان کار در حین تحصیل در اسپانیا وجود دارد که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.  آیا امکان کار دانشجویی برای دانشجویان بین المللی در اسپانیا وجود دارد؟ میزان حقوق دریافتی برای کار در حین تحصیل در اسپانیا چه مقدار است؟ په مقدار زمانی دانشجو می‌تواند در اسپانیا مشغول به کار شود؟ مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در ادامه این موضوع به سوالات شما در مورد کار دانشجویی در اسپانیا پاسخ خواهیم داد. 

کار در حین تحصیل در اسپانیا

این روزها شرایط بازار کاری در اسپانیا مطلوب می‌باشد و این موضو می‌تواند برای آن دسته از دانشجویانی که به دنبال کار دانشجوئی در این کشور هستند می‌تواند خبر خوبی باشد. به طور کلی ممکن است افراد فقط به قصد تحصیل به اسپانیا مهاجرت کنند و موضوع کار برای آنها امری مهم نباشد؛ اما در کنار این دسته از متقاضیان مهاجرت به اسپانیا افرادی هستند که کار در حین تحصیل در اسپانیا برای آنها امری ضروری است.  کار در حین تحصیل در اسپانیا همواره برای دانشجویان فراهم است. اگر به دنبال کار در زمینه تخصصی هستید باید از مهارت‌های بالایی در زمینه مربوط برخوردار باشید در غیر این صورت اولویت با دانشجویان بومی خواهد بود. اما این موضوع را در نظر داشته باشید که برای کار در حین تحصیل در اسپانیا حتما لازم نیست در زمینه خاصی فعالیت کنید بلکه می‌توانید برای کار در مارکز ساده تر این کشور اقدام کنید که در این موزد امکان اخذ کار دانشجویی آسان تر خواهد شد.

کار در حین تحصیل در اسپانیا

کار در اسپانیا به صورت تمام وقت به مدت 40 ساعت در طول هفت می‌باشد و این در حالی است که دانشجویان اجازه کار تمام وقت در این کشور را نخواهند داشت و تنها می‌توانند به صورت نیمه وقت به کار در این کشور مشغول شوند. میزان تایم برای کار در اسپانیا به صورت نیمه وقت بسته به مقطع تحصیلی دانشجویان تعیین می‌شود.  دانشجویان در مقطع کارشناسی می‌توانند 10 ساعت و در مقطع ارشد 20 ساعت و در نهایت در مقطع دکتری 30 ساعت در هفته به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند. دانشجویانی که قصد کار در اسپانیا در حین تحصیل را دارن باید بدانند که با کار دانشجویی در این کشور نمی‌توان تمام مخارج زندگی را کسب کرد و تنها پاسخگوی بخش از آن‌خواهد بود. توجه داشته باشید که اگر بتوانید در کنار کار در حین تحصیل در اسپانیا از بورسیه تحصیلی نیز برخوردار شوید، تحصی شما در اسپانیا تحصیل رایگان و یا حداقل نزدیکه به رایگان خواهد بود.