اخذ اقامت از طریق تمکن مالی

محدود نمودن مهاجرت به روش‌ های مهاجرت تحصیلی باعث می شود بسیاری از افراد و خانواده هایی که توانایی تحصیل مجدد یا ادامه تحصیل  در کشوری دیگر و به زبان رسمی آن کشور را ندارند شانس زندگی در کشوری دیگر و کشف تجربیات جدید را از دست بدهند یا در زمان هایی به دلیل بالا رفتن سن ، کشور مقصد پذیرای افراد به صورت دانشجویی نباشد، بنابراین افرادی که قصد اقامت در کشوری دیگر را دارند میبایست به روش هایی غیر از روش تحصیلی متوسل شوند. بسیاری از کشورهای دنیا در گوشه و کنار برنامه ریزی های خود برای جذب افراد خارجی که موجب رونق چرخه اقتصادی آن کشور ، کسب درآمد و سرشار شدن از فرهنگ های غنی کشورهای مختلف می‌شود از روش هایی مانند ارائه اقامت از طریق تمکن مالی نیز غافل نمی شوند.

اقامت از طریق تمکن مالی اقامتی است که بسیاری از کشورها برای افرادی که تمایل به دریافت اقامت از آن کشور را دارند ارائه می دهند. در اقامت از طریق تمکن مالی نه تحصیل و درس خواندن ملاک دریافت و تثبیت اقامت است و نه سرمایه گذاری های هنگفت. در این روش فرد به تنهایی یا به همراه خانواده خود با داشتن مبلغی به ازای هر عضو خانواده در حساب بانکی شان، باید اثبات نمایند که به میزان لازم دارای سرمایه می‌باشند و به لحاظ مالی باری بر دوش اقتصاد آن کشور ندارند.مبلغ مورد نیاز برای تثبیت این موضوع در هر کشوری میتواند متفاوت باشد و وضعیت اقتصادی آن کشور، سطح رفاه شهروندی، خدمات آن کشور همه و همه در تعیین میزان مبلغ مربوط به هر کشور دخیل هستند.

جهت اخذ اقامت از طریق تمکن مالی به طور کلی هر فرد و خانواده باید متناسب با شرایط هر کشور بتواند نشان دهد که خود و اعضای خانواده اش به لحاظ مالی کاملا ساپورت هستند و صرفا به دنبال دریافت اقامت از کشوری دیگر برای رفت و آمد، تحصیل فرزندان و کسب تجربیات جدید می‌باشند و در برخی موارد نشان دادن درآمد ماهیانه از کشور مقصد از الزامات محسوب می شود. با اثبات این موضوع دولت کشور مقصد پس از بررسی مدارک لازم در صورت عدم مغایرت با قوانین و چارچوب های مدنظر این نوع اقامت را برای افراد صادر می نمایند. افراد با دریافت اقامت از طریق تمکن مالی در واقع بعد از کشور مادری خود کشور دومی را برای سفر و اقامت برمی گزینند که در این کشور نیز فعالیت هایی مانند تحصیل فرزندان یا حتی پدر و مادرها از سر گرفته می شود و تمامی اعضا از بیشتر حقوق شهروندی برخوردار می شوند.افراد با دریافت این اقامت به راحتی می تواند به کشور خود یا سایر کشورها سفر داشته باشند.

موسسه آتیس با به کارگیری وکلای مجرب و متبحر در این زمینه دریافت این نوع اقامت را در کوتاه ترین بازه زمانی تضمین می نماید و در تمامی مراحل کار از آماده سازی مدارک در ایران گرفته تا کارهای مربوط به اداره مهاجرت و حساب بانکی و … در کشور مقصد شما عزیزان را همراهی میکند و در مرحله به مرحله پروسه کار حضور همکاران آتیس در کنار خانواده ها جهت تسریع و تسهیل انجام کار آرامش خاطر و عدم نگرانی جهت به سرانجام رساندن کار را به متقاضیان گرامی ارائه میکند.

 

تمکن مالی
اقامت