دانشگاه نووسیبیرسک ( NSU ) با بهبود شاخص های مربوط به اعتبار علمی، نسبت دانشکده و تعداد دانشجو و استناد به خدمات ارائه شده در هر دانشکده در رتبه های دانشگاه QS با 13 پله صعود از 244 به 231 جهان رسید. دانشگاه نووسیبیرسک در بین دانشگاه های روسیه رتبه دوم را کسب کرد. رتبه بندی QS سالانه بیش از 1500 موسسه آموزش عالی را در سراسر جهان ارزیابی می‌کند. به گفته کارشناسان QS، امسال در رتبه بندی منتشر شده از 1001 دانشگاه برتر جهان شامل 25 دانشگاه روسی وجود دارد. میکائیل فدوروک ، رئیس NSU ، استراتژی دستیابی به این نتیجه را این چنین تشریح کرده است.

استراتژی دانشگاه نووسیبیرسک  روسیه ( NSU ) برای ارائه دروس و کورس‌های مربوطه در سطح بین المللی به عنوان یک دانشگاه بزرگ طراحی شده است. این سیستم مؤسسات تحقیقاتی نووسیبیرسک، 60 سال از عمر خود، ثبات خود را به اثبات رسانده است. مهمترین چیز اینجا مردم است نه ساختمانها. دانشمندان ما می توانند درباره جدیدترین موضوعات در زمینه های خود بحث کنند و دانشجویان ما از سال اول خود روی پروژه های علمی واقعی کار می کنند. شما می توانید با طیف گسترده ای از موسسات مانند یکی از این نوع در موسسه فیزیک هسته ای روسیه همکاری کنید که با دانشگاه و دبیرستان وابسته ما فاصله دارد.

دانشگاه نووسیبیرسک

دانشگاه نووسیبیرسک در QS

پایه و اساس برای رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان یک مطالعه جهانی از شاخص های پیشرفت تحصیلی در زمینه های آموزش و علم است. رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2004 توسط Quacquarelli Symonds توسعه یافت و یکی از تأثیرگذارترین رتبه های دانشگاه های جهانی محسوب می شود. الکسی اوکونف ، معاون برنامه های توسعه NSU ، روند روند آموزش جهانی را این چنین شرح می‌دهد.

ما دو مؤلفه اصلی را برای رقابت بین المللی ، ارتباط و دیداری بین المللی می بینیم. برنامه 5-100 این تمرکز را برای ما تقویت کرده است. برنامه ما برای پیشرفت در حوزه علمی این بود که به تدریج از تحقیقات با افق اجرای چندین دهه حرکت کنیم ، به نتایج عملی در چند سال در زمینه هایی مانند یادگیری ماشین ، علم کوانتومی کامپیوتر ، ویرایش دقیق ژنومی و پزشکی هسته ای بپردازیم. از لحاظ افزایش دید دانشگاه و آکادمگورودک ، طی شش سال برنامه بیش از 200 کنفرانس انجام داده ایم و بیش از 3000 دانش آموز و دانشمند جوان نتایج خود را در برنامه های بزرگ و تخصصی بین المللی ارائه دادند. در نتیجه ، شهرت مرکز علمی نووسیبیرسک در جامعه دانشگاهی جهان رو به افزایش است.

لازم به ذکر است از شش شاخص اعتبار علمی (این ملاک اصلی است) ، اعتبار کارفرمایان ، نسبت دانشکده / دانشجویان ، استناد به دانشکده ، نسبت بین المللی دانشکده و نسبت بین المللی دانشجویان برای تدوین رده بندی QS استفاده می شود.