بورسیه تحصیلی و اعزام دانشجو 

اعزام دانشجو به اسپانیا و دیگر کشور‌های اروپایی همواره با پرداخت هزینه‌های سفر و هزینه‌هایی در طول زندگی در کشور مقصد همراه می‌باشد. این روزها تقاضا برای مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به اروپا و خارج کشور با تقاضای قابل توجهی روبرو شده است. یکی از بزرگترین دغدغه‌های متقاضیان اعزام دانشجو همواره هزینه‌های سفر و زندگی در کشور قصد می٬باشد. این هزینه‌ها که به طور کلی شامل هزینه٬های اخذ ویزای تحصیلی، هزینه٬های ناشی از سفر، زندگی و تحصیل در اسپانیا و سایر کشورها می‌باشد گاها باعث انصراف متقاضی از مهاجرت تحصیلی شده است. ما در این مقاله به بررسی روش٬های برای کاهش هزینه‌های ناشی از تحصیل در اروپا صحبت خواهیم کرد. شما با دنبال کردن این مقاله که توسط مشاوران بخش تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است می‌توانید اطلاعات کافی را درباره شرایط تحصیل رایگان در اسپانیا به واسطه بورسیه تحصیلی و کار دانشجویی کسب کنید. 

بورسیه تحصیلی اسپانیا

همانطور که گفته شد امروزه بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی برای کاهش هزینه‌های مهاجرت خود هستند. اسپانیا نیز به عنوان یکی از مقاصد پر طرفدار برای متقاضیان اعزام دانشجو این مهم را فراهم کرده است تا با اخذ بورسیه تحصیلی بتوانند در این کشور به تحصیل بپردازند. اسپانیا به دلایل متعددی از جمله شرایط آب و هوایی متعادلُ زیر ساخت‌های آموزشی و خدمات رفاهی و از همه مهم تر بورسیه تحصیلی آن مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار گرفته‌اند؛ این توجه باعث شده است تا سوالات بسیاری از مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس در باب اعزام دانشجو به اسپانیا و اخذ بورسیه تحصیلی این کشور پرسیده شود. برای این منظور بر آن شدیم تا با بکارگیری اطلاعات مشاوران خود در موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله به سوالات شما در مورد بورسیه تحصیلی اسپانیا و کاهش هزینه‌های موجود در سفر به این کشور صحبت کنیم.

بورسیه تحصیلی اسپانیا

تحصیل در مقطع کارشناسی اسپانیا که یکی از کشور‌های عضو شنگن می‌باشد به زبان اسپانیایی بوده و هزینه تحصیل در اسپانیا در این مقطع حدود دو تا پنج هزار یورو بسته به رشته متغیر می‌باشد. متقاضیان تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی می‌بایست تحصیلات خود را بسته به رشته انتخابی بین سه تا چهار سال تحصیلی به پایان برسانند. بورسیه تحصیلی اسپانیا برای مقاطع کارشناسی امری بسیار سخت و دشوار است و به جرات می‌توان گفت شانس اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا برای این مقطع و برای دانشجویان بین المللی در حد صفر است. شما در این مقطع می‎توانید به جای اخذ بورسیه تحصیلی به کار پاره وقت مشغول شوید. دانشجویان در این مقطع اجازه کار بین ۱۰ الی ۲۰ ساعت در هفته را دارند. شما با شاغل شدن به صورت پاره وقت می‌توانید بخشی از هزینه‌ها را پوشش دهید. 

تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد نیز حدود چهار الی شش هزار یورو برای هر سال تحصیلی هزینه دارد. این مقطع د اسپانیا در دوره‌های یک و یا دو ساله برگزار می‌شود. در کنار امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های اسپانیا، دانشجویان می‌توانند به صورت نیمه وقت بین 20 الی 30 ساعت در طول هفته و در حین تحصیل مشغول به کار شوند. کار دانشجویی در کنار استفاده از بورسیه تحصیلی در اسپانیا تحصیل رایگان را برای شما رقم خواهد زد. لازم به ذکر است که اگر شما دوره کارشناسی خود را در اسپانیا پشت سر بگذارید برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد شرایط آسان تری را پیش رو خواهید داشت. 

تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا با اخذ بورسیه تحصیلی این مقطع عملا رایگان خواهد بود و تحصیل رایگان شما در اسپانیا تضمین خواهد شد چرا که شهریه تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا مبلغی بین ۲۰۰ الی ۷۰۰ یورو می‌باشد. برای تحصیل در این مقطع که به زبان انگلیسی ارائه می‌شود مستلزم داشتن یک سوپروایزر ( استاد راهنما ) می‌باشد. امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا در کشور اسپانیا وجود دارد و دانشجویان می توانند با رزومه ای قوی در این مقطع از بورسیه تحصیلی بهره‌مند شوند؛ این رزومه می‌بایست شامل مواردی همچون  تحصیل در دانشگاه های معتبر در مقاطع پایین تر ، داشتن معدل مناسب و بالای ۱۶ ، داشتن مدرک زبان IELTS، داشتن مقالات بین المللی در سطح ISIو شرکت در سمینار های مختلف و همین طور رزومه معتبر کاری در زمینه تحصیل باشد.

 به طور کلی تحصیل در اسپانیا می‌تواند یکی از ارزانترین موارد پیش روی شما برای تحصیل در اروپا باشد به طوری که دانشجویان مقطع دکتری می‌توانند با کمی تلاش و داشتن رزومه قوی تحصیل رایگان در اسپانیا را برای خود رقم بزنند. ما در این مقاله اطلاعات مختصری ار درباره بورسیه تحصیلی اسپانیا در اختیار شما عزیزان قرار دادیم؛ به همین منظور شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت تحصیلی به اسپانیا از طریق فرم مشاوره آنلاین و یا از طریق تلفن‌های تماس با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید.