بورسیه تحصیلی و اعزام دانشجو 

بورسیه تحصیلی ایتالیا این روز‌ها به فرصتی مناسب برای علاقمندان به تحصیل در ایتالیا و اروپا تبدیل شده است تا برای آینده تحصیلی و شغلی خود برنامه ریزی مناسبی داشته باشند. به طور کلی در پروسه اعزام دانشجو به هر یک از کشور۲های اروپایی بورسیه تحصیلی حرف اول را می‌زند؛ این موضوع که دانشگاه‌های کشور مقصد تا چه اندازه بورسیه تحصیلی را برای متقاضیان فراهم می٬کنند تاثیر مستقیمی بر تقاضا برای پذیرش تحصیلی از سوی دانشجویان دارد. ار پروسه اعزام دانشجو به این کشور نیز این مهم بسیار احساس می‌شود. 

هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا و سایر کشور‌های اروپایی را می‌توان به عنوان دغدغه و مشکل اصلی دانشجویان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی دانست. هزینه‌های ناشی از سفر، تحصیل در ایتالیا و سایر هزینه‌های زندگی ( مسکن، پوشاک، حمل و نقل و … )  به عنوان دغدغه‌ی این روزهای متقاضیان اعزام دانشجو به ایتالیا می‌باشد که عدم توجه و پاسخ به این دغدغه‌ها، می‌تواند باعث انصراف متقاضیان از مهاجرت تحصیلی به ایتالیا شود. با توجه به اهمیت موضوع هزینه‌ها برای تحصیل در ایتالیا مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله به بررسی روش‌هایی برای کاهش هزینه‌های ناشی از تحصیل در اروپا و ایتالیا پرداخته‌اند. شما با دنبال کردن این مقاله که توسط مشاوران بخش تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است می‌توانید اطلاعات کافی را درباره شرایط تحصیل رایگان در ایتالیا به واسطه بورسیه تحصیلی و کار دانشجویی کسب کنید.

بورسیه تحصیلی ایتالیا

اخذ بورس ایتالیا به طور کلی برای تمامی دانشجویان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور در صورت واجد شرایط بودن مکان پذیر می‌باشد. اولین گام در اخذ بورس ایتالیا و تحصیل رایگان در ایتالیا شناخت کامل انواع سیستم‌های بورسیه تحصیلی در ایتالیا می‌باشد. کسب آگاهی و اطلاعات کافی درباره دانشگاه‌های ایتالیا همچون دانشگاه میلان، شرایط پذیرش تحصیلی در این کشور و همچنین چگونگی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا به واسطه بورسیه تحصیلی می‌تواند شما را در این امر یاری کند. دولت ایتالیا و دانشگاه‌های این کشور هر ساله با ارائه بورسیه‌های متفاوت سعی در حمایت از متقاضیان و دانشجویانی که قصد تحصیل در ایتالیا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارند را دارد، بنابراین شما با تحصیل در ایتالیا در هر رشته و مقطعی که هستید بسته به میزان واجد شرایط بودن می‌توانید از بورسیه تحصیلی موجود استفاده کنید و به تحصیل رایگان در این کشور بپردازید. 

مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس با بیش از یک دهه تجربه در زمینه بورس ایتالیا و با توجه به شرایط موجود این کشور در زمینه بورسیه تحصیلی، این کشور را به عنوان یکی از بهترین مقصد‌های تحصیل رایگان به واسطه بورسیه تحصیلی به شما پیشنهاد می‌کنند. آیا امکان تحصیل رایگان در ایتالیا به واسطه بورسیه تحصیلی این کشور برای دانشجویان و متقاضیان ایرانی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا وجود دارد؟ با توجه به عمده سوالاتی از این قبیل مشاوران ما  در موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله به بررسی شرایط و انواعی از بورسیه‌های ایتالیا پرداخته‌اند. بورسیه تحصیلی ایتالیا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا از شرایط اولیه اعزام دانشجو به ایتالیا به واسطه بورسیه تحصیلی می‌توان به داشتن مدرک معتبر تحصیلی اشاره کرد. متقاضی می‌بایست مدرک تحصیلی که مورد قبول دانشگاه مقصد باشد را داشته باشد تا امکان اخذ بورس برای او فراهم شود. همچنین آن دسته از متقاضیانی که زبان ایتالیایی را فرا گرفته اند و مدارک زبان ایتالیایی نظیر CILS B2، CELI 3، PLIDA B2و INT.IT Roma Tre را دارند هم واجد شرایط اخذ بورسیه ی تحصیلی ایتالیا می‌باشند. به هنگام اعزام دانشجو به ایتالیا به واسطه بورسیه تحصیلی می‌بایست به یکی دیگر از شرایط اخذ بورسیه یعنی شرایط سنی توجه داشته باشید. به طور کلی  افرادی که زیر سن ۱۸سال هستند و یا اشخاصی که بالای سن ۳۱سال هستند شانس کمتری برای اخذ بورسیه تحصیلی دارند. این در حالی است که حتی شرایط سنی نیز از محبوبیت ایتالیا برای تحصیل کم نمی‌کند؛ در واقع می‌توان گفت که بورسیه تحصیلی مناسب این کشور، ایتالیا را به یکی از محبوب ترین کشورها برای اعزام دانشجو تبدیل کرده است. 

بورسیه تحصیلی DSU ایتالیا

یکی از متداول ترین و محبوب ترین بورسیه‌های موجود برای تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا ( به ويژه برای ایرانیان ) بورسیه تحصیلی DSU می‌باشد. این بورسیه همواره مختصی متقاضیانی است که در کشور‌های جهان سومی زندگی می‌کنند. برای اخذ بورسیه تحصیلی DSU شما به عنوان یک متقاضی ایرانی می‌بایست بتوانید ثابت کنید که درآمدتان و یا درآمد شخصی که تحت تکفل او هستید در ایران سالیانه از ده هزار یورو بیشتر نمی‌شود. با اثبات این مورد و اخذ بورس تحصیلی DSU می توانید هزینه ی تحصیل خود و همچنین امکاناتی همچون خوابگاه دانشجویی دانشگاه های ایتالیا به همراه وعده غذایی را از دانشگاه ایتالیا اخذ نمایید. لازم به ذکر است که مبلغ در نظر گرفته شده برای این بورسیه حدود 15000 یورو می‌باشد. 

بورسیه تحصیلی DSU توسط ارگان CAFFو در پی نامه ای با عنوان  ISEEUپس از دریافت مدارک مورد نیاز صادر می‌شود. پس از تایید مدارک متقاضی، یک طبقه بندی اقتصادی مدون اجرا خواهد شد که طی چه برنامه و فواصل زمانی به شما بورسیه تعلق خواهد گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعزام دانشجو به ایتالیا و همچنین اخذ بورسیه تحصیلی این کشور با تکمیل فرم مشاوره آنلاین و یا از طریق تلفن‌های تماس با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید.