اعزام دانشجو به خارج از کشور

اعزام دانشجو به خارج از کشور به دلایل مختلفی همچون شرایط مطلوب زندگی، امکانات رفاهی و خدماتی بهتر و همچنین بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور‌های جهان اول هر ساله متقاضیان بسیاری را دارد. اعزام دانشجو به خارج پروسه‌ای پیچیده است که با کمک مشاوره‌های لازم این امر برای شما آسان خواهد شد. یکی از مسائل مطرح در اعزام دانشجو به خارج، مقصدی است که متقاضی قصد ادامه زندگی و تحصیل در آنجا را دارد. موسسه مهاجرتی آتیس که در حوزه‌های کشورهای سطح اول اروپا فعالیت دارد با به کارگیری اطلاعات و تجربه تیم مشاوران مجرب خود مشاوره مهاجرت لازم را برای اعزام شما به دانشگاه‌های اروپایی ارائه می‌دهد. یکی از حوز‌های کاری موسسه مهاجرتی آتیس اعزام دانشجو به قبرس می‌باشد؛ در این مقاله اطلاعاتی را درباره شرایط و مراحل اعزام دانشجو به قبرس در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

اعزام دانشجو به قبرس

موضوع اعزام دانشجو به خارج از کشور به دنبال آن کشور قبرس نیازمند بررسی وارد بسیاری می‌باشد که ما به کمک مشاوران بخش تحصیلی خود در موسسه مهاجرتی آتیس سعی بر این داشته‌ایم تا در قالب این مقاله اطلاعات جامعی را درباره شرایط تحصیل رایگان و اعزام دانشجو به قبرس در اختیار شما بگذاریم. دوره‌های تحصیلی و شیوه‌های متفاوتی برای اعزام دانشجو به قبرس و مهاجرت تحصیلی به این کشور وجود دارد؛ امیدواریم با دنبال کردن این مقاله که توسط مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است به تمامی ابهامات و سوالات خود درباره اعزام دانشجو به قبرس پاسخ داده شود. از آنجایی که هزینه‌های تحصیل در قبرس و همچنین هزینه‌های گذران زندگی در این کشور معقول بوده و تحصیل رایگان در دانشگاه‌های قبرس با دریافت بورسیه‌های ارائه شده امکان پذیر می‌باشد& اعزام دانشجو به قبرس با استقبال روز افزونی در این سال‌ها روبرو شده است. موسسه مهاجرت آتیس با تکیه بر یک دهه تجربه در زمینه اعزام دانشجو و با استفاده از تجربه وکلای مجرب خود در زمینه اعزام دانشجو به قبرس با توجه به شرایط شما بهترین دانشگاه را برای تحصیل در قبرس به شما معرفی خواهد کرد.

ویزای تحصیلی - اعزام دانشجو به قبرس

به هنگام اعزام دانشجو به خارج کشور می‌بایست شرایط عمومی کشور مقصد در نظر گرفته شود تا با ارزیابی این شرایط مهاجرت تحصیلی موفقی را به کشور مقصد داشته باشید. اعزام دانشجو به قبرس و تحصیل در قبرس یک فرصت مناسب برای متقاضیانی است که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور‌های اروپایی را دارند. دانشگاه‌های قبرس با رنکینگ بالایی که دارند هر ساله متقاضیانی را از سراسر جهان و ایران برای تحصیل می‌پذیرند. اکثر دانشگاه‌های قبرس که از کیفیت بالایی در زمینه‌های علمی برخوردار هستند، به صورت کمپ یا همان پردیسی از دانشگاه‌های بزرگ جهانی هستند. تحصیل در قبرس در رشته‌های علوم انسانی، مهندسی و … امکان پذیر است. رشته روانشناسی به عنوان یک رشته خاص در دانشگاه EMU که یکی از دانشگاه‌های برتر قبرس است ارائه می‌شود و امکان اعزام دانشجو برای تحصیل در این رشته امکان پذیر خواهد بود.

اعزام دانشجو به قبرس در مقاطع مختلف

  • مقطع کارشناسی

یکی دیگر از مواردی که در هنگام مهاجرت تحصیلی باید نسبت به آن اطلاع کافی داشته باشید شرایط تحصیلی مقطعی است که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید. برنامه‌های تحصیلی در قبرس برای مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ارائه می‌گردد. در کنار دانشگاه‌های دولتی و خصوصی قبرس در این کشور برخی از دانشگاه‌های خصوصی غیر دانشگاهی نیز وجود دارند که در مقطع کارشناسی برنامه درسی ارائه می‌دهند. دوره لیسانس در قبرس یک دوره چهار ساله بوده و هشت ترم به طول می‌انجامد تا شما موفق به کسب مدرک لیسانس شوید. توجه داشته باشید که برای رشته‌های پزشکی قبرس این مدت 12 ترم بوده. تعداد واحدی که در طول این دوره می‌بایست توسط دانشجو پشت سر گذاشته شود حداقل 250 واحد درسی می‌باشد.

علوم انسانی، علوم اجتماعی و آموزش و پرورش، اقتصاد و مدیریت، مهندسی و فناوری، علوم زمین شناسی و زیست محیطی و چند زمینه تحصیلی دیگر از جمله برنامه‌هایی است که اعزام دانشجو برای شرکت در آن‌ها امکان پذیر است.همانطور که گفته شد مدت زمان اخذ مدرک لیسانس در قبرس سه تا چهار سال تحصیل است که با پشت سر گذاشتن این دوره مدرک لیسانس معتبری را اخذ خواهید کرد.

  • مقطع کارشناسی ارشد

از آنجایی که اعزام دانشجو به قبرس در چند سال گذشته با افزایش روبرو شده است تحصیلات عالی در مقطع کارشناسی نیز مورد توجه بیشتری قرار گرفته است و برنامه‌های درسی از سوی دانشگاه‌های قبرس برای این مقطع در حال افزایش است. تحصیل در قبرس در این مقطع در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی امکان پذیر می‌باشد. بر اساس آخرین آمار ارائه شده، بیشتر از 30 درصد دانشجویان در قبرس دانشجویان بین المللی هستند.

در این مقطع تعداد زیادی ار دوره‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند، اما در کنار این دوره‌ها ممکن است برخی از دوره‌ها به یونانی یا ترک ارائه شوند؛ لازم به ذکر است که ترکی و یونانی زبان‌های رسمی کشور قبرس هستند. برای اعزام دانشجو به قبرس و تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانید از دانشگاه‌های نیکوزیا، دانشگاه EMU قبرس شمالی، دانشگاه CIU، GAU و دانشگاه NEU درخواست پذیرش تحصیلی کنید و تحصیلات عالی خود را در یکی از دانشگاه‌های فوق ادامه دهید. رشته‌هایی که در این دانشگاه‌های برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شوند عبارتند از مهندسی سیستم های اطلاعاتی، زیست محیطی، محیط زیست، برق و الکترونیک، طراحی گرافیک، طراحی داخلی، معماری و سایر رشته‌های دیگر است.

  • مقطع دکترا

اعزام دانشجو به قبرس در مقطع دکترا با سایر مقاطع تفاوت دارد و بیشتر ماهیتی تحقیقاتی دارد. متقاضیان با تحصیل در قبرس در مقطع دکترا به دنبال کسب موفقیت‌های پژوهشی و شکوفایی علمی هستند؛ اعزام دانشجو به قبرس برای تحصیل در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک کارشناسی ارشد می‌باشد و همچنین متقاضی باید از رزومه تحصیلی و علمی درخشانی برخوردار باشد. برای شرکت در دوره دکترا دانشگاه‌های قبرس می‌بایست نسبت به یافتن استاد راهنما در دانشگاه مقصد اقدام کنید. دوره دکترا ممکن است از سه تا هشت سال به طول بی‌انجامد. برای شرکت در این دوره‌ها پروژه‌های تحقیقاتی متنوع و گوناگونی وجود دارد که موضوع پروژه شما می‌بایست از سوی استاد راهنما ارائه شود.

اعزام دانشجو به قبرس و پذیرش تحصیلی

برای اعزام دانشجو  به قبرس و داشتن تحصیل رایگان در این کشور می‌بایست مراحلی را پشت سر بگذارید. در گام اول این پروسه می‌بایست نسبت به درخواست برای اخذ پذیرش یکی از دانشگاه‌های قبرس اقدام کنید. هر یک از دانشگاه‌های قبرس با توجه به قوانین و شرایطی که برای خود تعریف کرده‌اند پذیرش دانشجو اقدام می‌کنند برای این منظور شما می‌بایست ابتدا درباره پروسه اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه مربوطه اطلاعات کافی را کسب کنید و پس از آن مرحله به مرحله درخواست خود را به دانشگاه ارائه دهید. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس با مشاوره‌های لازم این امر را برای شما راحت‌تر کرده است.  مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی قبرس عبارتند از اسکن دیپلم به همراه اسکن گذرنامه و گواهی تولد متقاضی، رونوشت سابقه دوره های قبلی متقاضی، نمونه کارها (Portfolio) و یا نمونه نامه، مدارک مبنی بر کمک هزینه تحصیلی یا بودجه.

ویزای تحصیلی قبرس

اعزام دانشجو به خارج از کشور نیازمند به اخذ ویزای تحصیلی کشور مقصد می‌باشد؛ ویزا به عنوان مجوز ورود مهاجران بین المللی به هر کشوری است. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس جهت اعزام دانشجو به قبرس عبارتند از:

  • تکمیل فرم درخواست و ارائه آن
  • هزینه درخواست 15-30 پوند قبرس (غیر قابل استرداد)
  • چهار عکس پاسپورتی
  • نسخه های تایید شده از مدارک تحصیلی دانشجو
  • مدارک مهارت در زبان انگلیسی (در صورت امکان)
  • فتوکپی گذرنامه. گذرنامه باید حداقل یک سال از زمان ورود دانشجو اعتبار داشته باشد
  • تضمین مالی اخیر توسط بانک حمایت کننده دانشجویی

اخذ ویزای تحصیلی قبرس معمولا یک ماه به طول می‌انجامد به همین منظور پیشنهاد می‌شود تا درخواست اخذ ویزا تحصیلی قبرس دو یا سه ماه قبل از تاریخ ثبت نام دانشگاه انجام پذیرد.

زمان اعزام دانشجو به قبرس

به طور کلی زمان اعزام دانشجو به قبرس در فصل تابستان و ماه‌های ژوئن-ژوئیه و همچنین در فصل زمستان و در ماه فوریه امکان پذیر خواهد بود؛ لازم به ذکر است برخی از دانشگاه‌های قبرس زمان تعیین شده‌ای برای ثبت نام ندارند و شما می‌توانید در هر زمانی که بخواهید درخواست پذیرش خود را به این دانشگاه‌ها ارائه کنید. برای جلوگیری از تاخیر و یا عدم موفقیت در رسیدن به deadline (آخرین مهلت ثبت نام) ها، مدارک مورد نیاز خود را زودتر ارسال کنید.

هزینه تحصیل و اعزام دانشجو به قبرس

همانطور که مهاجرت تحصیلی به هر کشوری با هزینه‌هایی همراه است، سفر به کشور قبرس و اعزام دانشجو به این کشور نیز هزینه‌های اولیه‌ای به همراه دارد. به طور میانگین هزینه‌های تحصیل در قبرس برای دانشجویان بین المللی مبلغی در حدود 3500 یورو در سال خواهد بود؛ لازم به ذکر است که با استفاده از بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده از سوی دانشگاه‌های قبرس می‌توانید تحصیل رایگان و یا نزدیک به رایان در قبرس داشته باشید.