اعزام دانشجو به اروپا

شرایط مطلوب زندگی، امکانات رفاهی، سطح علمی بالای مراکز آموزشی و علمی در اروپا و بسیاری از دلایل دیگر درخواست برای اعزام دانشجو به اروپا را افزایش داده است. اعزام دانشجو به اروپا پروسه‌ای پیچیده است که با کمک مشاوره‌های لازم این امر برای شما آسان خواهد شد. یکی از مسائل مطرح در اعزام دانشجو به خارج و اروپا، مقصدی است که متقاضی قصد ادامه زندگی و تحصیل در آنجا را دارد. موسسه مهاجرتی آتیس که در حوزه‌های کشورهای سطح اول اروپا از جمله مهاجرت به اسپانیا، اعزام دانشجو به روسیه، اعزام دانشجو به قبرس، مهاجرت به آلمان و مهاجرت به ایتالیا فعالیت دارد با به کارگیری اطلاعات تیم مشاوران مجرب خود مشاوره لازم را برای اعزام شما به دانشگاه‌های اروپایی ارائه می‌دهد. یکی از حوز‌ه‌های کاری موسسه مهاجرتی آتیس اعزام دانشجو به روسیه می‌باشد که در این مقاله اطلاعاتی را درباره شرایط و مراحل اعزام دانشجو به روسیه در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

اعزام دانشجو به روسیه

در پروسه اعزام دانشجو به خارج از کشور و اروپا در نظر گرفتن یک سری از موارد از جمله شرایط زندگی در کشور مقصد، هزینه‌ها دانشگاه‌ها و موارد دیگر امری ضروری است؛ ما در این مقاله سعی بر این داشته تا با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی جامع درباره کشور روسیه، شرایط مهاجرت تحصیلی به روسیه، هزینه‌ها و سایر عوامل موثر شما را در امر اعزام دانشجو به روسیه راهنمایی کنیم.

تحصیل در روسیه معایب و مزایایی نیز دارد که در هنگام تصمیم برای اعزام دانشجو به روسیه و اخذ ویزای تحصیلی این کشور می‌بایست نسبت به آن اهمیت داده شود. این پروسه که یک رویه حقوقی دارد به تنهایی می‌تواند شما را دچار مشکل کند بنابراین پیشنهاد ما به شما تماس با مشاوران و وکلای مجرب ما در موسسه مهاجرتی آتیس است؛ شما می‌توانید با برقراری تماس با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس از مشاوره رایگان تلفنی برای اخذ ویزای تحصیلی و اعزام دانشجو به روسیه بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید از طریق فرم آنلاین مشاوره حضوری نسبت به اخذ نویت مشاوره اقدام کنید.

اعزام دانشجو به روسیه در موسسه مهاجرتی آتیس

تقاضا برای اعزام دانشجو به روسیه و تحصیل در این کشور هر ساله در حال افزایش است و متقاضیان به خصوص خود را دارد. همکاران و مشاوران بخش مهاجرت تحصیلی ما در موسسه مهاجرتی آتیس همواره آماده خدمت رسانی در زمینه تحصیل در روسیه برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور هستند. از آنجایی که کشور روسیه از امکانات رفاهی سطح بالایی برای زندگی دانشجویی برخوردار است و تحصیل رایگان و یا نزدیک به رایگان در این کشور امکان پذیر است متقاضیان بسیاری دارد. به منظور آشنایی با این روش‌ها و بررسی رزومه خود می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

شرایط عمومی اعزام دانشجو به روسیه

شرایط و پروسه اعزام دانشجو به روسیه با توجه به قوانین و شرایط متفاوت این کشور، مراحل و شیوه‌های خود را دارد. در اعزام دانشجو به روسیه باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید که یکی از این موارد شرایط عمومی و داشتن اطلاعات عمومی درباره این کشور است؛ روسیه که یکی از بزرگترین کشور‌ها جهان محسوب می‌شود با 14 کشور آسیایی و اروپایی در یک مرز مشترک می‌باشد. پایتخت روسیه که کشوری با وسعت ۱۷,۰۷۵,۴۰۰ کیلومتر مربع و 144.5 میلیون نفر جمعیت می‌باشد، شهر پهناور مسکو است. مردم روسیه به زبان رسمی خود یعنی روسی صحبت می‌کنند و واحد پول این کشور روبل است.

در کنار هزینه‌های پائین تحصیلی و یا تحصیل رایگان در روسیه به کمک بورسیه، می‌توان گفت هزینه زندگی در شهر‌های روسیه به خصوص مسکو و سن پترزبورگ بالا بوده. آن دسته از متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته دندان پزشکی و یا پزشکی در اروپا را دارند و به دلایل سخت گیری پذیرش تحصیلی این رشته‌ها در اروپا و داشتن آزمون ورودی اکثر کشور‌ها و همچنین نیاز به ارائه مدرک زبان می‎توانند کشور روسیه را برای تحصیل دندان پزشکی و پزشکی انتخاب کنند. تحصیل دندان پزشکی در روسیه بدون آزمون ورودی امکان پذیر بوده و نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد بلکه قبل از شروع دوره‌ متقاضیان تحصیل در روسیه یک دوره آموزشی نه ماه تا یک سال را برای آموزش زبان پشت سر خواهند گذاشت. نکته قابل تامل برای آن دسته از دانشجویانی که در پروسه اعزام دانشجو به روسیه قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی این کشور را دارند این است که اگر قصد بازگشت به ایران را پس از تحصیل دارند و همچنین مورد تائید بودن مدرک از نظر وزارت بهداشت برای آن‌ها اهمیت دارد، می‌بایست به زبان روسی دوره تحصیلی خود را پشت سر بگذارند.

اعزام دانشجو به روسیه

توجه داشته باشید که تمامی دانشگاه‌های روسیه از نظر وزارت بهداشت ایران مورد تائید نبوده و می‌بایست در هنگام اعزام دانشجو به روسیه نسبت به مورد تائید بودن دانشگاه و مدرک ارائه شده آن تحقیق صورت گیرد. برای مشاهد لیست دانشگاه‌های مورد تائید روسیه اینجا کلیک کنید.

اعزام دانشجو به روسیه در مقاطع مختلف

  • مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به روسیه در مقطع کارشناسی برای رشته‌های متعددی در زمینه علوم مهندسی و پزشکی امکان پذیر است. روسیه که از زیر ساخت‌های آموزشی استانداردی برخوردار است هر ساله خود را در این زمینه مجهز تر از سال قبل می‌کند تا آمادگی مواجه با هرگونه چالش آموزشی را داشته باشد.  مدرک تحصیلی ارائه شده در مقطع کارشناسی کشور روسیه برای بسیاری از کشور‌های جهان معتبر بوده به طوری که متقاضی با داشتن ویزای تحصیلی روسیه و اتمام دوره تحصیلی خود در این کشور می‌تواند برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر برای سایر کشور‌های اروپایی و آمریکایی و همچنین کانادا اقدام کند.

اعزام دانشجو به روسیه به دلیل داشتن دانشگاه‌های بسیاری در زمینه علوم پزشکی، مهندسی و موسیقی که از سطح علمی و رفاهی بالایی نیز برخوردار هستند هر سال با افزایش تقاضا روبرو است. اعزام دانشجو به روسیه و اخذ ویزای تحصیلی این کشور برای تحصیل در دانشگاه‌های تراز اول روسی در مقطع کارشناسی به دو صورت امکان پذیر است. در اولین شیوه متقاضی خود به صورت مستقیم برای پذیرش در این مقطع اقدام می‌کند؛ در این شیوه شما شانس پائینی برای قبولی در دانشگاه‌های سطح اول روسیه خواهید داشت. روش دیگر شرکت در دوره‌ها آموزشی مقدماتی ( پادفک ) قبل از ورود به دانشگاه و اخذ پذیرش تحصیلی می‌باشد. به طور کلی هزینه‌های شرکت در دوره‌ها تحصیلی ارائه شده در دانشگاه‌های روسیه برای مقطع کارشناسی متغیر بود و بین سه تا هفت هزار دلار در سال متفاوت است.

  • مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به روسیه برای شرکت در دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه‌های این کشور مستلزم داشتن مدرک دوره قبلی ( لیسانس ) از کشور مبدا و یا کشوری است که در آن تحصیل کرده‌اید. بسته به رشته‌ی تحصیلی شما تحصیل در روسیه و در مقطع کارشناسی ارشد به زبان روسی و انگلیسی امکان پذیر است. اگر از متقاضیان اعزام دانشجو به روسیه در مقطع فوق لیسانس هستید و مدرک زبان معتبر برای ارائه ندارید می‌توانید قبل از شروع کورس اصلی یک دوره زبان را در این کشور سپری کنید و پس از گذر موفق از این دوره وارد دانشگاه شوید. مدت زمان تحصیل در این مقطع در روسیه یک تا دو سال می‌باشد. و همچنین هزینه تحصیل در این دوره برای هر سال چهار تا هفت هزار دلار می‌باشد.

  • مقطع دکتری

اعزام دانشجو به روسیه برای تحصیل در مقطع دکترا با ارائه مدرک معتبر لیسانس و فوق لیسانس و همچنین داشتن استاد راهنما در دانشگاه مقصد امکان پذیر است. بسته به شرایط دانشجو و نظر استاد راهنما امکان دریافت بورسیه برای این دوره تحصیلی در روسیه امکان پذیر خواهد بود.

اولین گام برای اعزام دانشجو به روسیه جهت تحصیل در مقطع دکترا پیدا کردن استاد راهنما می‌باشد؛ به همین منظور متقاضی می‌بایست از طریق وب سایت دانشگاه مدنظر خود در روسیه اسامی اساتیدی را که در موضوع مورد علاقه متقاضی به تحقیق و پژوهش مشغول هستند را پیدا کرده و سپس نسبت به ارسال رزومه و مدارک خود اقدام کنید. در صورت تائید استاد شما به عنوان یکی از اعضای تیم تحقیقاتی دانشگاه زیر نظر استاد راهنمای مربوطه خواهید بود.

ویزای تحصیلی روسیه

ویزا به منزله اجازه ورود شما برای یک مدت محدود با اهداف مختلف به کشور مقصد می‌باشد. یکی از انواع ویزایی که به کمک آن می‌توانید به روسیه سفر کنید ویزای تحصیلی یا دانشجویی می‌باشد. اخذ ویزای تحصیلی روسیه و به دنبال آن اعزام دانشجو به روسیه برای متقاضیان ایرانی امری دشوار نخواهد بود؛ این موضوع می‌تواند به سبب روابط دوستانه میان دو کشور باشد. به طور کلی فرآیند درخواست و اخذ ویزای تحصیلی روسیه برای شما به سرعت انجام خواهد گرفت و نتیجه این درخواست بین دو تا پنج روز کاری اعلام خواهد شد. مدارک مورد نیاز برای درخواست اخذ ویزای تحصیلی روسیه به شرح زیر می‌باشد.

  • ارائه دو نسخه از فرم درخواست ویزای تحصیلی روسیه
  • ارائه دو قطعه عکس پاسپورتی
  • ارائه پاسپورت معتبر متقاضی که حداقل 6 ماه از اعتبارش باقی مانده باشد
  • ارائه نامه پذیرش دانشگاه
  • ارائه شناسنامه متقاضی به همراه ترجمه روسی آن
  • ارائه نتایج آزمایشات عمومی پزشکی که باید شامل آزمایش HIV و هپاتیت باشد و به زبان روسی ترجمه گردد.
  • ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده به زبان روسی ( تأیید شده توسط وزارت آموزش و پرورش و وزارت امور خارجه در کشور مبدا)

زمان اعزام دانشجو به روسیه

متقاضیان می‌توانند برای درخواست اعزام دانشجو به روسیه دو بار در طول یک سال اقدام کنند؛ به مانند تمام دانشگاه‌های ایران و جهان دانشگاه‌های روسی نیز دو مرتبه در سال یک بار در اوایل ماه سپتامبر  بار دوم در اوایل ماه ژانویه نسبت به پذیرش دانشجو اقدام می‌کنند. توجه داشته باشید که می‌بایست حداقل چهار ماه پیش از شروع ترم جدید نسبت به درخواست اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه مربوطه در روسیه اقدام کنید.

زمان بندی درست و انجام گام به گام مراحل اعزام دانشجو به روسیه و اخذ ویزای تحصیلی این کشور می‌تواند شما را به تحصیل در روسیه نزدیک تر کند؛ برای این منظور می‌توانید از وکلای ما در موسسه مهاجرتی آتیس بخواهید تا شما را در این راه همراهی کنند.