اعزام دانشجو به اروپا

اعزام دانشجو به ایتالیا به عنوان یکی از کشور‌های اروپایی که مقصد بسیاری از متقاضیان تحصیل در اروپا می‌باشد همواره در حال افزایش است. افزایش تقاضا برای اعزام دانشجو به اروپا می‌توانند به سبب وجود شرایط مطلوب و ایده آل زندگی در کشورهای سطح اول این قاره باشد. برخورداری این کشور‌ها از امکانات و خدمات رفاهی، زیر ساخت‌های پیشرفته تحصیلی و بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور‌های این قاره، اعزام دانشجو به اروپا را به فرصتی طلایی برای داشتن یک آینده روشن تبدیل کرده است. اعزام دانشجو به اروپا پروسه و مراحل متعدد و پیچیده‌ای را دارد که مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس با در اختیار گذاشتن ماشوره‌های لازم این مراحل را برای شما آسان تر از پیش شرح خواهند داد. 

مهم ترین و اولین گام در پروسه اعزام دانشجو به اروپا انتخاب متصدی است که متقاضی قصد ادامه تحصیلات خود در دانشگاه‌های آن را دارد. موسسه مهاجرتی آتیس که در حوزه‌های کشورهای سطح اول اروپا از جمله مهاجرت به اسپانیا، اعزام دانشجو به روسیه، اعزام دانشجو به قبرس، مهاجرت به آلمان و مهاجرت به ایتالیا فعالیت دارد با به کارگیری اطلاعات تیم مشاوران مجرب خود مشاوره لازم را برای اعزام شما به دانشگاه‌های اروپایی ارائه می‌دهد. از جمله حوزه‌های کاری موسسه مهاجرتی آتیس می‌توان به اعزام دانشجو به ایتالیا اشاره کرد. ما در این مقاله اطلاعات جامعی را درباره شرایط و نحوه اعزام دانشجو به ایتالیا در اختیار شما متقاضیان گرامی خواهیم گذاشت. 

اعزام دانشجو به ایتالیا 

اعزام دانشجو اروپا و هر یک از کشور‌های این قاره شرایط و ضوابط خاص خود را دارد که در نظر گرفتن این موارد از جمله شرایط زندگی در کشور مقصد، هزینه‌ها دانشگاه‌ها و موارد دیگر امری ضروری است؛ ما در این مقاله سعی بر این داشته تا با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی جامع درباره کشور ایتالیا، شرایط مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، هزینه‌ها و سایر عوامل موثر شما را در امر اعزام دانشجو به ایتالیا راهنمایی کنیم.

اعزام دانشجو به ایتالیا | مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

به هنگام تصمیم برای اعزام دانشجو به ایتالیا  و اخذ ویزای تحصیلی این کشور می‌بایست به مزایا و معایب تحصیل در ایتالیا توجه لازم را داشته باشید.  این پروسه که یک رویه حقوقی دارد به تنهایی می‌تواند شما را دچار مشکل کند بنابراین پیشنهاد ما به شما تماس با مشاوران و وکلای مجرب ما در موسسه مهاجرتی آتیس است؛ شما می‌توانید با برقراری تماس با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس از مشاوره رایگان تلفنی برای اخذ ویزای تحصیلی و اعزام دانشجو به ایتالیا بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید از طریق فرم آنلاین مشاوره حضوری نسبت به اخذ نویت مشاوره اقدام کنید.

شرایط عمومی اعزام دانشجو به ایتالیا

شرایط و پروسه اعزام دانشجو به ایتالیا با توجه به قوانین و شرایط متفاوت این کشور، مراحل و شیوه‌های خود را دارد. در اعزام دانشجو به ایتالیا باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید که یکی از این موارد شرایط عمومی و داشتن اطلاعات عمومی درباره این کشور است؛ کشور ایتالیا با داشتن آب و هوای معتدل از پیشینه غنی تاریخی در میان کشور‌های اروپایی برخوردار است. کشور ایتالیا افتخار اولین دانشگاه مدرن اروپایی را با تاسیس دانشگاه بولونیا در سال 1088 در شهر بولونیا به خود اختصاص داده است. دانشگاه‌های کشور ایتالیا همچون دانشگاه میلان، دانشگاه تورین و چندین دانشگاه دیگر که از برترینهای اروپا هستند در زمینه علوم هنر و معماری و طراحی مد از پیشگامان به حساب می‌آیند. 

بیشترین تعداد مقاله‌های علمی که در زمینه‌های مختلف علوم زیست شناسی ، علوم طبیعی، ریاضیات، علوم کامپیوتری و … و در میان نشریات اروپایی به ثبت رسیده است متعلق به کشور ایتالیا و دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. با توجه به این موارد اعزام دانشجو به ایتالیا و تحصیل در ایتالیا می‌تواند گزینه مناسبی برای متقاضیان باشد. یکی دیگر از مزیت‌های اعزام دانشجو به این کشور و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا بورسیه‌های متعددی است که از سوی دولت و دانشگاه‌های این کشور به متقاضیان بین المللی داده می‌شود، می‌باشد. هزینه تحصیل در ایتالیا و یا سایر کشور‌های اروپایی هواره از دغدغه‌های دانشجویان می‌باشد که ما برای رفع این دغدغه‌ها شما را برای اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های ایتالیا همراهی خواهیم کرد. همچنین می‌توانید از طریق تماس با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس از شرایط کار دانشجوئی در ایتالیا مطلع شوید.

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقاطع مختلف

  • مقطع کارشناسی

تحصیل در ایتالیا برای مقطع کارشناسی رشته‌های ارائه شده از سوی دانشگاه‌های این کشور همواره امکان پذیر می‌باشد. تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی اغلب سه سال تحصیلی به طول می‌انجامد که متقاضی می‌تواند در طول این سه سال بسته به شرایط رشته تحصیلی تحصیل خود را به زبان ایتالیایی و یا انگلیسی دنبال کند. این در حالی است که تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی اکثر رشته‌های موجود در دانشگاه‌های این کشور در حال افزایش به سمت تحصیل به زبان انگلیسی می‌باشد. متقاضیان تحصیل در ایتالیا باید برای اخذ پذیرش مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی ارائه دهند.

  • مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در ایتالیا در این مقطع اغلب در دوره‌های دوساله صورت می‌گیرد. دروس ارائه شده در این دوره جنبه تحقیقاتی داشته و دانشجویان می‌بایست با ارائه پایان نامه در ترم آخر تحصیل خود را به پایان برسانند. لازم به کر است که ممکن است  در بعضی از رشته ها مانند داروسازی، معماری، پزشکی و در بعضی از دانشگاههای خاص، دوره ارشد بین 5 تا 6 سال هم طول بکشد.

  • مقطع دکترا

تحصیل در ایتالیا در مقطع دکترا یک دوره سه ساله را شامل می‌شود. دانشجو می‌بایست در طول دوره در یک پروژه فردی کار کند و در پایان نتیجه را در قالب پایان نامه ارائه دهد. برای دوره دکترا در ایتالیا و معمولا اکثر کشورها بورسیه های زیادی در دسترس است که تحصیل در دوره دکترا به واسطه این بورسیه ها رایگان و همراه با حقوق ماهیانه خواهد بود. برای پذیرش در مقطع دکترا شخص نیاز دارد که با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه نموده و موافقت استاد را کسب نماید تا بتواند برای اخذ پذیرش اقدام کند. همچنین ارائه مدرک کارشناسی ارشد برای اخذ پذیرش در دوره دکترا نیز الزامی می‌باشد. 

زمان اعزام دانشجو به ایتالیا 

زمانی که برای اعزام دانشجو به ایتالیا اعلام شده است از اواسط ماه آوریل می‌باشدو تا اواسط ماه مه ادامه خواهد داشت. توجه داشته باشید که ددلاین‌های دانشگاه‌ها در ایتالیا ممکن است متفاوت باشد؛ ما پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از ددلاین دانشگاه مورد نظر خود به وب‌سایت رسمی دانشگاه مراجعه کرده و یا با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید.