خدمات در کشور مقصد

پس از صدور ویزای مربوط به هر کشور دغدغه اصلی دانشجویانی که در آینده ای نزدیک باید وارد کشور مقصد شوند این است که پس از ورود به کشور مقصد چه چیزهایی در انتظارشان است و مراحل کار به چه شکل است.به خصوص این دغدغه برای افرادی که تا به حال تجربه سفر به کشوری دیگر را نداشته اند یا سطح زبانی آن ها هنوز در حد قابل قبول نیست پررنگ تر است. موسسه آتیس بر حسب تجربه چندین ساله خود در این راستا تمامی این دغدغه ها و نگرانی ها را پیش بینی کرده و بر اساس آن تمام خدماتی که یک متقاضی پس از ورود به یک کشور دارد را به شرح زیر ارائه می نماید :

رزرواسیون خوابگاه در کشور مقصد

اولین موردی که تمامی متقاضیان تحصیل در خارج از کشور دغدغه آن را داشته و به دنبال راه چاره هستند این است که وضعیت مسکن و محل اقامتشان در کشور مقصد به چه شکل خواهد بود.موسسه آتیس از آن جایی که دارای دفاتر مستقر در هر کشور میباشد متناسب با تقاضا و شرایط متقاضی قبل از ورود متقاضی به آن کشور اقدام به رزرو محلی برای اقامت شخص می نماید.

این محل اقامت بسته به شرایط حاکم در آن کشور و شهر و همچنین شرایط مد نظر متقاضی می تواند متفاوت باشد.گاهی اوقات محل اقامت به شکل خوابگاه های سازمانی خود دانشگاه ها برای متقاضی رزرو میشود، گاهی به دلیل عدم ارائه خوابگاه توسط دانشگاه یا حتی خواست خود متقاضی موسسه اقدام به اجاره سوئیت یا اتاق های مستقل از دانشگاه می نماید.

تاکسی فرودگاه

در مرحله ای که پرواز متقاضی در فرودگاه کشور مقصد می نشیند ، بسیاری از متقاضیان باز هم به دلیل عدم تسلط بر زبان مردم آن کشور یا خستگی حاصل از سفر ترجیح میدهند شخصی باشد که آنها را از فرودگاه به سمت محل اقامت راهنمایی کند و متقاضی دیگر با مشکلات ناشی از زبان و هماهنگی تاکسی و آدرس یابی دست و پنجه نرم نکند و مستقیما از فرودگاه به محل اقامت خود راهنمایی شوند.موسسه آتیس با هماهنگی های لازم با همکاران در کشور مقصد جهت پیکاپ فرودگاهی به کاهش نگرانی های دانشجویان عزیز کمک می نماید.

ثبت نام مدارس و دانشگاه

پس از ورود به کشور مقصد و برای شروع کلاس ها دانشجو میبایست طبق روال برای ثبت نام خود در دانشگاه و کالج مدنظر اقدام نماید. مراجعه به دانشگاه و کالج و تکمیل فرم های ثبت نامی مستلزم برخورداری از دانش زبانی و توانایی برقراری ارتباط به این منظور میباشد. افرادی که بدون تکمیل زبان خود وارد کشور مقصد می شوند معمولا تقاضا دارند که فردی مسلط به امور ثبت نام و مسلط به زبان آن کشور آنها را همراهی نماید تا بتوانند در بازه زمانی مشخص شده از طرف دانشگاه ثبت نام موفقیت آمیزی داشته باشند. همکاران موسسه آتیس در کشورهای مقصد این مشکل را برای دانشجویان عزیز برطرف نموده است.

انجام کلیه امور اداری

معمولا در سفر و برخورد با یک کشور خارجی شاید مشکل ترین بخش آن مراجعه به مراکز اداری و درخواست و انجام امور اداری مربوطه است.چرا که هر مرحله مستلزم مراجعه به مرکزی خاص و توانایی ارائه اطلاعات مربوط به آن بخش و به سرانجام رساندن کار است.افتتاح حساب بانکی ، امور مربوط به بیمه ، دریافت سیم کارت ، اینترنت و … همه و همه جزو امور اداری ضروری محسوب می شوند که فرد در بدو ورود با آن مواجه است و باید جهت انجام آنها اقدام نماید.حضور فردی مسلط به زبان آن کشور و همچنین آشنا به روال اداری کارهای مربوطه یکی از خدمات مهمی است که آتیس برای دانشجویان خود در نظر گرفته است.