مهاجرت کوتاه مدت

مهاجرت کوتاه مدت نوعی دیگر از  چندین گونه مهاجرت به کشور‌های اروپایی و سایر کشورها است. مهاجرت به طور کلی به دو صورت مهاجرت بلند مدت و موقت امکان پذیر است.  گذر از مرز‌های جغرافیایی برای وارد شدن به یک کشور نیازمند در دست داشتن ویزای آن کشور می‌باشد به عبارت دیگر ویزا حکم اجازه ورود شما به آن کشور را دارد.

همانند تمامی شیوه‌های مهاجرتی اعم از مهاجرت تحصیلی و مهاجرت غیر تحصیلی، این روش نیز  شرایط مهاجرتی و انواع مختلفی دارند که در ادامه به بررسی تعدادی از این شرایط خواهیم پرداخت.

شرایط مهاجرت کوتاه مدت

همانطور که گفته شد مهاجرت ها به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌شوند؛ بنابراین شما برای این شیوه از سفر می‌بایست نسبت به اخذ ویزای کوتاه مدت اقدامات لازم را انجام دهید. در واقع منظور از اقامت یا مهاجرت کوتاه مدت، اقامتی است که طی یک بازه‌ زمانی حدودی از دو هفته تا 6 ماه بسته به هدف و موضوع سفر شخص متغییر است که با توجه به زمان تعیین شده در ویزای کوتاه مدت، شخص نباید بیشتر از موعد زمان تعیین شده در آن کشور اقامت داشته باشد. این شیوه از مهاجرت محدودیت سنی خاصی ندارد و شامل تمام سنین می‌شود که بسته به هدف شخص متقاضی از سفر، برنامه‌های متفاوتی را در بر میگیرند.  به طور مثال در این شیوه  برای کودکان تور‌های تفریحی متناسب با سن آنها در نظر گرفته می‌شود.

انواع مهاجرت کوتاه مدت

این نوع مهاجرت از طریق  شیوه‌های متفاوتی امکان پذیر است. بخش عمده‌ای از مهاجرت‌های کوتاه مدت عبارتند از سفر برای شرکت در دوره‌های آموزش زبان، شرکت در دوره‌های فنی و آموزشی، دوره‌های کسب مهارت شغلی، و … . در کنار این موارد شرکت در دوره‌های پست دکتری نیز می‌تواند از اهداف شما برای سفر کوتاه مدت شما به کشورهای اروپایی باشد.

مشاوران و وکلای حقوقی موسسه مهاجرتی آتیس با داشتن آشنایی کامل نسبت به امور مهاجرتی و آگاهی کامل از فرصت‌ها و روش‌های مهاجرت کوتاه مدت در این امر راهنمای شما متقاضیان گرامی خواهند بود. تصمیم گیری برای انتخاب بهترین روش مهاجرت بسته به شرایط هر فرد مستلزم داشتن اطلاعات کامل در تمامی زمینه ها است که مشاوران متخصص در موسسه مهاجرتی آتیس بهترین روش ممکن را پیش روی شما قرار خواهند داد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

موسسه مهاجرتی
ویزای کاری

کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید…

کشور اتریش
کشور اتریش
کشور اسپانیا
کشور اسپانیا
کشور قبرس
کشور قبرس