ایتالیا کشوری است که به عنوان مهد هنر و فرهنگ اروپا شناخته شده است و جاذبه‌های بسیاری را برای تحصیل دانشجویان بین المللی و علاقمندان به مهاجرت تحصیلی در خود جای داده است. در کنار این جاذبه‌ها، ایتالیا در زمینه  علم و پژوهش با ثبت 50 مکان علمی اعم از دانشگاه‌ها و … در لیست میراث جهانی یونسکو موفق به کسب مقام نخست در میان کشور‌های جهان در این زمینه شده است. پائین بودن نسبی هزینه‌های تحصیل در ایتالیا نسبت به کشور‌های غربی و انگلستان در اروپا باعث بالا رفتن تعداد تقاضای مهاجرت تحصیلی به این کشور شده است.

در کنار این مزایا می‌توان به امکان اخذ بورسیه ایتالیا و گرفتن فاند دانشگاه‌های این کشور اشاره کرد که یکی از مهم ترین این بورسیه‌ها برای دانشجویان و متقاضیان ایرانی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا بورسیه استانی ایتالیا می‌باشد. اگر شما قصد مهاجرت تحصیلی و تحصیل در ایتالیا را دارید باید بدانید که یکی از مراحل اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش دانشگاه‌های ایتالیا ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی می‌باشد؛ سوال مطرح شده بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی و تحصیل در ایتالیا این است که آیا امکان مهجارت تحصیلی به ایتالیا و تحصیل در این کشور بدون احتیاج داشتن مدرک زبان امکان پذیر است؟ بخش مشاوره موسسه مهاجرتی آتیس پاسخ به این سوال را در دو بخش مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی برای شما عزیزان در این مقاله شرح داده است.

چنانچه قصد ادامه تحصیل در ایتالیا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر مطالعه مطلب ” بدون مدرک زبان در ایتالیا تحصیل کنید!! ” و ” مهاجرت تحصیلی به ایتالیا ” در وب سایت ما، با مراجعه به بخش فرم مشاوره آنلاین، و تکمیل این فرم از خدمات مشاوره مهاجرت تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس استفاده کنید.

تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی بدون نیاز به مدرک زبان؟!

متقاضیان تحصیل در ایتالیا  می‌بایست برای ورود به دانشگاه‌های ایتالیا ابتدا یک آزمون ورودی را پشت سر بگذارند. تحصیل پزشکی در ایتالیا به این صورت است که متقاضی ابتدا می‌بایست در یک آزمون IMAT که به زبان انگلیسی می‌باشد، شرکت کنند . برای این منظور قبل از اقدام به شرکتدر آزمون می‌بایست مدارک خود را به سفارت ایتالیا تحویل دهید. بنابراین اصولا بدون مدرک زبان نمی‌توان وارد دانشگاه‌های ایتالیا شد به عبارت دیگر برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا نیاز به ارائه مدرک معتبر زبان در زمان مراجعه به سفار است. بنابراین پیش از شرکت در آزمون وروری و اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی، به دریافت مدرک زبان خود اقدام کنید.

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بدون نیاز به مدرک زبان؟!

بر خلاف مقطع کارشناسی، تحصیل در ایتالیا در مقاطع دکتری و ارشد بدون نیاز به مدرک زبان امکان پذیر است. در ایتالیا بسیاری از دانشگاه‌ها در این مقاطع داشتن مدرک زبان انگلیسی را لازم نمی‌دانند اما توجه داشته باشید که برای ورود به کشور ایتالیا باید به اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید که یکی از مدارک لازم برای اخذ ویزای این کشور ارائه مدرک زبان می‌باشد ( مدرک زبان انگیلیسی و یا مدرک زبان ایتالیایی )؛ با این وجود عملا بدون داشتن مدرک امکان مهاجرت به ایتالیا را نخواهید داشت. آن دسته از متقاضیان به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا که از دانش زبان خوبی برخوردارند، اما هنوز فرصت شرکت در آزمون و دریافت مدرک زبان را نداشته‌اند یا در حال آماده شدن برای آزمون زبان هستند، قادر خواهند بود برای تحصیل در ایتالیا در این مقاطع اقدامات لازم را انجام دهند و پس از اخذ ویزای تحصیلی خود نسبت به ارائه مدرک زبان خود کوشا باشند.