تحصیل دندان پزشکی در روسیه به عنوان یکی از تاپ ترین رشته‌های علوم پزشکی می‌تواند فرصت مناسبی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی و علاقمند به این رشته باشد. این روز‌ها با توجه به فرصت‌های شغلی مناسب، درآمد بالا و پرستیژ کاری، مشاغل مرتبط با پزشکی بسیار پر طرفدار شده‌اند و به دنبال این موضوع تحصیل در گرایش‌های متعدد رشته پزشکی با افزایش تقاضا روبرو بوده است. تحصیل پزشکی در اروپا و همچنین تحصیل دندان پزشکی در روسیه به عنوان یک کشور با سطح کیفی بالای زندگی و تحصیل، در سال‌های اخیر با تقاضای زیادی روبرو شده است. به هنگام تصمیم برای مهاجرت تحصیلی به اروپا برای تحصیل پزشکی در روسیه و سایر کشور‌های اروپایی سوالاتی در ذهنتان شکل خواهد گرفت. شرایط تحصیل دندان پزشکی در روسیه به چه صورت است؟ مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در روسیه چیست؟ کدام دانشگاه برای تحصیل دندان پزشکی در روسیه بهترین انتخاب خواهد بود؟ سوالاتی از این دست شما را در انتخاب صحیح سردرگم خواهد کرد.

تحصیل دندان پزشکی در روسیه

با توجه به اهمیت تحصیل پزشکی در اروپا و به دنبال آن با توجه به تقاضای متعدد شما متقاضیان عزیز برای تحصیل دندان پزشکی در روسیه بر آن شدیم تا تحت عنوان مقاله‌ای کوتاه که توسط مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است، هر آنچه که می‌بایست درباره تحصیل پزشکی و به دنبال آن دندان پزشکی در روسیه بدانید را برای شما عزیزان شرح دهیم. 

مزایای تحصیل دندان پزشکی در روسیه 

همانطور که گفته شد تحصیل پزشکی در اروپا و زیر شاخه‌های این رشته مانند دندان پزشکی با تقاضای زیادی روبروست. تحصیل دندان پزشکی در روسیه در کنار مزایای شغلی خود رشته دندان پزشکی، مزایای دیگری را برای دانشجو نیز به همراه دارد. از جمله مزایای تحصیل دندان پزشکی در روسیه می‌توان به تحصیل با هزینه مناسب و داشتن تحصیل رایگان با استفاده از بورسیه‌ها و وام‌های دانشجویی که از سوی دانشگاه‌ها روسیه اعطا می‌شود، اشاره کرد. در کنار امکان تحصیل رایگان با استفاده از بورسیه، می‌توان به فراهم بودن امکان داشتن شغل قانونی در ضمن تحصیل در روسیه اشاره کرد. اما مهمترین مزیت تحصیل دندان پزشکی در روسیه برخورداری از دانشگاه‌ها معتبر جهانی با رتبه‌های بالا و مورد تائید وزارت علوم ایران در زمینه علوم پزشکی می‌باشد که متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در روسیه می توانند در این دانشگاه‌ها به تحصیل خود ادامه دهند. برخورداری از امکانات رفاهی با کیفیت، امکان استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی در حین تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه‌های روسی از دیگر مزایای موجود می‌باشد. 

تحصیل دندان پزشکی در روسیه

یکی از کشور‌های مناسب برای تحصیل دندان پزشکی کشور روسیه است؛ شما امکان تحصیل دندان پزشکی در روسیه با پائین ترین هزینه ممکن و یا در مواقعی امکان تحصیل رایگان در این رشته را خواهید داشت. تحصیل دندان پزشکی در روسیه به سه زبان روز دنیا امکان پذیر است؛ روسی، انگلیسی و فرانسوی سه زبانی برای تحصیل دندان پزشکی در روسیه در نظر گرفته شده است. یکی از مواردی که در مورد تحصیل دندان پزشکی در روسیه قابل توجه است این است که برای اخذ پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه‎های روسی نیازی به ارائه مدرک زبان به دانشگاه در جهت تحصیل دندان پزشکی نخواهید داشت. 

متقاضیانی که قصد تحصیل دندان پزشکی در روسیه را دارند باید بدانند که محدودیت سنی برای این امر وجود ندارد و برای ورود به دوره دندان پزشکی دانشگاه‎های روسیه نیازی به آزمون ورودی نخواهد بود. دوره تحصیل دندان پزشکی در روسیه یک دوره پنج ساله می‌باشد؛ لازم به ذکر است که در روسیه یک دوره آمادگی مقدماتی ( پادفک ) به مدت نه تا یک سال برای آمادگی دانشجویان در زمینه‌های مختلف تحصیلی برگزار می‌گردد. این دوره شامل متقاضیانی که مدرک زبان ندارند نیز می‌شود. 

دانشگاه‌های معتبر برای تحصیل دندان پزشکی در روسیه

  • آکادمی پزشکی سچینوا 
  • دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی رودن یا دوستی ملل  روسیه 
  • دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ 
  • آکادمی پزشکی سن پترزبورگ ( st. peterburg state medical academy )
  • انستیتو دندانپزشکی در مسکو ( moscow medical stomatology institute n.a )
  • انستیتو چشم پزشکی فیدروف

مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله اطلاعاتی اجمالی در مورد تحصیل دندانپزشکی در روسیه را در اختیار شما قرار دهند؛ همچنین شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل رایگان با استفاده از بورسیه دانشگاه‌های روسیه و سایر اطلاعات با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید.