برنامه تازه کانادا برای پذیرش دانشجویان بین المللی

جدید ترین خبر‌ها در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا حاکی از این است که دولت کانادا برنامه جدیدی را برای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی ارائه داده است. این برنامه تحصیل در کانادا نوعی استراتژی برای تنوع و افزایش نوآوری و ارتباطات جهانی می‌باشد. این برنامه راهبردی که در هفته جاری توسط دولت فدرال منتشر شده به حضور گسترده دانشجویان خارجی در کانادا اشاره مستقیمی دارد؛ با این برنامه از ابتدای سال جاری میلادی 570000 دانشجوی خارجی بیش از 21 میلیارد دلار به اقتصاد کانادا کمک مالی کرده‌اند.

اهداف برنامه دولت فدرال برای تحصیل در کانادا

این پروژه که هزینه‌ای 148 میلیون دلاری برای فدرال کانادا داشته است به منظور افزایش تنوع دانشجویانی است که به این کشور مهاجرت تحصیلی می‌کنند. در این برنامه تصمیم بر این شده است که تعداد  متقاضیان بیشتری که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند پذیرفته شوند. در حال حاضر بیشتر از نیم دانشجویان که در کانادا تحصیل می‌کنند از کشورهای هند و چین و بیشتر در شهرهای ونکوور و تورنتو ساکن می‌باشند. 

مهاجرت به کانادا

در این برنامه قصد شده است تا دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند از کشورهایی همچون مکزیک، کلمبیا، ویتنام، فیلیپین، اندونزی، تایلند، مراکش، ترکیه، فرانسه و اوکراین نیز پذیرش شوند. مورد دیگری که در این برنامه در نظر گرفته شده است مقصد سکونت دانشجویان خارجی در کانادا است تا بدین ترتیب دانشجویان را به نقاطی بیاورد که مهاجران کمتر به آنجا می روند. 

کانادا با در اختیار داشتن چندین دانشگاه مطرح از جمله دانشگاه مک گیل، تورنتو در سطح بالایی از سطوح علمی جهان قرار گرفته است؛ در کنار این دو دانشگاه محبوب جهانی دانشگاه‌های کوچکتری از جمله  دانشگاه لثبریج در آلبرتا یا دانشگاه تامپسون ریورز در بریتیش کلمبیا نیز گزینه جذابی برای تحصیل در کانادا هستند. 

وزیر تجارت بین المللی کشور کانادا معتقد است که با افزایش تعداد دانشجویان مهاجر به این کشور که قصد تحصیل در کانادا را دارند باعث نوآوری و توسعه ی شایستگی های بین فرهنگی کشور‌ها خواهد شد. وی در آخرین مصاحبه خود درباره این برنامه جدید افزوده است که مهاجرت تحصیلی دانشجویان به کانادا هم به موفقیت اقتصادی این کشور کمک خواهد کرد هم با برگشت به کشور خودشان تا آخر عمر سفیر کانادا و ارزش های کانادا خواهند بود. از دیگر اهداف این برنامه می‌توان به امکان سرمایه گذاری برای دانشجویان خارجی به مبلغ 100 میلیون دلار اشاره کرد. مشاورین بخش تحصیلی ما در موسسه مهاجرتی آتیس هموار می‌کوشند تا شما را امور مهاجرتی همراهی کنند. به همین منظور شما عزیزان می‌توانید از طریق تلفن‌های تماس و یا فرم آنلاین مشاوره برای اخذ راهنمایی‌های لازم اقدام کنید.

درباره تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید