دانشگاه‌های اتریش و مقدمه‌ای بر آن‌ها

دانشگاه‌های اتریش، معرفی آن‌ها، شرایط پذیرش در دانشگاه‌های اتریش و به طور کلی تحصیل در اتریش در دانشگاه‌ها برتر و معتبر آن موضوعی است که مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله به آن پرداخته‌اند. این روزها با وجود شرایط مطلوب تحصیل در دانشگاه‌های اتریش برای مهاجران در کنار شرایط ایده‌آل زندگی در کشور اتریش با افزایش تقاضا برای این موضوع مواجه هستیم. اما سوالی که برای تمامی متقاضیان تحصیل در اتریش در دانشگاه‌های معتبر این کشور ممکن است پیش بیاید این است که چه عواملی باعث شده است تا پذیرش دانشگاه‌های اتریش با تقاضای روز افزون هموطنان مواجه شود؟ برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های اتریش داشتن اطلاعات درباره شرایط و قوانین تحصیل در دانشگاه‌های اتریش، مدارک لازم برای اخذ این پذیرش برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اتریش لازم و ضروری می‌باشد. بررسی رنکینگ دانشگاه‌های اتریش و شناخت دانشگاه‌های معتبر اتریش دو مورد از مواردی است که با بررسی آن همواره دانشگاه مناسبتری را برای تحصیل در اتریش انتخاب کنید. ما عزیزان می‌توانید با مطالعه این مقاله در صورت وجود هرگونه سوال درباره مهاجرت تحصیلی به اتریش با متخصصان و مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره‌مند شوید. 

دانشگاه‌های اتریش

شرایط کلی دانشگاه‌های اتریش

قبل از ورود به مبحث بررسی و معرفی لیست دانشگاه‌های اتریش بهتر است درباره کشور اتریش و شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور صحبت کنیم. کشور اتریش با جمعیت حدود 9 میلیون نفری در میانه قاره سبز و بکر ترین مناظر طبیعی واقع شده است. شهر وین، پایتخت کشور اتریش می‌باشد که در طی دهه گذاشته توانسته است چندین بار به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی و تحصیل انتخاب شود. یورو واحد پول رسمی کشور اتریش می‌باشد. تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش به زبان رسمی این کشور می‌باشد و تا حدی رایگان بوده. برای داشتن تحصیل رایگان در دانشگاه‌های معتبر اتریش می‌توانید از بورسیه‌های ارائه شده در این کشور استفاده کنید. دلایل زیادی را می‌توان برای افزایش مهاجرت تحصیلی به اتریش بیان کرد؛ سطح بالای کیفیت دانشگاه‌های اتریش، شرایط مطلوب زندگی در کشور اتریش، امنیت بسیار بالای این کشور و امکان تحصیل در دانشگاه‌های رایگان اتریش از جمله مواردی است که متقاضیان زیادی را به فکر مهاجرت تحصیلی به اتریش انداخته است. وجود دانشگاه‌های معتبر جهانی که از رنکینگ بالایی برخوردار هستند در کنار نرخ پائین بیکاری فرصت مناسبی را برای زندگی در اتریش فراهم کرده است؛ این دو مولفه که مکمل هم هستند باعث شده است تا متقاضیان زیادی به دنبال تحصیل در اتریش و پس از آن کار در اتریش باشند. لازم به ذکر است که دانشگاه‌های اتریش بسته به رشته و مقطع تحصیلی در مواردی دروس را به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌دهند.

رنکینگ دانشگاه‌های اتریش

کشور اتریش دارای چندین دانشگاه معتبر با رنکینگ بالا می‌باشد که مدارک آن‌ها مورد تائید بسیاری از کشورها در اروپا و آسیا است. سیستم آموزشی در موسسات آموزشی و دانشگاه‌های اتریش که که شهرت جهانی دارند، تلفیقی از سیستم سنتی و  آموزش عالی همراه با تحقیقات پیشرفته هستند. شما می‌توانید در مقاطع مختلف تحصیلی در دوره‌های متفاوتی در موسسات آموزشی در اتریش تحصیل کنید؛ این دوره‌ها شامل وره های تحقیقاتی سطح اول، دوره های آموزش عالی با شهرت جهانی در دانشگاه های هنر اتریش، دوره‌های با کیفیت دانشگاه‌های علوم کاربردی و دانشگاه‌های خصوص اتریش می‌باشد. 

دانشگاه‌های اتریش

طیف گسترده‌ از خدمات آموزشی که در دانشگاه‌های معتبر اتریش ارائه می‌شود در کنار امنیت بالای این کشور و ثبات اقتصادی موجود در اتریش، مهاجرت تحصیلی به این کشور را به فرصتی مناسب برای دانشجویان مبدل کرده است. در ادامه این مطلب رنکینگ کشوری و جهانی چندین دانشگاه معتبر اتریش را برای شما آورده‌ایم.

 • دانشگاه ملی وین واقع در شهر وین پایتخت اتریش دارای رتبه کشوری یک و 115 جهانی می‌باشد.
 • دانشگاه پلی تکنیک وین واقع در شهر وین پایتخت اتریش دارای رتبه کشوری دو و 507 جهانی می‌باشد. 
 • دانشگاه اینسبورگ واقع در شهر اینسبورک سومین دانشگاه برتر اتریش و 549 بین المللی می‌باشد.
 • دانشگاه صنعتی گراتس در شهر گراتس اتریش به عنوان چهارمین دانشگاه این کشور و 576 امین دانشگاه جهان می‌باشد.
 • دانشگاه مرکزی گراتس واقع در شهر گراتس اتریش پنجمین دانشگاه این کشور و 791 جهانی می‌باشد.
 • دانشگاه اقتصاد و تجارت وین واقع در شهر وین پایتخت اتریش دارای رتبه کشوری شش و 871 جهانی می‌باشد.
 • دانشگاه یوهانس کپلر لینز واقع در شهر لینز دارای رتبه کشوری هفت و 922 جهانی می‌باشد.
 • دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی واقع در شهر وین پایتخت اتریش دارای رتبه کشوری هشت و 1443 جهانی می‌باشد.
 • دانشگاه کلاگنفورت واقع در شهر کلاگنفورت نهمین دانشگاه برتر اتریش و رتبه 1450 جهانی قرار دارد. 
 • دانشگاه علوم پزشکی وین نیز دهمین دانشگاه کشور اتریش و در جایگاه 1481 جهان قرار دارد. 

معرفی برترین دانشگاه‌های اتریش 

برای معرفی دانشگاه‌های اتریش به طور کلی دانشگاه‌های اتریش را در دوسته ممتاز و خوب دسته بندی می‌کنند. دانشگاه‌های کشور اتریش که در دسته ممتاز قرار می‌گیرند شامل دانشگاه اینسبرگ، دانشگاه وین و دانشگاه فناوری وین هستند و دانشگاه‌های گروه خوب نیز شامل دانشگاه یوهانس کپلر لینتز، دانشگاه سالزبورگ، آکادمی هنر وین، دانشگاه مونتا لئوبن، دانشگاه فنی گراتس، دانشگاه کلاگنفورت، دانشگاه هنرهای کاربردی وین، دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی، دانشگاه هنر و طراحی، صنعتی لینز، دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس، دانشگاه مزارته سالزبورگ، دانشگاه دامپزشکی وین و دانشگاه اقتصاد وین هستند. 

دانشگاه وین

قدیمی ترین دانشگاه اتریش با قدمتی 650 سال و رتبه 154 جهانی دانشگاه وین اتریش می‌باشد. این دانشگاه که حدود 94 هزار دانشجو بومی و غیر بومی دارد از مراکز آموزشی بزرگ در اروپا محسوب می‌شود. در این دانشگاه اکثر رشته‌ها در زمینه علوم مهندسی و پزشکی در مقاطع مختلف و به زبان آلمان و انگلیسی ارائه می‌شود. 

 • دانشگاه گراتس

در میان 480 دانشگاه برتر جهان، دانشگاه کارل فرانانسز گراتس که به اختصار گراتس خوانده می‌شود در اتریش واقع شده است. ئس از دانشگاه وین این دانشگاه با قدمتی طولانی دومین دانشگاه قدمت دار اتریش می‎‌باشد. در حال حاضر حدود 33 هزار دانشجو در حال تحصیل در این دانشگاه هستند. 

 • دانشگاه اینسبروک

دانشگاه اینسبروک حتی نسبت به دانشگاه وین نیز از لحاظ پذیرش دانشجویان بین المللی جایگاه بهتری دارد  هر سال بیشترین تعداد پذیرش تحصیلی در میان دانشگاه‌های اتریش را به خود اختصاص داده است. 286 دانشگاه برتر جهان در آمارگیری‌های QS در حال حاضر حدود 28 هزار دانشجو دارد. این دانشگاه به صورت بخصوص در زمینه تحقیقات کوهستانی تبحر دارد و علت این تبحر موقعیت مکانی آن است که در میان چندین کوه محصور شده است. 

 • دانشگاه پزشکی وین

بزرگترین مرکز تحقیقات پزشکی اتریش در وین برای اولین بار تحت عنان دانشکده پزشکی دانشگاه وین شروع به فعالیت کرد و در سال 2004 میلادی به عنوان یک موسسه مستقل به فعالیت خود ادامه داد. دانشجویان علاقمند به تحصیل در رشته‌های پزشکی در اتریش می‌توانند برای پذیرش تحصیلی در این دانشگاه اقدام کنند. 

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های اتریش

تحصیل در اتریش در برخی از دانشگاه‌های دولتی این کشور می‌تواند برای متقاضی با کمترین هزینه ممکن و یا حتی رایگان امکان پذیر باشد؛ لازمه تحصیل رایگان در اتریش استفاده از بورسیه تحصیلی اتریش می‌باشد. برای اطلاع از بورسیه‌های اراُه شده با مشاورین موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و از راهنمایی‌های آن‌‌ها بهره‌مند شوید. هزینه ثبت نام سالیانه در دانشگاه های معتبر اتریش مبلغی حدود 700 تا 1000 یورو می‌باشد. 

با توجه به شرایط مناسب تحصیل در دانشگاه‌های معتبر اتریش در این مقاله سعی شد تا اطلاعات کلی در اختیار شما قرار گیرد؛ به همین منظور برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره تحصیل در اتریش می‌تانید با تکمیل فرم مشاوره آنلاین نسبت به دریافت نوبت مشاوره در موسسه مهاجرتی آتیس اقدام کنید.