اصلی ترین و آخرین بخش پروسه مهاجرت که نشان دهنده محرز شدن و تکمیل فرآیند مهاجرت میباشد دریافت ویزا است.

مراحل قبل از ویزا از اهمیت بالایی برخوردار هستند که در این مراحل در نهایت مدارک تحصیلی است که تعیین کننده نهایی میباشد، اما در مرحله دریافت ویزا عوامل مختلفی دخیل هستند. در مرحله اول قبل از هیچ گونه اقدامی فرد در انتخاب کشور باید به روابط دیپلماسی کشور مقصد با ایران و نحوه صدور ویزای آن کشور برای دانشجویان ایرانی توجه لازم را مبذول دارد.

کشورهایی که در صدور ویزای دانشجویی برای ایرانیان سخت گیری های زیادی اعمال میکنند به هیچ عنوان نباید به عنوان گزینه اصلی در نظر گرفته شوند.چرا که شروع مراحل کار برای چنین کشورهایی فی الواقع چیزی جز اتلاف زمان و هزینه نخواهد بود.

 در صدور ویزای دانشجویی در کنار روابط بین دو کشور موارد دیگری نیز از اهمیت بالایی برخوردارند : متقاضی میبایست مدارک تحصیلی مورد نظر سفارت آن کشور را به درستی آماده و ارائه نماید که یکی از مهم ترین این مدارک پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر در کشور مقصد است  که باید  مورد تایید سفارت باشد.

ارائه مدرک زبان در برخی سفارت ها از الزامات محسوب می شود که بدون ارائه آن بدون شک ریجکتی ویزا را در پی خواهد داشت.

در بیشتر سفارت ها موضوعی تحت عنوان مصاحبه مد نظر است؛ به طوری که در زمان مراجعه متقاضی به سفارت سوالاتی از او پرسیده  خواهد شد . این سوالات بسته به شرایط آن سفارت گاها به زبان فارسی و گاهی به زبان رسمی کشور مقصد بیان می شود.نحوه پاسخ دهی به این سوالات، نحوه پوشش مراجعه کننده، نحوه نشستن و …. همه و همه میتوانند در نظر آفیسر پرونده تاثیرات مثبت یا منفی ایجاد کنند که این موضوع تا حد زیادی تعیین کننده نتیجه نهایی ویزا خواهد بود.

موسسه آتیس با داشتن وکلای حقوقی مجرب در هر کشور اطلاعات به روز قوانین مربوط به سفارت ها را مستقیما از وکلای محلی دریافت کرده و شما را برای مراجعه به سفارت آماده می نماید.در جلسات تخصصی مشاوره ویزا در دفتر آتیس در تهران اطلاعات لازم از فرمت و نحوه چیدمان مدارک تا چگونگی انجام مصاحبه در سفارت به متقاضی منتقل خواهد شد.شما با دریافت مشاوره تخصصی و کامل میتوانید اطمینان حاصل کنید که مدارک شما در چارچوب مدنظر سفارت آماده شده و همچنین با اطلاع از حساسیت های سفارت هر کشورها برای مصاحبه ای با تسلط آمادگی پیدا خواهید کرد.با دریافت مشاوره تخصصی ویزا مراحل پر استرس ویزا را با آرامش خاطر سپری کنید.

مشاوره تخصصی انتخاب کشور مقصد