کار در روسیه

مهاجرت به روسیه بسته به هدف و شرایط متقاضی به دو شیوه مهاجرت غیر تحصیلی و مهاجرت تحصیلی انجام می‌گیرد؛ همانطور که گفته شد در کنار مهاجرت تحصیلی و تحصیل در روسیه روش دیگری نیز برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. مهاجرت غیر تحصیلی به روسیه از طریق‌های تمکن مالی ثبت شرکت و کار برای متقاضیان زندگی در روسیه امکان پذیر خواهد بود.  امروزه متقاضیان زیادی هستند که با نیت تحصیل در اروپا اقدام به مهاجرت به روسیه می‌کنند؛ اما عده‌ای از متقاضیان نیز هستند که اهداف دیگری را برای مهاجرت به روسیه دارند. برخی از آنها برای رفاه در زندگی قصد مهاجرت به روسیه را دارند و به دنبال یک راه حل برای مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت این کشور هستند و عده ای دیگر از این دسته به دنبال کار در روسیه هستند.

مهاجرت کاری به روسیه و اخذ اقامت کاری این کشور یکی از راه‌های مهاجرت به روسیه می‌باشد.همانطور که گفته شد هدف از مهاجرت به روسیه می‌تواند متفاوت باشد؛ در کنار تمام این اهدا برخی از متقاضیان نیز هستند که تنها به دنبال مهاجرت و زندگی در یک کشور دیگر و از جمله این کشور‌ها روسیه هستند. به همین منظور به دنبال بهترین راه برای مهاجرت به روسیه هستند تا به وسیله‌ی آن اقدام به اخذ اقامت روسیه کنند. یکی از مناسب ترین روش‌های مهاجرت به روسیه برای متقاضیان ایرانی مهاجرت کاری به روسیه است؛ برای این منظور شما می‌بایست اطلاعات کافی در مورد شرایط مهاجرت کاری به روسیه را داشته باشید تا با آگاهی کامل در این مسیر قدم بردارید. برای این منظور و با هدف مشاوره مهاجرت کاری به روسیه، مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تحت مقاله‌ای توضیحات جامعی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

مهاجرت به روسیه

امروزه در ایران متقاضیان زیادی وجود دارند که شرایط مناسبی را برای کار در روسیه و مهاجرت کاری به این کشور دارند که می‌توانند از این روش و با اخذ ویزای کاری روسیه نسبت به مهاجرت غیر تحصیلی خود به روسیه اقدام کنند. اخذ ویزای کاری روسیه نیز همانند تمام ویزا‌های موجود در جهان شرایط خاص خود را دارد که متقاضی می‌بایست از این شرایط برخوردار باشد. مشاوران ما در موسسه آتیس توضیحاتی را در مورد ویزای کار روسیه و همچنین شرایط اخذ این ویزای که به عنوان مجوزی برای کار در روسیه می‌باشد را برای شما آماده کرده اند.

روسیه در کنار ابر قدرت‌های جهانی یکی دیگر از قطب‌های صنعتی، اقتصادی و کشاورزی جهان است. همچنین وسعت بسیار زیاد این کشور در کنار این موضوع روسیه را به انتخابی خود برای مهاجرانی که قصد مهاجرت کاری را دارند تبدیل کرده است. متقاضیان مهاجرت غیر تحصیلی به روسیه که قصد کار در روسیه را دارند در صورت داشتن شرایط موجود برای اخذ ویزای کاری روسیه می‌توانند در ابتدا اقامت این کشور و پس از آن برای تابعیت روسیه اقدام کنند.

ویزای کار در روسیه

با توجه به درخواست بالای کار در روسیه از سوی متقاضیان مهاجرت کاری به روسیه در سراسر جهان بالا بوده  و گرفتن نیرو توسط کارفرماها در روسیه بر اساس تاریخ درخواست و ثبت نام می‌باشد؛ به هنگام تصمیم برای مهاجرت به روسیه برای کار آگاهی از شرایط مهاجرت به این کشور، نرخ بیکاری و نیاز‌های بازار کاری این کشور امری ضروری است. کارشناسان و وکلا متخصص ما در موسسه مهاجرتی آتیس شما را در انتخاب درست اهداف کاریتان برای مهاجرت به روسیه راهنمایی می‌کنند و همواره مشاوره مهاجرت به روسیه را در خدمت شما قرار خواهند داد.

انواع ویزای کاری در روسیه

به طور کلی ویزای کاری روسیه در دو دسته ویزای تک ورودی و ویزای ورود مجدد دسته بندی می‌شوند. ویزای کاری تک ورودی برای مدت نود روز معتبر بوده و به وسیله کنسولگری روسیه بر اساس دعوت نامه کاری برای متقاضی مهاجرت کاری به روسیه صادر می‌گردد. ویزای ورود مجدد ویزایی است با مدت زمان اعتبار بیش از یک سال که در دفتر محلی پلیس مهاجرت روسیه برای متقاضی صادر می‌شود.

شرایط اخذ ویزای کاری روسیه

از شرایط مهاجرت کاری به روسیه داشتن مجوز ورود به این کشور برای کار در روسیه می‌باشد. با توجه به قوانین موجود در کشور روسیه متقاضیانی که قصد مهاجرت به روسیه برای کار را دارند می‌بایست نسبت به اخذ ویزای کاری این کشور اقدام کنند. قبل از اخذ ویزای کاری روسیه برای کار در این کشور نیازمند به دعوت نامه کاری از سوی کارفرما می باشید؛ بنابراین با در دست داشتن دعوتنامه کاری از سوی یک شرکت، ارگان و یا کارفرمای معتبر در روسیه می‌توانید نسبت به اخذ ویزای کاری روسیه اقدام کنید. در صورت نداشتن دعوت نامه کاری و عدم موفقیت در پیدا کردن یک کارفرما برای اخذ این دعوتنامه در روسیه، متقاضی می‌بایست از طریق کارآفرینی اقدام به مهاجرت کاری به روسیه کند. شرایط این کارآفرینی که کاملا خصوص و وابسته به خود شخص متقاضی است بدین صورت است که می‌بایست برای کار در روسیه کسب و کار مشخصی را ارائه کرده تا این امکان برای او فراهم شود. کار آفرینی خصوصی برای مهاجرت به روسیه مشروط بر این است که اداره خدمات مهاجرت فدرال کشور روسیه این کسب و کار ارائه شده توسط فرد متقاضی را مورد تایید قرار دهد.

کار در آلمان - موسسه مهاجرتی آتیس

توجه داشته باشید که آن دسته از متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به روسیه از طریق کار آفرینی در این کشور را دارند می‌بایست با زبان روسی و قوانین حقوقی کشور روسیه آشنایی کاملی داشته باشند. آشنایی با قوانین حقوقی کشور روسیه برای افراد کار آسانی نخواهد؛ به همین منظور متقاضیانی که قصد کار در روسیه به واسطه کار آفرینی در این کشور را دارند می‌توانند با پرداخت هزینه از خدمات حقوقی کشور روسیه و هم از افرادی که در زمینه آشنایی به زبان روسی تسلط کامل دارند استفاده کنند که این موضوع 2 تا 3 ماه به طول خواهد انجامید. برای اخذ ویزای کار و کار در روسیه چند راه حل دیگر نیز وجود دارد که عبارتند از آزانس‌های استخدامی روسیه، فرم درخواست کار و ارتباط شخصی فرد.

 • آزانس‌های استخدامی راه حلی است که آنچنان مورد اعتماد نبوده اما قابل انجام است. در این روش متقاضیان مدارک خود را در اختیار این آزانس‌ها در روسیه می‌گذارند و با پرداخت مبلغی نسبت به پیدا کردن کار در روسیه اقدام می‌کنند. توصیه ما به شما این است که به دلیل مورد اعتماد نبودن این آزانس‌ها از این روش خودداری کنید و با مراجعه به دفتر موسسه مهاجرتی آتیس در تهران نسبت به اخذ ویزای کاری روسیه اقدام کرده و از مشاوره مهاجرت کاری به روسیه بهره‌مند شوید.
 • از دیگر راه‌خای اخذ ویزای کار می‌توان به پر کردن فرم درخواست کار روسیه اشاره کرد. هر ساله تعداد بسیاری از متقاضیان مهاجرت کاری به روسیه نسبت به پر کردن این فرم از سراسر جهان اقدام می‌کنند بنابراین و با توجه حجم بالای متقاضی این روش توصیه نمی‌شود. با پر کردن فرم باید به مدت یک ماه منتظر نتیجه این فرم باشید. توجه داشته باشید که در صورت پایان این مدت زمان و عدم دریافت پاسخ از طریق ایمیل جهت یاد آوری اقدام نماید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در روسیه

گفته شد که یکی از شرایط مهاجرت کاری به روسیه پس از دریافت دعوتنامه از سوی کارفرما در این کشور، اخذ ویزای کار در روسیه از طریق سفارت کشور متقاضی است.

 • پاسپورت
 • برگه درخواست ویزا
 • دو قطعه عکس متقاضی
 • ترجمه مدارک تحصیلی به زبان روسی
 • مدارک سابقه کاری ترجیحا با بیمه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • برگه اجاره محل اقامت

مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته اند تا با در اختیار گذاشتن اطلاعات تکمیلی درباره شرایط مهاجرت کاری به روسیه مسیر مهاجرت غیر تحصیلی به این کشور را برای شما متقاضیان عزیز هموار کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید. همچنین مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس با در اختیار گذاشتن این مقاله سعی بر این داشتند اطلاعات حاکم بر شرایط مهاجرت کاری به روسیه نظیر نرخ بیکاری این کشور که در بهترین شرایط خود قرار دارد را در اختیار شما بگذارند. پیشنهاد ما برای شما این است که قبل از تصمیم گیری با مشاورین و وکلای مجرب تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید. برای این منظور مشاورین ما با ارائه بروز ترین اطلاعات مشاوره مهاجرت در خدمت رسانی به شما حاضر خواهند بود.

شهرهای مهم روسیه

 • مسکو

مسکو پایتخت روسیه بوده که جمعیت آن به حدود  13 میلیون نفر می‌رسد و یکی از شهرهای مشهور جهان با قدمت تاریخی 1000 سال می‌باشد. مسکو یکی از بزرگترین مراکز آموزشی، فرهنگی و گردشگری است که از نظر معماری و بناهای عجیب و غریب از جمله مجموعه کرملین، میدان سرخ و کلیسای سنت واسکیل بسیار معروف شده است.

 • سنت پترزبورگ

با جمعیتی حدود 5 میلیون نفر، سنت پترزبورگ یکی از معروف ترین شهرهای روسیه می‌باشد. این شهر در طول تاریخ خود، به اسم های مختلفی از جمله لنینگراد و پتروگراد شناخته شده است و در حال حاضر به عنوان شهری در دریای بالتیک یک میراث جهانی یونسکو است که دارای آثار فراوان شناخته شده‌ای از جمله موزه ارمیتاژ و کاخ زمستانی می‌باشد. سنت پترزبورگ نیز به شب های روشن خود معروف است جایی که در تابستان خورشید تنها برای چند ساعت در طول روز روشن است و شهری با  24 ساعت روز است.

 • نووسیبیرسک

پایتخت سیبری و سومین شهر پرجمعیت روسیه، نووسیبیرسک، یک شهر مدرن و پرطرفدار می‌باشد که زندگی شبانه پر جنب و جوش و پرانرژی جوانی دارد. زمستان در اینجا بسیار سرد است به طوری که ساکنان یک شهر یخی در کنار رودخانه ایجاد می‌کنند. اسکیت روی یخ یک سرگرمی محبوب است. این شهر همچنین به مرکز دقیق جغرافیایی اتحاد جماهیر شوروی سابق شهرت دارد و این محل توسط کلیسای سنت نیکلاس نشان داده شده است که هنوز هم می‌تواند بازدید کننده داشته باشد.

 • یکاترینبورگ

یکتاینبرگ نزدیک به کوه‌های اورال و مرز آسیا و اروپا  قرار گرفته است، شاید بیشتر به عنوان مکانی که آخرین شاهزاده روسیه و خانواده‌اش در سال 1918 جان خود را از دست دادند، شناخته شده باشد؛ این شهر همچنین با وجود بنای QWERTY، که به شکل یک صفحه کلید بزرگ از سنگ های سفید می‌باشد، یکی از جاذبه‌های روسیه است به شمار می‌رود.

 • کازان

نام کازان به معنی ظرف پخت و پز در زبان تارتار باستانی است و بازتابی کامل از ماهیت شهر می‌باشد که فرهنگی تلفیقی از شرق و غرب را تشکیل داده است. این شهر با بیش از 1000 سال قدمت، مرکز بسیاری از افسانه های جذاب از جمله داستان عاشقانه از شاهزاده سایومیبیک که به جای ازدواج با ایوان، خود را از بالای بالای برج 59 متری سویمبیک به پایین پرتاب کرد، می‌باشد.