ویزای کار

یکی از متداول ترین شیوه‌های مهاجرت غیر تحصیلی ، مهاجرت برای کار در کشور‌های خارجی به خصوص کشور‌های اروپایی می‌باشد.  امروزه با بالا رفتن تعداد متقاضیان مهاجرت به کشور‌های دیگر به خصوص کشورهای اروپایی شیوه‌های مهاجرتی نیز افزایش پیدا کرده‌اند. مهاجرت می‌تواند با اهداف همچون ادامه تحصیل، شرکت دردوره‌های زبان در خارج کشور و …  صورت بگیرد؛ اما در کنار این موارد یکی از مهم ترین اهداف مهاجرت شاغل شدن در خارج کشور و پیدا کردن کار در این کشور‌ها می‌باشد. متقاضیان برای شاغل شدن در کشو مقصد و اقدام برای این نوع مهاجرت، که از دسته مهاجرت‌های غیر تحصیلی می‌باشد، می‌بایست نسبت  به اخذ ویزای کار اقدام کنند. فرد متقاضی با اخذ ویزای کار می‌تواند یک اقامت کاری را در کشور مقصد داشته باشد.

ویزای کار، نوعی مجوز برای ورود به یک  کشور و شروع به اشتغال در آن کشور می‌باشد. چنانچه متقاضی قصد کار در خارج از کشور را داشته باشد؛ می‌بایست ابتدا به اخذ ویزای کاری برای ورود به آن کشور اقدام کند. در حال حاضر به دلیل مشکلات شغلی افراد زیادی به فکر مهاجرت کاری به خارج کشور هستند.

برای مهاجرت کاری شما می‌بایست در گام نخست تحصیلات خود را در رشته و یا زمینه خاصی به پایان رسانده باشید و   همچنین می‌بایست دارای تخصص و سابقه کار مرتبط با رشته آکادمیک خود باشید. در گام بعد متقاضی می‌بایست شرکت‌ها و موسسات کشور مقصد را مورد بررسی قرار داده و پس از ارسال رزومه کاری و تحصیلی خود منتظر دریافت پاسخ از سوی این موسسات باشد؛ در صورت پذیرفته شدن موسسه و یا شرکت در کشور مقصد دعوتنامه‌ای را برای شما ارسال خواهد کرد؛ با در اختیار داشتن دعوتنامه متقاضی می‌بایست برای اخذ ویزا کاری خود اقدام کند. شرایط دریافت ویزای کاری تا حدودی بین کشور‌های گوناگون مشابه می‌باشد. بنابراین متقاضی پس از دریافت دعوتنامه و ویزای کاری کشور مقصد می‌بایست با در دست داشتن ترجمه مدارک تحصیلی خود و روزرو بلیط،  سفر خود را آغاز کند.

با داشتن ویزای کاری ویک شغل می‌توانید از مزایای  آن برخوردار شوید؛ یکی از این مزایا امکان تبدیل اقامت موقت خود به اقامت دائم به شرط شاغل بودن در مدت زمان معینی در کشور مقصد می‌باشد. این مدت زمان که از سوی مراکز قانون گذار تعیین می‌شود، برای هر کشوری متفاوت خواهد بود. یکی دیگر از مزایای مهم، داشتن درآمد در ابتدای ورود به کشور مقصد می باشد. بدین ترتیب شما می‌توانید با آرامش خاطر بیشتری به کشور مورد نظر مهاجرت کنید. امکان همراهی خانواده پس از یک مدت کوتاه در این نوع مهاجرت نیز وجود خواهد داشت. بدین ترتیب در مدت زمانی چند ماهه می توانید برای اعضای خانواده خود نیز اقامت دریافت کنید.

موسسه مهاجرتی آتیس با به کارگیری وکلای مجرب و متبحر در این زمینه، دریافت این نوع ویزا را در کوتاه ترین بازه زمانی برای شما عزیزان فراهم می‌نماید و در تمامی مراحل کار از آماده سازی مدارک در ایران گرفته تا کارهای مربوط به اداره مهاجرت و … در کشور مقصد شما عزیزان را همراهی می‌کند. در مرحله به مرحله پروسه کار همکاران موسسه مهاجرتی آتیس در کنار شما متقاضی گرامی جهت تسریع و تسهیل انجام کار، آرامش خاطر و عدم نگرانی جهت به سرانجام رساندن کار را به متقاضیان گرامی ارائه می‌کند.

ویزا
موسسه مهاجرتی آتیس